Главная Блог ... Новости ВС скасував вирок, яким пенсіонеру МВС дали умовно за смертельну ДТП ВС скасував вирок, яким пенсіонеру МВС дали умовно...

ВС скасував вирок, яким пенсіонеру МВС дали умовно за смертельну ДТП

Отключить рекламу
 - tn1_0_87926300_1589224171_5eb9a2ebd6c2d.jpg

Верховний суд скасував вирок, яким пенсіонеру органів внутрішніх справ призначили умовне покарання за ДТП, яке спричинило смерть потерпілої.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 29 квітня.

Раніше чоловіка визнали винним в тому, що у 2017 році він, керуючи технічно справним автомобілем, неправильно оцінив дорожню обстановку, не переконався у відсутності пішоходів, виїхав на пішохідний перехід і здійснив наїзд на двох жінок. Однак потерпіла померла, а іншій завдано легких тілесних ушкоджень.

У 2018 році Шевченківський райсуд призначив 3 роки позбавлення волі.

У 2019 Київський апеляційний суд звільнив чоловіка від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком 3 роки. Вирок винесла колегія суддів у складі Тамари Юденко, Жук, Сітайло.

Згадайте новину: Чоловіка, який вкусив поліцейського, засудили на 3,5 роки

Прокурор оскаржив цей вирок, називаючи його невмотивованим, що апеляційний суд не врахував тяжкість злочину, наслідки, обставини скоєння злочину, позиції потерпілих, що призвело до неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність.

Верховний суд вирігшив, що суд апеляційної інстанції не зазначив, які саме дані про засудженого дали підстави для висновку про можливість його виправлення зі звільненням від відбування покарання з випробуванням.

Суд першої інстанції призначаючи тюремне покарання, вже врахував як пом’якшуючі обставини ставлення обвинуваченого до скоєного, визнання вини і щиросердне розкаяння, позитивні характеристики, те, що особа вперше притягується до відповідальності і обвинувачується у необережному злочину, є пенсіонером органів внутрішніх справ за вислугою років і має на утриманні дружину-інваліда ІІ групи.

Але, враховуючи тяжкість і обставини злочину, а саме наїзд на потерпілих, які перетинали проїжджу частину по пішохідному переходу у світлу пору доби, та смерть однієї з потерпілих, суд першої інстанції вирішив, що виправлення та перевиховання особи неможливе без ізоляції від суспільства.

Апеляційний суд дослідив лист Київської міської психоневрологічної лікарні № 2 щодо перебування дружини обвинуваченого під наглядом лікаря-психіатра, які були надані на стадії апеляційного розгляду і підтверджували ті самі обставини, що були встановлені судом першої інстанції.

Згадайте новину: Держава заплатить 90 тисяч за незаконний арешт чоловіка суддею Іриною Уханьовою , який знімав судове засідання

Апеляційний суд врахував, що одразу після ДТП водій надав допомогу потерпілим, у тому числі добровільно сплатив за лікування 107 тис. грн. Також суд зважив на те, що прокурор, який брав участь у справі в першій інстанції, сам просив призначити умовне покарання, а судді не розглянули таку можливість.

Скасовуючи вирок Верховний суд погодився із доводами нового прокурора, що судді апеляції не навели підстав, з яких можна звільнити особу від відбування покарання. Тяжкі наслідки у виді смерті людини є непоправними і не можуть бути відшкодовані у матеріальному вигляді. Позитивні характеристики засудженого мають формальний характер та жодним чином не зменшують суспільної небезпеки злочину. Крім того, потерпіла у суді першої інстанції заявила про відсутність щирого каяття обвинуваченого, який несвоєчасно сплачував за лікування її матері, що, на її думку, призвело до смерті останньої від травм, отриманих під час наїзду. Твердження про відсутність претензій зі сторони потерпілої не підтверджені матеріалами кримінального провадження.

Згадайте новину: Атошникам дали від 8 до 11 років за напад на сім’ю судді Бориса Желіка

Тепер справу призначено до нового розгляду в суді апеляційної інстанції.

 • 2779

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 2779

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст