Історія справи
Ухвала КГС ВП від 04.11.2020 року у справі №925/35/19

УХВАЛА30 листопада 2020 рокум. КиївСправа № 925/35/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:Жукова С. В. - головуючого, Огородніка К. М., Ткаченко Н. Г.розглянувши клопотання Першого заступника керівника Київської міської прокуратурипро повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на рішення Господарського суду Черкаської області від 28.08.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 02.09.2020усправі
за позовом заступника керівника Черкаської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Центрального округудо Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Твій Стиль"про стягнення 162 893,15 грн, -ВСТАНОВИВ:Ухвалою Касаційного господарського суду Верховного Суду від 03.11.2020 відмовлено у відкритті касаційного провадження у справі № 925/35/19 за касаційною скаргою Першого заступника керівника Київської міської прокуратури на рішення Господарського суду Черкаської області від 28.08.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 02.09.2020. Копію цієї ухвали разом із касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами надіслано скаржнику.
24.11.2020 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшло клопотання Першого заступника керівника Київської міської прокуратури про повернення судового збору.Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 925/35/19 визначено колегію суддів у складі: Жукова С. В. - головуючого,Банаська О. О., Ткаченко Н. Г, що підтверджується витягом з протоколу передачі судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) раніше визначеному складу суду від 24.11.2020.У зв'язку з перебуванням судді Банаська О. О. на лікарняному з 10.11.2020, розпорядженням заступника керівника апарату-керівника секретаріату КГС ВС від30.11.2020 № 29.3-02/3218 призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 925/35/19.Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 925/35/19 визначено колегію суддів у складі: Жукова С. В. - головуючого, Огородніка К. М., Ткаченко Н. Г., що підтверджується протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.11.2020.
Відповідно до ч.
2 ст.
123 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено
Законом України "Про судовий збір".Згідно з п.
3 ч.
1 ст.
7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.У випадках, установлених пунктом
1 частини
1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною
1 цієї статті,-повністю (ч.
2 ст.
7 Закону України "Про судовий збір").Враховуючи викладене, колегія суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду дійшла висновку, що клопотання Першого заступника керівника Київської міської прокуратури про повернення судового збору підлягає задоволенню, а судовий збір - поверненню заявнику повністю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.
123,
234,
235 Господарського процесуального кодексу України, статтею
7 Закону України "Про судовий збір", Суд -УХВАЛИВ:1. Клопотання Першого заступника керівника Київської міської прокуратури про повернення судового збору - задовольнити.2. Повернути Київській міській прокуратурі (ЄДРПОУ: 02910019) з Державного бюджету України - 4 886 (чотири тисячі вісімсот вісімдесят шість) грн. 80 коп. судового збору, сплаченого відповідно до платіжного доручення № 1346 від02.10.2020.
3. Оригінал цієї ухвали надіслати заявнику.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Головуючий С. В. ЖуковСудді К. М. ОгороднікН. Г. Ткаченко