Главная Блог ... Новости Держава заплатить 90 тисяч за незаконний арешт чоловіка суддею Іриною Уханьовою , який знімав судове засідання Держава заплатить 90 тисяч за незаконний арешт чол...

Держава заплатить 90 тисяч за незаконний арешт чоловіка суддею Іриною Уханьовою , який знімав судове засідання

Отключить рекламу
 - tn1_0_26333500_1587919165_5ea5b93d40514.jpg

Апеляційний суд підтвердив рішення про стягнення 90 тис. грн моральної шкоди за неправомірне притягнення особи до адміністративної відповідальності та призначення покарання у вигляді адміністративного арешту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 16 квітня.

14 листопада 2016 року харків’янин Максим Корнієнко проводив відеозйомку з мобільного телефону відкритого судового засідання під головуванням судді Вовчанського райсуду Харківської області Ірини Уханьової І.С., яка висловила вимогу не знімати. Почувши прохання обґрунтувати заборону, суддя оголосила перерву і запросила в зал працівників поліції, які на її вимогу і без з’ясування обставин вивели громадянина з залу.

Чоловіка доставили до відділку поліції і склали адмінпротокол, про злісну непокору працівникам поліції. Того ж дня та сама суддя Уханьова розглянула протокол і призначила порушнику 15 діб адміністративного арешту. Через 9 діб Корнінка звільнили, бо апеляційний суд повернув протокол поліції на дооформлення. Пізніше вже інший суд та інша суддя закрили справу за відсутністю складу адмінправопорушення.

У матеріалах справи не було доказів, що вимоги поліції в судовому засіданні були законними. Фактично поліцейські виконували судді Уханьової.

Згадайте новину: Суддя Оксана Криворот поплатилася за доступ до телефонних контактів цивільної дружини ідеолога судової реформи Порошенка

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, встановлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. Суд вмотивованим рішення може видалити особу з залу за дії, що свідчать про неповагу до суду або учасників процесу. Але суддя Уханьова не приймала рішення про видалення кого-небудь з залу.

За ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присутні в залі судового засідання особи і представники ЗМІ можуть проводити фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом.

Відтак особа мала право бути присутньою у судовому засіданні і знімати відео.

Чоловік подав позов про компенсацію йому 2 млн грн моральної шкоди за рахунок бюджету.

У січні 2020 суд першої інстанції задовольнив вимоги частково – на суму 90 тисяч. Суд вважає, що 2 млн грн – це забагато і не пропорційно стражданням.

Гроші стягуються з державного бюджету через казначейську службу

Рішення оскаржило державне казначейство, вказуючи, що не завдавало ніякої шкоди позивачу і не вступало з ним у жодні відносини, тому не має виплачувати йому моральну шкоду.

Суд апеляційну скаргу не задовольнив, оскільки Державне казначейство є відповідальною установою, яка здійснює стягнення з державного бюджету.

Щодо судді Уханьової, то спочатку її пропонувала взагалі звільнити. Але згодом Вища рада правосуддя змінила рішення на відсторонення від роботи на 6 місяців з тимчасовим позбавленням доплат і направленням до Національної школи суддів для підвищення кваліфікації з курсу суддівської етики.

Згадайте новину: Крадіжникам скасували вирок, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати

Працівникам патрульної поліції, яка проводила затримання в залі суду, оголошено догани.

Крім того, як повідомив сайту сам Корнієнко, за його заявою зареєстроване кримінальне провадження щодо дій судді Уханьової і співробітників Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області – за статтями – 365 (перевищення влади або службових повноважень), 371 (завідомо незаконні затримання, привід або арешт), 374 (порушення права на захист), 375 (винесення завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу України.

Згадайте новину:Засуджена суддя Посунся. Перший вирок Антикорсуду вступив у силу, апеляцію не подали

 • 2848

  Просмотров

 • 3

  Коментарии

 • 2848

  Просмотров

 • 3

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Я теж не знайшов номер справи.

  28.04.2020 19:38

  В тексте статьи.

  27.04.2020 18:49

  А де № справи?

  27.04.2020 02:14

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст