08.01.2015    Просмотров:  408
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Верховна Рада України нарешті виконала рішення ЄСПЛ у справі судді Волкова.

Верховна Рада України нарешті виконала рішення ЄСПЛ у справі судді Волкова. - verhovna_rada_ukraini_nareshti_vikonala_rishennya_espl_u_spravi_suddi_volkova_54aec3d40bdd4.jpg

Ще 9 січня 2013 року Європейський суд із прав людини у справі № 21722/11 «Олександр Волков проти України» ухвалив рішення (стало остаточним 27 травня 2013р.), яким встановив незаконність звільнення  О. Волкова  з  посади судді ВСУ, внаслідок порушення Україною ст. 6 та ст. 8 Європейської конвенції із прав людини, зобов’язав виплатити 12 тис. євро компенсації витрат, 6 тис. євро компенсації моральних збитків та головне і найцікавіше – зобов’язав Україну поновити О. Волкова на посаді судді Верховного Суду України.  

Після багатьох провальних спроб внаслідок надуманих причин Верховна Рада України прийняла постанову (№ 60-VII, 25 грудня 2014р.), якою визнала такою, що втратила чинність Постанова ВРУ «Про звільнення суддів» від 17 червня 2010 року № 2352-VI в частині звільнення з посади судді Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича. Важливо, що постанова, яка відновила права судді ВРС Волкова О. Ф. набрала чинності з дня її прийняття  при цьому в преамбулі постанови зазначено, що цей акт парламенту прийнятий на виконання рішення ЄСПЛ у справі № 21722/11 «Олександр Волков проти України». Проте ЄСПЛ у своєму рішенні зокрема зобов’язав України «поновити заявника на посаді судді Верховного Суду України у найкоротші терміни».  Тобто юридична різниця між «втратила чинність» та «поновити на посаді» очевидна.

Разом з цим, між двома актами Верховної Ради України «звільнення судді ВСУ Волкова О. Ф. – 17 червня 2010 року» та «втрати чинності цього звільнення  - 25 грудня 2014 року» вже пройшло 4,5 роки. Оскільки суддя Волков О. Ф. ще не приступив до виконання своїх обов’язків судді Верховного Суду України - це ще не кінець і потребується ряд додаткових процедурних рішень, в тому числі і самого Верховного Суду України. 

Слід зазначити, що сам правовий механізм поновлення порушених прав судді Волкова О. Ф., який вперше використовується в Україні залишає ще багато питань. Головних з них два: чи є вільна посада у Верховному Суді України для судді Волкова О. Ф. та чи буде йому виплачена компенсація грошової винагороди за 4, 5 років вимушеного прогулу з точки зору трудового законодавства.   

Згадайте новину: Проєвропейська влада: коли будуть відновлені порушені права судді Олександра Волкова?

Суддя Волкова догралася - прокуратура повідомила їй про підозру в ухваленні завідомо неправосудного рішення.

Обговорюйте тему: Справа "Олександр Волков проти України".

Аналізуйте судовий акт: Рішення ЄСПЛ від 09 січня 2013р. у справі № 21722/11 «Олександр Волков проти України».

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: