Історія справи
Ухвала КАС ВП від 26.11.2020 року у справі №640/8879/19

УХВАЛА25 листопада 2020 рокум. Київсправа № 640/8879/19адміністративне провадження № К/9901/31569/20Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача Васильєвої І. А.,суддів: Юрченко В. П., Хохуляка В. В.,перевіривши касаційну скаргу Київської митниці Держмитслужби на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.07.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.10.2020 у справі №640/8879/19 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Автокомпоненти "Автек" до Київської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів,
УСТАНОВИЛ:23.11.2020 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Київської митниці Держмитслужби на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від17.07.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від22.10.2020 у справі №640/8879/19 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Автокомпоненти "Автек" до Київської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів. Згідно з трек-номером поштового відправлення скаргу надіслано 20.11.2020.Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд приходить до висновку щодо відмови у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.Однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства є забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом (частина 3 статті
2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.За правилами пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 20 частини 1 статті
4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.Частиною 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено перелік категорій справ, які відносяться до справ незначної складності. Такий перелік не є вичерпним.
Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Зі змісту пункту 10 частини 6 статті 12 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України можна зробити висновок про те, що суд має право віднести до категорії справ незначної складності справу, яка не передбачена у вищезазначеному переліку, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.Відповідно до частини 1 статті
257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.Відповідно до пункту 4 частини 4 статті
257 Кодексу адміністративного судочинства України та пункту 4 частини 4 статті 12 Кодексу справи у спорах щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, не можуть розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, їх розгляд здійснюється виключно за правилами загального позовного провадження.Суд першої інстанції, врахувавши вимоги статей
12 257 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Предметом спору у цій справі є вимога про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 15.02.2019 №UA125000/2019/000158/2, відповідно до якого було збільшено митні платежі на загальну суму 310 394,65 грн.Враховуючи, що предмет спору у цій справі не віднесений до переліку справ, які підлягають розгляду виключно за правилами загального позовного провадження, колегія суддів вважає, що ця справа є справою незначної складності, а тому, розглядаючи цю справу в порядку спрощеного позовного провадження, судом не було порушено норм процесуального права.За таких обставин, Суд вважає, що касаційну скаргу подано на судові рішення, які не підлягають касаційному оскарженню.Скаржником зазначено, що відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України дана справа має виняткове значення для митниці через значну суму митних платежів.Колегія суддів відхиляє такі доводи митного органу як необґрунтовані.
Інші посилання на існування обставин, передбачених підпунктами "а "- "г" пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України, у касаційній скарзі відсутні.Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що у відкритті касаційного провадження за поданою касаційною скаргою слід відмовити.На підставі вищенаведеного та керуючись статтями
12 257 328 333 359 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Київської митниці Держмитслужби на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.07.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від22.10.2020 у справі №640/8879/19.Направити копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами особі, яка подала касаційну скаргу.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та не може бути оскаржена.СуддіІ. А. Васильєва В. П. Юрченко В. В. Хохуляк