Главная Сервисы для юристов ... Законы Земельний кодекс України Стаття 79-1. Земельна ділянка як об’єкт цивільних прав Стаття 79-1. Земельна ділянка як об’єкт цивільних ...

Стаття 79-1. Земельна ділянка як об’єкт цивільних прав

Земельний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 8977

    Просмотров

  • 8977

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    {Назва статті 79 - 1 в редакції Закону № 340-IX від 05.12.2019 }

    1. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

    2. Формування земельних ділянок здійснюється:

    у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;

    шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок;

    шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

    {Абзац четвертий частини другої статті 79 - 1 в редакції Законів № 5245-VI від 06.09.2012 , № 497-VIII від 02.06.2015 }

    шляхом інвентаризації земель у випадках, передбачених законом;

    {Частину другу статті 79 - 1 доповнено абзацом п’ятим згідно із Законом № 497-VIII від 02.06.2015 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2498-VIII від 10.07.2018 }

    за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);

    {Частину другу статті 79 - 1 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 497-VIII від 02.06.2015 }

    за затвердженими комплексними планами просторового розвитку території територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, детальними планами території.

    {Частину другу статті 79 - 1 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 711-IX від 17.06.2020 }

    3. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

    4. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

    5. Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

    6. Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

    Поділ, об’єднання земельної ділянки, що перебуває у заставі, здійснюється за згодою землекористувача, заставодержателя. Поділ, об’єднання земельної ділянки, що перебуває у користуванні, здійснюється за згодою землекористувача, заставодержателя. Справжність підпису на такій згоді засвідчується нотаріально.

    {Частину шосту статті 79 - 1 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1423-IX від 28.04.2021 }

    Земельні ділянки можуть бути об’єднані, якщо вони мають однакове цільове призначення. У разі поділу земельної ділянки, об’єднання земельних ділянок сформовані земельні ділянки зберігають своє цільове призначення.

    {Частину шосту статті 79 - 1 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1423-IX від 28.04.2021 }

    7. Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.

    8. У разі встановлення (відновлення) меж земельних ділянок за їх фактичним використанням у зв'язку з неможливістю виявлення дійсних меж, формування нових земельних ділянок не здійснюється, а зміни до відомостей про межі земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру.

    9. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

    10. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

    11. Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частину до Державного земельного кадастру.

    12. Межі суміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

    {Частина дванадцята статті 79 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 497-VIII від 02.06.2015 }

    13. Земельна ділянка припиняє існування як об’єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі:

    поділу або об’єднання земельних ділянок;

    скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації;

    якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", не було зареєстровано протягом року з вини заявника.

    Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

    {Статтю 79 - 1 доповнено частиною тринадцятою згідно із Законом № 340-IX від 05.12.2019 }

    14. Наявність обмежень у використанні земель, у тому числі червоних ліній, в межах земельної ділянки, що формується для обслуговування існуючого об’єкта нерухомості (будівлі, споруди), не перешкоджає її формуванню та визначенню її цільового призначення для потреб, пов’язаних із функціонуванням зазначеного об’єкта з дотриманням встановлених обмежень щодо використання земельної ділянки.

    {Статтю 79 - 1 доповнено частиною чотирнадцятою згідно із Законом № 1657-IX від 15.07.2021 }

    {Кодекс доповнено статтею 79 - 1 згідно із Законом № 3613-VI від 07.07.2011 }

    Предыдущая

    92/235

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Під час накладання однієї земельної ділянки на іншу розробляється технічна документація щодо поділу земельної ділянки (КАС/ВС у справі № 0640/4182/18 від 07.04.2021)
    у цій справі позивачу було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою на відведення земельної ділянки у власність площею 1 га для ведення особистого селянського господарства. З наданням дозволу позивачкою було замовлено розроблення документації із землеустрою із подальшим присвоєнням кадастрового номера та реєстрації в Публічній кадастровій карті. Проте під час звернення до кадастрового реєстратора за державною реєстрацією земельною ділянкою громадянці було відмовлено у здійсненні реєстрації з підстав накладання земельної ділянки, яка реєструється на іншу земельну ділянку загальною площею 78,21 га, якій вже присвоєно кадастровий номер. Враховуючи ці обставини, позивачка звернулась до Держгеокадастру повторно, але вже за наданням дозволу на розробку технічної документації щодо поділу земельної ділянки. У відповідь на звернення Держгеокадастр відмовив у задоволенні заяви посилаючись на неможливість ідентифікації  ділянки, щодо якої подано заяву про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу земельної ділянки. 

    Справа була предметом розгляду Верховним Судом, до яких висновків дійшов Суд розглянемо далі.

    Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, позов задовольнив. Верховний Суд, переглядаючи спір за касаційною скаргою ГУ Держгеокадастру, залишив її без задоволення, а оскаржувані рішення – без змін.

    Позиція КАС/ВС. Статтею 79-1 ЗКУ передбачено, що формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок. Відповідно до ч. 5 ст.79-1 ЗКУ формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах 6–7 цієї статті) здійснюється за проєктами землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати