Главная Блог ... Консультации от юристов Як виграти кредитний суд у Приватбанка?

Як виграти кредитний суд у Приватбанка?

Отключить рекламу
 - d60a3592d4b0eab5276c804a5affde40.png

“Вірний друг пізнається у невірній справі”

латинське прислів'я

Сьогодні у боржників взагалі порожні кишені, а “священні кредитні борги” як реліквії вже передаються у спадок. Тоді давай пограймо у гру: “Як перемогти банк у суді на мінімалках!”. Попереджую - це підступна гра, але вірогідність перемогти дуже велика, що буде продемонстровано далі. Правила дуже прості - дивись судовий приклад перемоги, знаходь у себе по справі таку підставу та перемагай. Якщо програєш, нічого страшного не буде, борг як був - так і залишиться за тобою.

Так, так, так розумію, що ми всі тут боржники і я дуже рад нашій зустрічі, і давай вже починати! Тут ідея одна, ти послухай: “знайшов помилку - переміг банк!” Невже так складно? Нічого, я допоможу, зараз не час, щоб не допомогти, при тому, що у мене є величезний досвід по кредитним справам.

До речі, ти знав, що банки роблять доволі часто однакові помилки, які призводять до того, що застосувавши один з ключових принципів айкідо, можна енергію противника перенаправити на нього, тим самим отримати боржнику перемогу завдяки помилкам банку. Тим самим, боржник звільняється від відповідальності повністю або у значній частині. Ці помилки є розповсюдженими, знаючи їх, ти можеш побачити у своїй справі та виконавчому провадженні і захистити себе та своє майно від банківських претензій. Так які ж вони, ці помилочки?

Як говориться: “профілактика є ефективнішою ніж лікування!”. А профілактика з судовими прикладами перемог над банком у складних кредитних спорах від адвоката Васильєва Павла Сергійовича які багато разів перемагав ПриватБанк у судових справах - прямо свідчить про можливість боржнику все-таки захистити себе, далі показуємо як саме це правильно робити.

Пропуск банком позовної давності

Часта помилка банка і як наслідок панацея для боржника - це пропуск банком строку позовної давності при зверненні до суду з позовом до боржника про стягнення заборгованості.

Закон говорить - якщо з моменту виникнення щомісячної заборгованості з оплати тілу кредиту минуло три роки, то за заявою відповідача (боржника) при розгляді справи у суді про стягнення боргу, суд відмовить банку якщо вказаний строк сплив. А по пені, штрафам цей строк взагалі дорівнює 1 року.

Важливо при цьому, обов'язково підчас судового розгляду боржнику подати відповідну письмову заяву до суду, щоб останній застосував позовну давність до вимог банку про стягнення боргу. Оскільки, лише за наявності даної заяви позовна давність може бути судом застосована.

Часто буває, при розгляді справи у суді першої інстанції, боржник взагалі не знав про судову справу відносно себе. Це нажаль часті випадки, я вже цьому не дивуюсь!

У даному випадку, якщо відповідач (боржник) дійсно не знав про справу, заяву про застосування позовної давності можна подати до суду апеляційної інстанції при поданні відповідної апеляційної скарги або вже підчас апеляційного перегляду. Такж буде не зайвим подивитися наше відео: “Ошибка при отмене ипотеки, исковая давность” посилання: https://youtu.be/X03PfSy_u3s

Ось так ми і зробили по одному з наших клієнтів, відносно якого ще у 2014 було прийнято заочне рішення про яке клієнт узнав лише у 2019, звернувся до нас, ми підготували та подали заяву про перегляд заочного рішення, але у задоволенні заяви було відмовлено, тоді ми подали апеляційну скаргу разом з заявою про застосування позовної давності. Дніпровський апеляційний суд прийняв нашу позицію, скасував заочне рішення та повністю відмовив банку у стягненні боргу з підстав пропуску строку позовної давності. Відтак, боржник позбувся боргу, виконавчого провадження та арештів виконавчої служби які були прийнятті на виконання скасованого заочного рішення (постанова Дніпровського апеляційного суду від 16.01.2019 справа №200/534/14-ц).

Подання декілька разів банком ідентичних позовів

Хоча законом таке не дозволяється, але, таке буває і з цим можна боротися. Зараз покажу як лише однією маленькою заявою можна дану ситуацію вирішити на користь боржника!

У 2022 під час введення воєнного стану до нас звернувся клієнт та повідомив, що на 5 липня 2022 у Бабушкінському районному суді м.Дніпропетровська призначено слухання за позовом ПриватБанку до клієнта про стягнення кредитного боргу. Клієнт попросив допомогти. Ах, як же тут не допомогти, у тому числі у такий скрутний час!

Допомогу почали з того, що ознайомившись у державному електроному реєстрі “Судова влада України” про усі існуючи справи клієнта, з чого стало відомо, що відносно клієнта ПриватБанк подав два позову з одного і того же питання, це стало відомо нам коли ми ознайомилися у суді з вказаними двома справами.

Не потрібно бути юристом, щоб здогадатися, що одне і те саме питання не може одночасно розглядатися у двох різних судових справах, про це каже і закон. Тому підготували відповідну заяву і просили перший позов залишити без розгляду з підстав наведених раніше. Суд, перевірив наведені нами інформацію, підтвердив її та нашу заяву задовольнив (ухвала Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 05.07.22 справа №200/10356/19). Як говорить народна мудрість: “баба з возу - кобилі легше”. А з народною мудрістю не посперечаєшся!

По другій справі у нас є “юридичний сюрприз” для банку, тому за наслідком розгляду слідкуй на моєму телеграм каналі з кредитів та виконавчих проваджень, посилання: https://t.me/creditvasilievpavel

Демонтаж виконавчого листа

Виконавчий лист - це окремий процесуальний судовий документ який видається на виконання рішення суду про стягнення боргу.

Доволі часто бувають випадку, коли скористатись помилкою банку і тим самим позбутися боргу можна на стадії виконавче провадження, коли банк разом з державним виконавцем або приватним, хочуть погасити борг за рішенням суду.

Саме у такій ситуації звернувся до нас клієнт, якому стало відомо, що у відношенні нього як боржника відкрито виконавче провадження за старим рішенням суду.

Ознайомившись з матеріалами виконавчого провадження, ми побачили позитивну перспективу стосовно клієнта, підготували та подали відповідну заяву до суду. У заяві просили визнати з підстав спливу трирічного строку визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню.

Суд задовольнив нашу заяву, тим самим клієнт позбувся боргу (ухвала Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 18.10.2019 справа №202/6286/15-ц).

З аналогічних підстав щодо закінчення строків пред'явлення до виконання виконавчих листів, але вже по іншому клієнту ми також досягли перемоги уже по іншій справі, тим самим, борг з клієнта через виконавчу службу вже стягнути у банка не вдасться (ухвала Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 02.10.2019 справа №2-9247/2010).

Ось бачиш, стандартні справи по всій Україні, і стандартні позитивні вирішення їх нами на користь боржника, тому і по твоїй справі ти можеш отримати від нас допомогу не дивлячись на те, де ти знаходишся, оскільки на сьогодні ми можемо приймати участь у режимі відеоконференції у судових засіданнях на всій території нашої держави.

Боржник не знав про суд відносно себе

Багато рішень приймаються на користь банку, відповідачі про суди взагалі нічого не знають і вже після спливу років дізнаються про рішення не на їх користь на кругленьку суму. Це класика жанру по даній категорії справ.

Саме з такою юридичною проблемою звернувся до нас клієнт відносно якого ще у 2012 році судом було прийнято заочне рішення про стягнення з клієнта боргу за кредитним договором. Але зі слів останнього, він договір не підписував. Вказане у сумі стало підставою для того, щоб ми підготували відповідну заяву до суду про перегляд заочного рішення і суд вказану 28 червня 2022 року нашу заяву задовольнив, заочне рішення скасував (ухвала Індустріального районного суду м. Дніпропетровська справа №0417/5460/2012).

Даною справою хочу показати тобі, що навіть рішення яким вже близько 10 років можуть бути судом переглянуті, головне правильно побудувати юридичну стратегію. Також дивись наше відео: “Как договориться с банком, мфо во время войны” посилання на відео: https://youtu.be/kpBBtheQHS8

А зараз дам відповіді на часті питання які ми постійно отримуємо від боржників:

Питання-1: нарахування відсотків може продовжуватися якщо закінчився строк кредитування?

Відповідь: не може продовжуватися нарахування відсотків після закінчення строку дії кредитного договору, тому що дія кредитного договору визначається у самому договорі, при цьому, вказаний договір може бути в односторонньому порядку припинений, якщо банк подасть позов до суду про стягнення боргу або направить боржнику досудову вимогу про стягнення усього боргу.

У будь-якому випадку, встановивши дату припинення дії кредитного договору, даною датою припиняється і можливість нараховувати банком відсотки за кредитом, а якщо банк все-таки заявить вимоги до боржника у суді про стягнення відсотків у такій ситуації, суд повинен відмовити за безпідставністю, це також підтверджується обов'язковою судовою практикою Верховного Суду постанова від 30 червня 2022 справа №194/428/15-ц.

Питання-2: кредитний паспорт підписаний боржником може бути доказом виникнення кредиту?

Відповідь: єдиним доказом виникнення кредитних зобов'язань є відповідний кредитний договір, тому наявність паспорта кредиту не замінює сам договір, а за відсутності останнього відсутній борг, про це сказав Верховний Суд у постанові від 23 травня 2022 справа №393/126/20.

Питання-3: відсутність у банку оригіналу кредитного договору по кредитній картці, на що впливає?

Відповідь: якщо під час судового розгляду боржник поставив під сумнів підписання чи наявність оригіналу відповідного кредитного договору, він має право просити суд витребувати вказаний оригінал у банку, а останній на вимогу суду повинен його надати.

За відсутності оригіналу суд відмовить банку, як це зробив Верховний Суд 13 травня 2020 по справі №219/1704/17, по якій банк так і не надав до суду оригінал договору, а посилання останнього на наявність боргу не може підтверджуватися лише розрахунком заборгованості та випискою по рахунку.

Все я закінчив свій монолог, піду далі вигравати судові справи, але це не всі помилки банку, далі буде продовження у нашому телеграм та ютуб каналі.

Автор консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович

  • 3792

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 3792

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Відео "Помилки ПриватБанка у кредитних справах + судова практика адвоката Васильєва Павла Сергійовича" посилання: https://youtu.be/76EibI7sSPU

    26.08.2022 18:51

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст