Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КЦС ВП від 21.04.2021 року у справі №309/2629/19 Ухвала КЦС ВП від 21.04.2021 року у справі №309/26...
print
Друк
search Пошук
comment
КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

07 червня 2021 року

м. Київ

справа № 309/2629/19

провадження № 61-5403ск21

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Русинчука М. М. (суддя-доповідач), Антоненко Н. О., Крата В. І., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1, поданою представником ОСОБА_2, на постанову Закарпатського апеляційного суду від 08 лютого 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та виключення запису про земельну ділянку із Державного земельного кадастру,

ВСТАНОВИВ:

25 березня 2021 року (згідно штемпеля на поштовому конверті) ОСОБА_5 подав до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Закарпатського апеляційного суду від 08 лютого 2021 року у вказаній справіз пропуском строку на касаційне оскарження, встановленого у частині 1 статті 390 ЦПК України.

Ухвалою Верховного Суду від 19 квітня 2021 року підстави, наведені у касаційній скарзі, визнані неповажними, касаційну скаргу залишено без руху, скаржнику надано строк продовжений ухвалою цього ж суду від 14 травня 2021 року (десять днів з моменту отримання ухвали) для усунення недоліків. Запропоновано особі, яка подала касаційну скаргу, на підтвердження поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження подати відповідні докази, які б вказували на дату вручення оскаржуваної копії постанови суду апеляційної інстанції.

07 травня 2021 року та 29 травня 2021 року (згідно штемпеля на поштовому конверті) ОСОБА_5 надіслав заяву на усунення недоліків касаційної скарги та документи, що вказують на надсилання судом апеляційної інстанції копії оскарженої постанови позивачу 09 березня 2021 року.

Відповідно до частин 1 , 2 статті 390 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ЦПК України.

Наведені скаржником обставини, які вказують на те, що повний текст оскарженої постанови скаржнику вручено після 09 березня 2021 року, подано касаційну скаргу протягом тридцяти днів з дня надсилання йому оскарженого судового рішення, тому наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження належить визнати поважними, строк касаційного оскарження необхідно поновити.

Згідно із частиною 1 статті 394 ЦПК України одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог частиною 1 статті 394 ЦПК України, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).

Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України.

У частині 8 статті 394 ЦПК України вказано, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.

Доводи касаційної скарги містять підставу касаційного оскарження, передбачену пунктом 4 частини 2 статті 389 ЦПК України, що неправильно застосовано норми матеріального права та порушено норми процесуального права. Зазначено, що судове рішення ухвалено з порушенням пункту 5 частини 1 статті 411 ЦПК України.

Керуючись статтями 260, 389, 390, 392, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1, подане представником ОСОБА_2, про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Закарпатського апеляційного суду від 08 лютого 2021 року.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1, поданою представником ОСОБА_2, на постанову Закарпатського апеляційного суду від 08 лютого 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та виключення запису про земельну ділянку із Державного земельного кадастру.

Витребувати із Хустського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 309/2629/19.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, в 10-денний строк з дня отримання ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Судді М. М. Русинчук

Н. О. Антоненко

В. І. Крат
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст