0
0
23
16 квітня за новим церковним календарем вшановують пам'ять святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії, а також відзначають день пам'яті Іллінсько-Чернігівської ікони Божої Матері. Сьогодні ж - Велика середа Страсного тижня. Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим календарем.
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 16 квітня за старим стилемПро що говорять прикмети на 16 квітня Що не можна робити сьогодніЩо можна робити 16 квітняХто відзначає день ангела 16 квітняЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемПравославне свято 16 квітня (29 квітня за старим стилем) - день пам'яті святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії.
Агапія, Ірина та Хіонія жили в III-IV століттях біля міста Аквілеї (Італії) і були сестрами. Дівчата рано осиротіли, але вели благочестиве християнське життя і відмовляли залицяльникам, бо хотіли присвятити себе Богу.
Коли про це дізнався імператор Діоклетіан, то велів привести сестер до нього і хотів їх судити. Але подивився, які вони були юні і красиві, і велів сестрам вирушати в Македонію і вибрати собі наречених. Однак ті відмовилися виконувати волю імператора, тоді сестер віддали в руки катів і дівчата загинули.
*
Іллінсько-Чернігівська ікона Божої Матері відома також як Чернігівська ікона Божої Матері. Образ був написаний у 1658 році. Її автор - іконописець Григорій Дубенський (у чернецтві - Геннадій).
Святиня зберігалася в Троїцькому монастирі Чернігова. Згідно з переказами, 1662 року образ Богородиці почав плакати - сльози текли з очей Богоматері протягом 8 днів, з 16 до 24 квітня. Незабаром на Чернігів напало військо Кримського хана, і місто розорили. Уночі вороги увірвалися в Троїцький монастир, забрали все начиння й перекинули ікони, але образ Богородиці залишився недоторканим - якась невидима сила захистила його. Нечестивці не змогли потрапити і в печеру преподобного Антонія Печерського, де ховалася братія. У якийсь момент нападники і зовсім вдалися до втечі.
Починаючи XVII столітті стали записувати випадки чудес, що відбувалися від Іллінської Чернігівської ікони. У "Руні зрошеному" святителя Димитрія Ростовського докладно описано 24 чудеса зцілень від усіляких недуг жителів Чернігова та його околиць. Список чудес постійно поповнювався і навіть був один випадок воскресіння.
Чудотворна ікона перебувала в Іллінській церкві при печерах, потім її поставили в Успенському соборі Єлецького Чернігівського жіночого монастиря. У XIX столітті святиня перебувала в соборі в літній час, а на зиму її переносили до церкви Різдва Христового.
На початку XX століття на зиму ікону поміщали в Стрітенську церкву при архієрейських покоях, а в соборі залишали ікону-заступницю. Існує думка, що з 1924 року, після закриття Троїце-Іллінського монастиря, образ був загублений, але залишилися списки (копії) чудотворної святині.
Яке церковне свято 16 квітня за старим стилемПравославне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті преподобного Микити Сповідника, ігумена Мідікійського, та ікони Божої Матері "Нев'янучий Цвіт". Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.
*
Триває Страсний тиждень. У Велику середу згадують, як Юда зрадив Христа за 30 срібняків. У храмах востаннє читають молитву з поклонами - після цього поклони під час літургії скасовуються до Трійці. Також це день сповіді.
Про що говорять прикмети на 16 квітня16 квітня - прикмети на сьогодні / фото УНІАНЗа погодою цього дня судять, якими будуть весна і врожай:
день погожий видався - весь травень такий буде;вітряно і прохолодно - буде так до літа;проливний дощ цього дня - буде спекотне літо;грім гримить - до врожаю хліба;багато подорожника - стільки ж і врожаю буде.У народі 16 квітня - свято Ірина Розсадниця. Сьогодні прийнято наводити лад у саду, білити дерева.
Що не можна робити сьогодніУ церковне свято 16 квітня, як і в будь-який інший день, не слід лаятися, сваритися, відмовляти в допомозі, ображати тварин, заздрити і пліткувати.
Триває Великий піст, Страсний тиждень - найсуворіший. У середу тим, хто поститься, слід дотримуватися сухоїдіння. Раніше ми докладно розповідали, що можна і не можна їсти у Великий піст 2025 - календар харчування по днях.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять будь-що давати в борг - ні гроші, ні речі.
Що можна робити 16 квітняУ православне свято сьогодні можна помолитися перед образом чудотворної Чернігівської Богородиці. Перед іконою траплялися найрізноманітніші чудеса, але переважно зцілення від недуг - люди одужували від сліпоти, хвороб ніг, ревматизму, хронічних захворювань. До Богородиці можна звернутися своїми словами, а можна словами молитви - вважається, що Божа Матір нікому не відмовляє в допомозі.
За народними звичаями на Ірину Розсадницю можна садити розсаду овочів - капусти, помідорів, огірків.
Хто відзначає день ангела 16 квітняІменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василина, Ірина, Галина, Ніка, Леонід, Михайло, Павло і Тимофій.
За старим стилем день ангела у Микити, Ксенії, Юлії, Марини, Альбіни.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
471
Коментарі:
0
Переглядів:
177
Коментарі:
0
Переглядів:
674
Коментарі:
0
Переглядів:
646
Коментарі:
1
Переглядів:
505
Коментарі:
0
Переглядів:
435
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.