Історія справи
Ухвала ККС ВП від 03.01.2018 року у справі №263/10500/17

УхвалаІменем України25 січня 2018 р.м. Київпровадження № 51-591ск17Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду (перша палата):головуючого - Маринича В.К.,суддів - Марчук Н.О., Огурецького В.П.,розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 18 вересня 2017 року,встановив:
У касаційній скарзі порушується питання про перегляд указаного судового рішення у касаційному порядку.Як убачається з матеріалів провадження за скаргою, ухвалою слідчого судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 вересня 2017 року відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_1, яку подано в порядку ст.
206 КПК України, щодо незаконного тримання під вартоюАпеляційний суд Донецької області ухвалою від 18 вересня 2017 року, керуючись ч.
4 ст.
399 КПК України, відмовив у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на вказану ухвалу слідчого судді.Перевіривши доводи касаційної скарги та додані до неї копії судових рішень, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити на таких підставах.Відповідно до вимог п.
2 ч.
2 ст.
428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо з касаційної скарги, наданих до неї судових рішень та інших документів убачається, що підстав для задоволення скарги немає.
Як убачається з копії ухвали апеляційного суду, кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 перебуває на стадії судового провадження в суді апеляційної інстанції за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та його захисника на вирок Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 01 лютого 2017 року.Статтею
309 КПК України визначено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування.Відповідно до Статтею
309 КПК України скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.У силу ч.
4 ст.
399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.Враховуючи наведене, суд касаційної інстанції вважає, що апеляційний суд, відмовляючи у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 вересня 2017 року, якою відмовлено в задоволенні скарги обвинуваченого, яку подано в порядку ст.
206 КПК України, щодо незаконності тримання під вартою, діяв у відповідності з вимогами кримінального процесуального закону.
За таких обставин, з мотивів, наведених у касаційній скарзі, суд касаційної інстанції не вбачає підстав для її задоволення та вважає, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити.Керуючись п.
1 ч.
2 ст.
428 КПК України, Судпостановив:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 18 вересня 2017 року.Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:В.К. Маринич Н.О. Марчук В.П. Огурецький