Главная Блог ... Новости Заподіяння матеріальної шкоди військовій частині: вирішення цивільного позову Заподіяння матеріальної шкоди військовій частині: ...

Заподіяння матеріальної шкоди військовій частині: вирішення цивільного позову

Отключить рекламу
Заподіяння матеріальної шкоди військовій частині: вирішення цивільного позову - 7231f07f40c0662ab70333a38e0ade22.png

У кримінальному провадженні щодо особи, яка намагалася викрасти майно з території військової частини, суди першої та апеляційної інстанцій неправильно вирішили питання цивільного позову. Такого висновку дійшов Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу цивільного позивача в особі командира військової частини.

ККС ВС зазначив, що під час розгляду цивільного позову суди не дотрималися вимог кримінального процесуального законодавства.

Так, із матеріалів кримінального провадження випливає, що внаслідок вчинення особою кримінального правопорушення військовій частині було заподіяно матеріальну шкоду. З метою відшкодування цієї шкоди військова частина в особі командира звернулася до засудженого з цивільним позовом.

Цивільний позов мотивовано тим, що внаслідок незаконних дій особи було виведено з ладу та пошкоджено деталі радіолокаційної станції, апаратного поста, апаратного контейнера та електростанції, а також, як додаток, надано довідки щодо вартості виготовлення пошкоджених деталей та їх ремонту.

Проте, вирішуючи питання щодо заявленого позову, місцевий суд дійшов висновку, що в задоволенні вказаного позову слід відмовити. Це рішення суд мотивував тим, що представник цивільного позивача не надав суду належних і допустимих доказів підтвердження заподіяння особою матеріальної шкоди військовій частині в зазначеному в цивільному позові розмірі, а доказування не може ґрунтуватися на припущенні.

Водночас без належної оцінки суду залишилися надані цивільним позивачем довідки щодо вартості виготовлення пошкоджених деталей, а також довідка щодо вартості їх ремонту.

Апеляційний суд належним чином не перевірив доводів апеляційної скарги представника цивільного позивача про неправильне вирішення цивільного позову. Крім того, апеляційний суд, не зазначивши належних та достатніх мотивів прийнятого рішення, необґрунтовано погодився з місцевим судом, а апеляційну скаргу залишив без задоволення.

З огляду на це ККС ВС скасував вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів у частині вирішення цивільного позову військової частини, призначивши новий розгляд у суді першої інстанції в порядку цивільного судочинства.

Детальніше з постановою ККС ВС у справі № 496/4440/19 (провадження № 51-911км22) можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105706436.

 • 1324

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1324

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст