Главная Блог ... Новости 10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий закон і система самоврядування 10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий...

10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий закон і система самоврядування

Отключить рекламу
10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий закон і система самоврядування - tn1_0_82539900_1534424840_5b757708c9884.jpg

Близько двох років активних обговорень необхідності реформи судової експертизи підняли хвилю дискусій в середовищі судових експертів, та виокремили ключові питання, які запропоновано змінити на законодавчому рівні. До цього були спроби запропонувати поправки до законодавства, але зміна влади щоразу ставила крапку у вирішенні найнагальніших питань в сфері судової експертизи.

Найбільше дискусій під час обговорення викликали законодавчі розбіжності щодо поняття "експерт" та "судовий експерт", та, відповідно, "експертиза" і "судова експертиза". Доцільність залишити формулювання "судовий експерт" і "судова експертиза" обумовлена тим, що поняття "експерт", "фахівець" має ширше визначення і стосується будь-якої іншої сфери, не лише судової експертизи.

10 факторів, чому судовим експертам потрібен новий закон і система самоврядування наведені в інфографіці. Якщо їх об'єднати в окремі акценти, то пропонується альтернатива монополії державних судово-експертних устонов, якою є самоврядування судових експертів.

Також судові експерти одностайні в тому, що треба міняти підхід до суб'єкта судово-експертної діяльності. Ним має бути не державна установа, а саме судовий експерт, який проводить судові експертизи, має доступ до матеріалів, та несе адміністративну і кримінальну відповідальність за свою роботу.

І повністю пропонують змінити підхід до організаційно-правової роботи судових експертів. А це стажування, атестація, термін дії свідоцтва, доступ до написання та використання методик проведення судових експертиз.

Судові екперти з подивом сприймають штучні обмеження доступу до професії, особливо в ситуації, коли в країні не вистачає фахових судових експертів для проведення судових експертиз, особливо в резонансних справах. Внаслідок цього окремі судові справи тягнуться роками.

Вже з вересня буде зрозуміло наскільки парламентарі та представники виконавчої влади готові продовжити судову реформу, та перейти до змін в системі судової експертизи. А поки є ще час почитати законопроект 8223 "Про судову експертизу та самоврядування судових експертів" та визначитись з перевагами і недоліками судово-експертної діяльності в Україні.

Автор статті: Овчар Ірина

  • 1489

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1489

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст