21.03.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  144
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

В Україні хочуть запровадити електронні трудові книжки

Уряд планує реформи в Пенсійному фонді. Зокрема пенсіонерам планують видати електронні посвідчення, а працюючим українцям - електронні трудові книжки.

За електронними трудовими книжками в Інтернеті можна буде простежити кар'єру будь-якого українця, дізнатися розмір заробітної плати, кількість робочих місць і т. д.

За словами голови правління Пенсійного фонду України Олексія ЗАРУДНОГО, такий документ, на відміну від паперового, буде неможливо сфальсифікувати, адже паперову трудову завжди можна втратити після «поганого» звільнення.

Читайте статтю: Скасування трудових книжок: прогресивний крок або порушення прав працівників

Систему створять на базі Реєстру застрахованих осіб, в якому вже є інформація про прийняття та звільнення з роботи. Наступний крок - доповнити базу відсутньою інформацією і запустити послугу «Електронна трудова книжка».

Зарудний зазначив, що в другій половині року ПФ планує підготувати необхідну нормативну базу для запуску електронних трудових книжок.

До слова, електронні трудові книжки в Україні планували запровадити ще в 2006 році, проте реформу запустити так і не вдалося.

Пенсійні посвідчення, згідно з планом ПФ, також «підуть в онлайн». Зараз електронні посвідчення отримали тільки пенсіонери з числа переселенців. Вони містять цифровий підпис, що дозволяє отримувати документи на веб-порталах органів влади. Також електронне посвідчення дозволить переглядати інформацію про розмір пенсії, страховий стаж і т. д. онлайн. У майбутньому пенсіонери також будуть отримувати СМС в день нарахування пенсії.

Згадайте новину: Міністр Рева: трудові книжки нічого не означають, але невідомо, коли їх скасують

«Засобами індивідуального масового інформування (СМС та електронні листи. - Ред.) пенсіонеру також будемо повідомляти про те, які документи потрібно донести, що змінилося в пенсійному законодавстві тощо», - розповідають у Пенсійному фонді.

Електронні пенсійні справи дозволять значно скоротити процес оформлення пенсій. Якщо у паперовому вигляді на це доводилося витрачати до десяти робочих днів, після нововведення на оформлення справи йде близько півгодини.

Електронні пенсійні посвідчення також не допустять втрату і можливу фальсифікацію пенсійних справ.

Джерело: Хронограф

Читайте статтю: Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній

2
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення