Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Виконавчий напис нотаріуса. Деталі судового оскарження, законодавчі зміни Виконавчий напис нотаріуса. Деталі судового оскарж...

Виконавчий напис нотаріуса. Деталі судового оскарження, законодавчі зміни

Отключить рекламу
 - 3ab0feac9e1babcde4a473fd54d77347.jpg

Виконавчий напис нотаріуса.

Деталі судового оскарження, законодавчі зміни.

В даній публікації хочу поділитись практичним досвідом скасування виконавчого напису нотаріуса, а також постараюсь надати слушні поради боржникам, які вже отримали щасливий лист від виконавця на підставі виконавчого напису.

Отже, дізнається боржник про вчинення виконавчого напису, як правило, після відкриття виконавчого провадження та арешту банківських рахунків. Зв’язавшись з виконавцем, виявляється, що якась (невідома поки що) фінансова установа звернулась до приватного нотаріуса, а той вчинив виконавчий напис про стягнення з боржника кредитних коштів. Далі, ознайомившись з самим виконавчим написом, виявляється, що забутий давно кредитний борг декілька разів перепроданий між фінансовими установами (прямо кажучи - колекторами) і остання в ланцюжку фінансова установа вимагає повернення боргу з нарахованими відсотками, пенями, штрафами…

Відразу зауважую – такий виконавчий напис скасувати в судовому порядку, в принципі, немає проблем, оскільки вчиняють ці написи конкретні приватні нотаріуси (їх одиниці, але є), свідомо порушуючи закон і вже існує усталена судова практика з приводу скасування таких написів.

Читайте статтю: Чи мають право виконавці приймати до виконання виконавчі написи і які?

Скасовувати – не скасовувати.

Однак, перед тим, як приймати рішення про судовий захист необхідно «тверезо» оцінити ситуацію та проаналізувати суму боргу.

Так у випадку, якщо борг «сторічної давності», строк повернення коштів по якому давно минув, однозначно скасовуємо! Після набрання рішенням законної сили до Вас більше ніхто не матиме претензій, адже юристи кредитора також розуміють, що в судовому порядку повернути борг вже немає можливості через пропуск строків.

Якщо ж Ви дійсно отримали кредитні кошти протягом останніх трьох років і не повернули борг (а так в основному і є) – уникнути відповідальності не вийде. Виконавчий напис ми звичайно скасуємо, не зважаючи на реальність боргу, АЛЕ після скасування виконавчого напису очікуйте виклику в суд, бо колектори, які купили Ваш борг обов’язково будуть боротись до кінця, адже стягнути борг можна як через виконавчий напис нотаріуса, так і в судовому порядку. А тут на Вас очікує ще й судовий збір і послуги адвокатів……

Отож, перш ніж звертатись до адвоката з позицією «я нічого не брав і не знаю таку компанію», будьте далекогляднішими, адже адвокат Вам повірить і допоможе на першій стадії Вашої широкомасштабної проблеми, але чи не призведе все це до ще більших фінансових витрат, як і сталося з моєю клієнткою, яка намагалась переконати саму себе, що нікому нічого не винна, а після скасування виконавчого напису отримала повістку в суд. Тут я вже їй нічим не змогла б допомогти, оскільки борг виявився реальним, а тому не взялась за справу.

Читайте статтю: Жертвою виконавчого напису може стати кожен, оскільки нотаріуси відповідальності не несуть

Хто належний відповідач

Належним відповідачем в даній категорії справ є фінансова установа, яка звернулась до нотаріуса з заявою про вчинення виконавчого напису. Нотаріус, який вчинив напис – є третьою особою у справі, якого теж обов’язково залучаємо.

В який суд звертатись.

Є варіанти: за місцезнаходженням кредитора (за правилами територіальної підсудності – за місцезнаходженням відповідача), або за місцем проживання позивача (Позиція Верховного Суду у справі №263/14171/19, провадження № 61-21991св19).

Не раджу звертатись за місцем відкриття виконавчого провадження, або за місцезнаходженням майна (місцем відкриття банківської картки), оскільки суди на сьогоднішній день по різному тлумачать ці поняття, і, як наслідок, перекидають справу з одного суду в інший, а поки справа ходить по судам, позов нікому забезпечувати і кошти списуються в рамках виконавчого провадження.

ВІДЕО: Що робити боржнику після скасування виконавчого напису нотаріуса? Адвокат Васильєв Павло Сергійович

З приводу сплати судового збору.

Віднедавна з’явилась цікава позиція Верховного суду з приводу звільнення позивача від сплати судового збору на підставі Закону про захист прав споживачів. Раджу детально обгрунтувати і довести, що кредитні кошти брались як споживчий кредит і на цій підставі не сплачувати судовий збір (а це, як не крути, тисяча гривень).

Ще один досить важливий момент, - якщо кредитор вже встиг списати частину коштів з рахунку боржника, то після скасування напису є можливість повернути списану суму, знову ж таки в судовому порядку.

Користуйтеся консультацією: Покрокова инструкция по виконавчим написам нотаріуса України | адвокат Васильєв Павло Сергійович

Важливі зміни в законодавстві, пов’язані з війною.

За період воєнного стану в Україні було прийнято ряд законів, відповідно до яких, зокрема, з 15 березня 2022 року на період воєнного стану забороняється стягнення з заробітної плати, пенсії, стипендії, при цьому, якщо арешт накладений на рахунок боржника, то це не є перешкодою користуватись своїми коштами, якщо сума боргу не перевищує 100 тисяч гривень.

У випадку з моїм клієнтом сталось так, що рахунок був арештований виконавцем на підставі виконавчого напису нотаріуса до початку війни, і не зважаючи на забезпечення позову в судовому порядку шляхом зупинення стягнення коштів та законодавчі зміни, клієнт не міг користуватись своїми пенсійними коштами, які надходили йому на картку Ощадбанку. Після звернення в установу банку з відповідною заявою (кому потрібно – надам зразок), рахунок розблокували в той же день і клієнт зняв усі кошти, які накопичились протягом дії арешту.

Автор статті: адвокат, Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 067 654-01-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

 • 1094

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1094

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные аналитические статьи

  Смотреть все статьи
  Смотреть все статьи
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст