Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Від безкоштовного до наддорогого. Онлайн кредити.

Від безкоштовного до наддорогого. Онлайн кредити.

Отключить рекламу
 - tn1_vid_bezkoshtovnogo_do_naddorogogo_onlayn_krediti_5b55d8a196dfa.png

Скажу відверто: у всій цій історії мені найбільше подобаються єноти з телевізійної реклами одного з сервісів онлайн кредитування. Більше подобатись просто немає чому. І занепокоєння викликають не лише ті фактори, що призвели до стрімкого розвитку ринку подібних послуг, а й те, як ця історія розвиватиметься далі.

В Україні справжній бум швидкого кредитування на невеликі суми. Все досить швидко та зручно. Навіть ходити кудись не обов’язково, а при наявності банківської картки та мобільного інтернету кредит можна оформити зі смартфона хоч у чистому полі серед ночі.

Такі кредити надаються не банками, а фінансовими установами. Назви сервісів з їх оформлення та отримання нам всім відомі завдяки нав’язливій та агресивній рекламі. Часто пропонується перший кредит під 0 відсотків. Але ж безкоштовний сир… ну, ви знаєте. Так от, реальна відсоткова ставка від близько 400 до близько 900 відсотків річних.

Для прикладу, згідно розрахунку, який можна зробити на сайті одного з таких сервісів, при отриманні кредиту 5000 гривень на два тижні повернути доведеться 6102,5 гривень. Розрахунок проведений на сайті іншого сервісу показує, що при оформленні кредиту на суму 10000 гривень на три місяці повернути доведеться вже 28000 гривень. Яка людина зі здоровим глуздом захоче брати гроші на таких умовах?

Про здоровий глузд в таких випадках не йдеться. Безвихідь та криза – ось головні «постачальники» клієнтів для фінансових компаній, що зайняли цей сегмент ринку. В будь-якому банку можна отримати кредитну картку з пільговим періодом, протягом якого ти користуєшся кредитними грошима абсолютно безкоштовно. Але якщо на картці вже є заборгованість, а гроші знову потрібні?

Ось інформація з сайту такого сервісу:

«…потреба в моментальній позиці може виникнути у людей з нестабільним доходом – фрілансери, тимчасово безробітні, сезонні робітники. В цьому випадку кредитор ризикує, тому що не знає, чим позичальник буде віддавати позичені гроші. Без відмови отримати гроші на карту ця категорія позичальників може тільки в нашій компанії».

Фінансові компанії освоюють ту частину ринку, яка через високий рівень ризикованості не цікава банкам. І саме цей високий рівень ризику не отримати назад свої гроші і є найважливішим фактором формування ціни кредитів. Надвисокої ціни.

Непотрібно бути аналітиком для розуміння того, що нестабільність позичальників, висока ціна кредитів та їх доступність тягнуть за собою велику кількість проблем з їх поверненням. І ось тут ми підходимо до ще одного, особливо цікавого мені, як адвокату що працює з проблемними кредитами, моменту. Як же кредитори збираються «відвойовувати» свої гроші та ще й з відсотками?

В січні 2018 року на сайті Адвокатського бюро Геннадія Нікішова «Консільєрі» розміщене оголошення про розшук людей, які скористались сервісами з онлайн кредитування, та з якихось причин не змогли вчасно повернути борг. Щоправда, розшукувались ті позичальники, щодо яких заявлені позови до суду. За умови надання копій позовних заяв з додатками їм гарантувалось надання безкоштовної консультації. Завдяки рекламі та підтримці одного інтернет-ресурсу вдалось отримати зо два десятки телефонних дзвінків та електронних листів з різних регіонів України. Довелось почути і прочитати про різні життєві ситуації. Не всі вони, до речі, були складними. Але об’єднує ці історії одне: в жодному випадку не йшлось про звернення кредиторів до суду. Виключно активна робота колекторів.

Під час підготовки цього матеріалу на офіційному веб-порталі «Судова влада України» я перевірив на наявність судових справ щодо стягнення заборгованості за наданими кредитами 19 фінансових компаній. Охопив період з 1 січня 2017 року по 21 липня 2018 року. Для абсолютної більшості результат однаковий – 0. Лише щодо двох компаній є інформація про близько чотирьох десятків справ по кожній.

Зіставлення отриманої інформації дає можливість зрозуміти, що кредитори не поспішають до суду, а віддають перевагу стягненню боргів за допомогою колекторів. І це не дивно: без зайвих формальностей, борг розраховується без обмежень і може стати просто безкінечним, а змусити платити можна не лише боржника, а й його родичів.

Та немає в світі нічого вічного. Все більше позичальників розуміє, що колектори поза законом і їхні погрози рідко коли заходять далі слів. Тому достатньо просто ігнорувати дзвінки і листи, періодично змінювати номер телефону і просто не нервувати. А от позовна давність спливає і з часом борги стають абсолютно безнадійними. Тому в найближчі кілька років ми можемо стати свідками хвилі позовів про стягнення заборгованості за оформленими онлайн кредитами. Щоправда, реальне виконання судових рішень в цій категорії справ часто буде дуже проблематичним. І це ще один прояв ризикованості таких кредитів.

Автор статті: /3921/">Нікішов Геннадій Іванович

  • 1852

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1852

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст