Главная Блог ... Консультации от юристов За перевезення валюти - конфіскація авто на митниці За перевезення валюти - конфіскація авто на митниц...

За перевезення валюти - конфіскація авто на митниці

Отключить рекламу
 - ded11bdf9d68dce3be64fe015e5349b5.jpg

Під гуркіт пострілів полишити свій дім: сьогодні цей сюжет знайомий українцям.

У стані страху й потрясіння люди із поспіхом вдаються до від’їзду за кордон. Водночас, щільно заховавши цінні речі та валютні заощадження в салоні власного авто від випадків можливого пограбування на дорозі.

Натомість, правила митного контролю й перевірки багажу на час війни суттєвих спрощень не зазнали.

Як наслідок, без злого умислу звичайні люди потрапляють до переліку порушників.

Через банальне хвилювання й необізнаність, мандрівники раз-по-раз опиняються без особистих коштів, транспорту та із суворим штрафом "на руках".

Виявлена ж посадовцями у транспорті валюта розцінюється як недекларування або приховування товарів від митного контролю.

Такі обставини несуть для громадян потрійне покарання:

 1. конфіскацію валюти;
 2. штраф 100 % її вартості;
 3. вилучення транспорту.

До прикладу: за невказані 12 000 євро, втрати людини можуть скласти 24 000 євро і вилучення авто.

Якщо ж два перші види санкцій законом чітко передбачені, то вилучення транспорту є зовсім не обов’язковим. Проте, на фоні необізнаності мешканців, такий вид заходу до них охоче застосовується.

Вказівка на необхідність вилучення особистого авто при виявленні вищевказаних порушень зазначена в ч. 2, ст. 511 Митного кодексу України. Але, дана норма закону містить суттєве уточнення: «якщо такі транспортні засоби підлягають подальшій конфіскації».

Конфіскації ж підлягають автомобілі із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використано для приховування товарів.

Такими спецтайниками є виготовлені сховища або обладнані та пристосовані конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через кордон (п. 53, ч. 1, ст. 4 МК України).

Тож, автомобіль підлягає вилученню та подальшій конфіскації, за умови, що такий зазнав попереднього переобладнання для протиправних цілей.

Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб

Зазначене твердження випливає і з позиції Верховного суду, викладеної у постанові від 27.02.2020 по справі № 420/5196/18.

Обсяги конструктивних змін авто враховуються й судами, з посиланням на п. 18 постанови Пленуму ВСУ від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил».

Отже, виявлення прихованих валютних цінностей у багажнику, бардачку, серед особистих речей, під сидінням чи інших, передбачених заводом виробника нішах, не є підставою тимчасового вилучення та подальшої конфіскації авто.

При виникненні ж подібної ситуації та за наявності загрози вилучення авто, людині варто усно висловити власні зауваження. А за відсутності результату – внести їх письмово до протоколу.

Якщо авто все-таки тимчасово вилучено, доцільним є окреме оскарження такого рішення.

У протилежному ж випадку транспорт практикується утримувати аж до моменту завершення розгляду справи в двох інстанціях та повної сплати штрафу, що може сягати шість і більше місяців.

Варто звернути увагу, що за зберігання транспорту на митному складі окремо нараховується плата.

ВИСНОВОК:

При виявленні ознак приховування або недекларування особою товарів, застосування тимчасового вилучення авто, що не зазнало конструктивних змін, не відповідає закону та судовій практиці.

Такий транспорт повинен залишатися в користуванні водія. А тимчасовому вилученню (до моменту вирішення справи) підлягають лише безпосередні предмети порушення митних правил (валюта, товари, інші цінності).

* Задля уникнення неприємностей на митниці варто дотримуватися основних умов:

Перевезення товарів в зазначених межах дозволяє обрати для переміщення "зелений коридор" .

Перевищення граничних розмірів вимагає проїзд через "червоний коридор" з обов’язковим декларуванням та підтвердженням суми банківськими документами (04.03.2022 підтвердження було скасовано, проте 13.03.2022 такий обов’язок знову повернули).

Іноземна валюта та валюта України звільнені від оподаткування митом.

Автор консультації: адвокат Дубчак Віталій

 • 3266

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3266

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные консультации

  Смотреть все консультации
  Смотреть все консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст