Главная Блог ... Новости Військові пенсіонери можуть отримувати більшу пенсію, звернувшись до суду Військові пенсіонери можуть отримувати більшу пенс...

Військові пенсіонери можуть отримувати більшу пенсію, звернувшись до суду

эксклюзив
Отключить рекламу
 - 4b92685e2856164ba6437a78a28c18e6.jpg

Сьогодні спостерігаю за тим, що біля приміщень адміністративних судів постійні черги чоловіків пенсійного віку. Це військові пенсіонери, які вже пройшли судовий процес по перерахунку своєї пенсії і стоять в черзі для отримання довгоочікуваного рішення суду. І приїздять пенсіонери до обласного центру (тільки в обласних центрах розміщені адміністративні суди) особисто за рішенням, бо в судах немає фінансування на відправку поштової кореспонденції. Ситуація, на мій погляд, дивна, адже кошти на відправлення позивачу ухвали про залишення позову без руху знаходяться, а на відправку людям рішення і виконавчого листа – коштів нема…… але менше з тим. Поговоримо про саму процедуру перерахунку пенсії військовим пенсіонерам.

ВіДЕО: Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у розмірі 2000 гривень

Хто має право на перерахунок і як домогтися свого.

Військовослужбовцям, які отримують пенсію відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» розраховано суму пенсії із врахуванням таких видів грошового забезпечення:

 • посадовий оклад
 • оклад за військове звання
 • надбавка за вислугу років

Це і є сума грошового забезпечення для розрахунку основного розміру пенсії. Далі, таку суму грошового забезпечення помножено на відсоток (у кожного свій) + дві тисячі гривень щомісячної доплати відповідно до Постанови КМУ, і так вираховується сума пенсії.

Що ж тут додати, а додати є що. Для правильного розрахунку основного розміру пенсії військового пенсіонера необхідно враховувати в т.ч. щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), а це, як мінімум плюс:

+ надбавка за особливості проходження служби

+ премія

В грошовому еквіваленті сума, яку недоотримують військові пенсіонери можна розрахувати індивідуально, але, якщо говорити про якісь узагальнені цифри, то це приблизно від однієї до шести тисяч гривень щомісячно.

Що потрібно, аби розпочати судову процедуру. Для цього необхідно звернутись до установи, в якій зберігається справа військового пенсіонера, за оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії. Наразі такі оновлені довідки видають в добровільному порядку, бо ще донедавна таку довідку ми отримували через суд, тобто проходили два етапи судової тяганини. Далі необхідно звернутись в пенсійний фонд з заявою про здійснення перерахунку пенсії, і вже після отримання відмови у проведенні перерахунку (а так воно і буде) виникає право на звернення до суду. Судовий збір складає одну тисячу гривень (з послугами банку) і сам судовий процес триває місяців три.

ВІДЕО: Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації до військової пенсії, якщо вже є рішення суду?

Після винесення рішення суду про перерахунок пенсії Управління пенсійного фонду, як правило, не звертається в апеляцію для оскарження такого рішення, а проводить перерахунок пенсії, що також займе місяців до трьох.

От така собі процедура. Нічого складного, але крок за кроком, з дотриманням усіх вимог законодавства можна домогтися справедливості на отримання чесно заробленої пенсії.

Автор новини: Адвокат, Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 067 654-01-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

 • 1723

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 1723

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Не звертаються в апеляцію тільки ГУ ПФУ Київської та Дніпропетровської області, Харківська область 50х50, всі інші оскаржують, але не сплачують судовий збір за подання апеляційної скарги, тобто, тянуть час, щоб не платити. Апеляційні адміністративні суди теж нікуди не поспішають. От і виходить судова тяганина десь на півроку. За Донецький ГУ ПФУ - взагалі мовчу: змії ще ті. Ми з клієнтом судилися по довідці понад рік. А тепер де шукати Донецький відділ примусового виконання рішень, ГУ ПФУ - не відомо. Їх адмінсуди обох інстанцій зараз сидять у Дніпрі.

  23.11.2022 10:32

  ГУ ПФУ в Хмельницькій області не тільки не подає апеляцію, але вже сам отримує судове рішення що набрало законної сили і добровільно його виконує. Рішення першої інстанції було винесене 13 вересня, перерахована пенсія в особистому кабінеті уже була в кінці листопада.

  23.11.2022 10:32

  О це прогрес, ми поки що їздимо за рішеннями особисто і відвозиво в пенсійний, тільки після цього шевеляться. Я ще й паралельно у виконавчу відправляю, щоб їх підганяли.

  23.11.2022 10:32

  Чернігівський окружний зараз не апелює, раніше тягнули час і також не платили збір, але зараз навіть відзиви не пишуть..... чи тонікому, чи така в них тепер позиція. Менше з тим, ми все-одно добиваємося свого, хача іноді цей процес триває роками. Дякую Вам за відгук та інформацію.

  23.11.2022 11:10

  В Запоріжжі, після набрання чинності судом по довідці, людині, яка вже судилася за відсотки, знову в односторонньому порядку обмежують пенсію до 70%, незважаючи на рішення КСУ від 12.10.2022. Змушують людей знову йти до суду. Відзиви в нас пишуть, але плутаються: можуть зазначити дані іншого позивача або пишуть, що людина отримує пенсію по інвалідності, а вона отримує за вислугу років... Ну то таке!

  23.11.2022 11:10

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст