Главная Блог ... Консультации от юристов Заборона на виїзд за борги чекає тебе на кордоні? Питання - відповіді Заборона на виїзд за борги чекає тебе на кордоні? ...

Заборона на виїзд за борги чекає тебе на кордоні? Питання - відповіді

Отключить рекламу
 - adb3fc385fca60c65f106c185222306d.png

Частими є ситуації, що боржників при виїзді за межі України чекають не лише прикордонники, але і заборона на виїзд через непогашені борги. Можливо із тобою траплялася така пригода, що коли ти зібрався виїхати і тут отримуєш від прикордонної службу повідомлення про відмову у виїзді на підставі заборони внесеної до реєстру фізичних осіб яким тимчасово заборонено залишати територію України.

Ситуація клієнта

Намагалась виїхати за кордон під час воєнного стану. На кордоні дізналася, що на ній є заборона на виїзд на підставі ухвали Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 2015 року за незначним грошовим боргом, що і стало бар'єром для виїзду.

Про заборону вона не знала, але не знання про заборону не скасовує її. Звернувшись до виконавчої служби яка була ініціатором заборони, їй було відмовлено у скасуванні та рекомендовано для вирішення питання звертатися до суду.

Так ми з клієнткою познайомилися і почали співробітництво та оперативно вирішили її проблему, шляхом подання на підставі частини 5 статті 441 Цивільно процесуального кодексу України відповідної заяви до суду. Заяву обґрунтували наступним:

  • відносно клієнта завершене виконавче провадження у якому прийнято заборону на виїзд;

  • строк дії заборони перевищує розумні строки на стягнення боргу.

Суд розглянув заяву в одне судове засідання і погодився, що подальша заборона порушує право клієнта, тому є недоцільною та підлягає скасуванню. Як підсумок, з моменту звернення до скасування зайняло близько місяця.

Також, давай надамо відповіді на часті питання у боротьбі з заборонами на виїзд.

Банкрутство фізичної особи допоможе позбутися заборони?

Відповідь: якщо буде отримано відповідну ухвалу суду про визнання фізичної особи банкрутом, тоді знімаються усі арешти та заборони прийняті у рамках виконавчого провадження, у тому числі й заборона на виїзд. Все буде обнулено на користь боржника. У цьому є плюс банкротства фізичної особи, а більше про вказану процедуру можливо подивитися у нашому відео: “Банкротство физического лица ипотечного должника | Реструктуризация долга” посилання: https://youtu.be/mSbBcs8ewrw

Якщо є запис у реєстрі боржників, тоді випустять за кордон?

Випустять, так як на сьогодні запис у реєстрі боржників не є підставою, щоб не випустили (стаття 9 Закону України “Про виконавче провадження” (далі - Закон)).

Чи можна побороти заборону, якщо суд вже один раз відмовив у скасуванні?

Можливо, шляхом повторного звернення до суду, але з новими підставами для скасування заборони. Як приклад, на сьогодні такою “новою” підставою може бути воєнний стан.

Яка встановлена сума боргу для заборони?

Законодавством суму встановлено лише для аліментів (більше 4 щомісячних платежів (пункт 1 частина 9 стаття 71 Закону)), за всіма іншими грошовими боргами конкретної суми немає, на практиці була заборона 500 грн. за якою також можливо отримати заборону. Все ж таки, як правило це суми значно більше.

Термін, за який можна скасувати в суді заборону?

Приблизно 1-5 місяців, якщо буде апеляція тоді додатково ще 4 місяці. Багато на строк впливає воєнний стан, оскільки суди можуть знаходитися в зоні активних бойових дій, що може вплинути на строк розгляду.

Скільки часу для звернення до суду на скасування заборони?

Вказаного строку немає встановленого, це є плюсом у вказаних справах, наприклад якщо боржник рік тому дізнався про заборону і тільки сьогодні вирішив з нею боротись. Не слід забувати про те, якщо боржник звернувся до суду першої інстанції та отримав відмову у скасуванні заборони, тоді у нього є лише 15 днів, щоб подати апеляційну скаргу. При порушенні вказаного строку можливо його поновити лише за наявністю поважних підстав на таке поновлення.

Як у вас виходить працювати по всій Україні?

Це нам вдається, оскільки на сьогодні судові засідання можна проводити через відеоконференції без явки до суду. А це дозволяє оперативно, ефективно представляти інтереси клієнтів з інших міст, що ми вдало й робимо і про що вказує відео оглядів справ де ми отримали перемогу, дивись на нашому ютуб каналі: “адвокат Васильев Павел Сергеевич”.

Я за кордоном, чи можна заборону скасувати до мого повернення?

Можна скасувати, оскільки закон не забороняє цього робити за умови, якщо боржник знаходиться поза межами країни. Участь боржника у суді не потрібна, треба лише підписати та отримати договір про надання юридичних послуг. Надіслати нам підписаний договір можна поштою або електронною поштою (підписавши електронно-цифровим підписом (це не складно)).

Чи можуть після визнання банкрутом фізичну особу заборонити їй виїзд за кордон?

Не можуть, буде навпаки - скасовано всі арешти та заборони з банкрута. У цьому і плюс для боржників фізичних осіб процедура банкрутства.

При виконавчому провадженні можна отримати відмову у видачі закордонного паспорта?

Така відмова не передбачена Законом, тому цього можна боржнику не боятися.

Чи діє заборона на час війни?

Чинним законодавством не має статті, яка б скасовувала заборону виїзду за кордон на час воєнного стану. Тому заборони прийняті до воєнного стану та під час нього - є діючими. Тому суд за наявності належного обгрунтування є дійсною допомогою у боротьбі з тимчасовими заборонами на виїзд боржників.

Яка середня ціна скасування заборони?

Підстави для прийняття заборон є різними, тому і боротьба з ними є неоднаковими. Наприклад, якщо борг 10 тисяча гривень, тоді можливо при бажанні боржника у виконавчому провадженні погасити борг і тим самим позбутися заборони.

Але, якщо виконавче провадження вже завершено, або борг за ним занадто великий для боржника, або він не має можливості (бажання) його погасити чи є інші поважні підстави, тоді вартість за юридичні послуги може складається з двох сум :

  • витрати на послуги адвоката з підготовки необхідних документів та участі у судових засіданнях;

  • судовий збір у разі подання апеляційної скарги.

Остаточні цифри можливо зазначити після ознайомлення з існуючою ситуацією клієнта.

Якщо я маю непогашений кредит, то мене випустять?

У разі наявності кредитного боргу чинне законодавство дозволяє покидати країну. У даних правовідносинах причиною для недопуску може бути лише відповідна ухвала суду про тимчасову заборону на виїзд. Якщо її не має, тоді кордон відкритий! Авжеж з урахуванням обмежень які діють відносно чоловіків призовного віку.

Чи існує в Україні «ЧОРНИЙ» список осіб, яким заборонено виїжджати?

Вказаний список не існує, є тільки держаний реєстр фізичних осіб яким тимчасово заборонено залишати територію України. Отримавши інформацію про знаходження у даному реєстрі або ні, боржник може перевірити наявність заборони відносно себе. За вказаною послугою можливо звернутися і до нас.

Чи може банк або МФО заборонити виїжджати за кордон?

Не можуть, лише суд може заборонити прийнявши відповідну ухвалу, яку до речі можливо оскаржити та скасувати.

Виконавчий напис нотаріуса забороняє виїзд?

Наявність виконавчого напису нотаріуса не забороняє виїзд, але така заборона може бути прийнята судом у рамках виконавчого провадження у разі пред'явлення напису до виконання. Отже, рекомендую напис скасувати у судовому порядку, ось відео як це робити: “Исполнительная надпись нотариуса во время военного положения, отмена, исполнение” посилання: https://youtu.be/0rBbw4SxnKU

Автори консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юристи Анастасія Субботіна та Єлизавета Гладишова

  • 5139

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 5139

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Ліпше надайте посилання на реєстр заборон виїзду громадян, для отримання інформації про знаходження у даному реєстрі...

    31.07.2022 00:39

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст