2
0
1660
Близько двох років активних обговорень необхідності реформи судової експертизи підняли хвилю дискусій в середовищі судових експертів, та виокремили ключові питання, які запропоновано змінити на законодавчому рівні. До цього були спроби запропонувати поправки до законодавства, але зміна влади щоразу ставила крапку у вирішенні найнагальніших питань в сфері судової експертизи.
Найбільше дискусій під час обговорення викликали законодавчі розбіжності щодо поняття "експерт" та "судовий експерт", та, відповідно, "експертиза" і "судова експертиза". Доцільність залишити формулювання "судовий експерт" і "судова експертиза" обумовлена тим, що поняття "експерт", "фахівець" має ширше визначення і стосується будь-якої іншої сфери, не лише судової експертизи.
10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий закон і система самоврядування наведені в інфографіці. Якщо їх об'єднати в окремі акценти, то пропонується альтернатива монополії державних судово-експертних устонов, якою є самоврядування судових експертів.
Також судові експерти одностайні в тому, що треба міняти підхід до суб'єкта судово-експертної діяльності. Ним має бути не державна установа, а саме судовий експерт, який проводить судові експертизи, має доступ до матеріалів, та несе адміністративну і кримінальну відповідальність за свою роботу.
І повністю пропонують змінити підхід до організаційно-правової роботи судових експертів. А це стажування, атестація, термін дії свідоцтва, доступ до написання та використання методик проведення судових експертиз.
Судові екперти з подивом сприймають штучні обмеження доступу до професії, особливо в ситуації, коли в країні не вистачає фахових судових експертів для проведення судових експертиз, особливо в резонансних справах. Внаслідок цього окремі судові справи тягнуться роками.
Вже з вересня буде зрозуміло наскільки парламентарі та представники виконавчої влади готові продовжити судову реформу, та перейти до змін в системі судової експертизи. А поки є ще час почитати законопроект 8223 "Про судову експертизу та самоврядування судових експертів" та визначитись з перевагами і недоліками судово-експертної діяльності в Україні.
Автор статті: Овчар Ірина
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
200
Коментарі:
0
Переглядів:
141
Коментарі:
0
Переглядів:
202
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
1059
Коментарі:
1
Переглядів:
579
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.