Главная Блог ... Консультации от юристов Як правильно відтворювати електронні документи на папері? Як правильно відтворювати електронні документи на ...

Як правильно відтворювати електронні документи на папері?

Отключить рекламу
 - tn1_0_64523200_1636369224_618903489d8c9.jpg

Що є оригіналом документа: його електронна версія, підписана кваліфікованим електронним підписом чи документ на паперів, що містить докладно ту саму інформацію?

Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу (ч. 3 ст. 7 ЗУ "Про електронні документи та електронний документообіг).

В електронних первинних документах мають бути всі обов’язкові реквізити, зазначені у ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", зокрема

 • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
 • особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Зображення, що нагадує печатку із написом "ЕП" або "Електронний підпис" насправді не є печаткою, і відповідно не є реквізитом документа, а просто дизайн, що "нагадує" звичні паперові документи.

Отже, якщо при роздруку електронних документів відсутні дані, що містяться в сертифікатах кваліфікованого електронного підпису або печатки, наприклад, номер сертифікату, дата і час, то такий паперовий документ не можна вважати "ідентичним за документарною інформацією", оскільким він не відповідає вимогам ч. 3 ст. 7 ЗУ "Про електронні документи та електронний документообіг".

Зразок коректної "візуалізації" електронного документа, підписаного кваліфікованим електронним підписом

Чи можна щоб інформація про підписи була роздрукована на окремому листочку і додана (підшита) до аркушів документа з основним змістом?

так, оскільки:

 1. оригіналом є саме електронний документ, за допомогою якого можна підтвердити цілісність даних;

 2. на сайті КНЕП ІДД ДПС взагалі роздруковується Протокол перевірки підписаних даних як окремий документ.

Автор консультації: Компанія "Інновації та Стабільність"

 • 4658

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4658

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные консультации

  Смотреть все консультации
  Смотреть все консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст