Головна Блог ... Консультації від юристів За перевезення валюти - конфіскація авто на митниці За перевезення валюти - конфіскація авто на митниц...

За перевезення валюти - конфіскація авто на митниці

Відключити рекламу
 - ded11bdf9d68dce3be64fe015e5349b5.jpg

Під гуркіт пострілів полишити свій дім: сьогодні цей сюжет знайомий українцям.

У стані страху й потрясіння люди із поспіхом вдаються до від’їзду за кордон. Водночас, щільно заховавши цінні речі та валютні заощадження в салоні власного авто від випадків можливого пограбування на дорозі.

Натомість, правила митного контролю й перевірки багажу на час війни суттєвих спрощень не зазнали.

Як наслідок, без злого умислу звичайні люди потрапляють до переліку порушників.

Через банальне хвилювання й необізнаність, мандрівники раз-по-раз опиняються без особистих коштів, транспорту та із суворим штрафом "на руках".

Виявлена ж посадовцями у транспорті валюта розцінюється як недекларування або приховування товарів від митного контролю.

Такі обставини несуть для громадян потрійне покарання:

 1. конфіскацію валюти;
 2. штраф 100 % її вартості;
 3. вилучення транспорту.

До прикладу: за невказані 12 000 євро, втрати людини можуть скласти 24 000 євро і вилучення авто.

Якщо ж два перші види санкцій законом чітко передбачені, то вилучення транспорту є зовсім не обов’язковим. Проте, на фоні необізнаності мешканців, такий вид заходу до них охоче застосовується.

Вказівка на необхідність вилучення особистого авто при виявленні вищевказаних порушень зазначена в ч. 2, ст. 511 Митного кодексу України. Але, дана норма закону містить суттєве уточнення: «якщо такі транспортні засоби підлягають подальшій конфіскації».

Конфіскації ж підлягають автомобілі із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використано для приховування товарів.

Такими спецтайниками є виготовлені сховища або обладнані та пристосовані конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через кордон (п. 53, ч. 1, ст. 4 МК України).

Тож, автомобіль підлягає вилученню та подальшій конфіскації, за умови, що такий зазнав попереднього переобладнання для протиправних цілей.

Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб

Зазначене твердження випливає і з позиції Верховного суду, викладеної у постанові від 27.02.2020 по справі № 420/5196/18.

Обсяги конструктивних змін авто враховуються й судами, з посиланням на п. 18 постанови Пленуму ВСУ від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил».

Отже, виявлення прихованих валютних цінностей у багажнику, бардачку, серед особистих речей, під сидінням чи інших, передбачених заводом виробника нішах, не є підставою тимчасового вилучення та подальшої конфіскації авто.

При виникненні ж подібної ситуації та за наявності загрози вилучення авто, людині варто усно висловити власні зауваження. А за відсутності результату – внести їх письмово до протоколу.

Якщо авто все-таки тимчасово вилучено, доцільним є окреме оскарження такого рішення.

У протилежному ж випадку транспорт практикується утримувати аж до моменту завершення розгляду справи в двох інстанціях та повної сплати штрафу, що може сягати шість і більше місяців.

Варто звернути увагу, що за зберігання транспорту на митному складі окремо нараховується плата.

ВИСНОВОК:

При виявленні ознак приховування або недекларування особою товарів, застосування тимчасового вилучення авто, що не зазнало конструктивних змін, не відповідає закону та судовій практиці.

Такий транспорт повинен залишатися в користуванні водія. А тимчасовому вилученню (до моменту вирішення справи) підлягають лише безпосередні предмети порушення митних правил (валюта, товари, інші цінності).

* Задля уникнення неприємностей на митниці варто дотримуватися основних умов:

Перевезення товарів в зазначених межах дозволяє обрати для переміщення "зелений коридор" .

Перевищення граничних розмірів вимагає проїзд через "червоний коридор" з обов’язковим декларуванням та підтвердженням суми банківськими документами (04.03.2022 підтвердження було скасовано, проте 13.03.2022 такий обов’язок знову повернули).

Іноземна валюта та валюта України звільнені від оподаткування митом.

Автор консультації: адвокат Дубчак Віталій

 • 3208

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3208

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст