За постом Гетманцева на сторінці в Фейсбук, ДПС разом з ним сьогодні провела зустріч щодо проблеми з блокуванням ПН.

Зокрема, було обговорено найболючіші питання — реєстрацію та блокування податкових накладних/розрахунків коригування.

Гетманцев разом з ДПС нагадали щодо необхідності отримання платниками податків таблиць даних для безперебійної роботи та відсутності блокування ПН.

Та за його рекомендацією, тепер в мотивувальній частині щодо неврахування таблиць даних податкова буде чітко зазначати підстави для відмови. (За аналогією з віднесенням до ризикових).

Згадайте новину: Чи може ДПС провести фактичну перевірку щодо фіксованих цін?

Також було надано відповідь на питання, яке цікавить багатьох платників, зокрема — на період дії воєнного стану зупинено перебіг строку для включення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі отриманих та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних.

Окремо нагадаємо, що у Комітеті ВРУ за проханням бізнесу влада вже провела декілька зустрічей з представниками бізнесу, експертами та Мінфіном як ініціатором змін щодо вдосконалення системи блокування податкових накладних вбік пом’якшення критеріїв. Так от за позицією Гетманцева, відповідні зміни повинні бути представлені Мінфіном цього тижня. Чекаємо на появу проєкту.

Але всі ми знаємо, що після появи проєкту змін, їх ще має затвердити КМУ на своєму засіданні. А відповідна постанова має ще бути офіційно опублікована, аби почала працювати. Тож все це займе час. І якою буде доля тих ПН, які були заблоковані з 14 жовтня, теж невідомо.