Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №608/1383/19 Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №608/13...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №608/1383/19
Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №608/1383/19



УХВАЛА

16 грудня 2019 року

Київ

справа №608/1383/19

адміністративне провадження №К/9901/34083/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Блажівської Н. Є.,

суддів: Гімона М. М., Гусака М. Б.,

розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Тернопільська митниця ДФС про скасування постанови у справі про порушення митних правил,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив скасувати постанову в справі про порушення митних правил №7214/20500/18 від 19 грудня 2018 року, винесену заступником начальника Волинської митниці ДФС Германом В. М. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил передбачених частиною 3 статті 470 Митного кодексу України та накладання адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн.

Рішенням Чортківського районного суду Тернопільської області від 1 жовтня 2019 року, адміністративний позов задоволено.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2019 року рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 1 жовтня 2019 року скасовано та прийнято нове, яким відмовлено в задоволенні позову.

Не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанції, ОСОБА_1 9 грудня 2019 року звернувся з касаційною скаргою на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2019 року.

При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за цією касаційною скаргою колегія суддів виходить з такого.

Статтею 129 Конституції України однією із основних засад судочинства визначено забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондує стаття 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року №1402-VIII.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо вони не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у чітко визначених законом випадках.

Статтею 272 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості апеляційного та касаційного оскарження судових рішень в окремих категоріях адміністративних справ.

Згідно з частиною 1 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених частиною 1 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Відповідно до частини 3 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду справ, визначених частини 3 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.

Стаття 286 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Зі змісту вказаних положень процесуального закону випливає, що судове рішення суду апеляційної інстанції, прийняте за результатами розгляду рішення суду першої інстанції, у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, набирає законної сили з моменту проголошення і не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Предметом позову у справі № 608/1383/19 є вимога про скасування постанови в справі про порушення митних правил №7214/20500/18 від 19 грудня 2018 року, винесену заступником начальника Волинської митниці ДФС Германом В. М. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил передбачених частиною 3 статті 470 Митного кодексу України та накладання адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн., що за правилами Кодексу адміністративного судочинства України є категорією справ з приводу рішень суб'єкта владних повноважень про притягнення до адміністративної відповідальності.

З таких підстав постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2019 року, ухвалена за результатами перегляду рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 1 жовтня 2019 року, в справі з приводу рішення суб'єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, не підлягає касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті касаційного провадження.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Тернопільська митниця ДФС про скасування постанови у справі про порушення митних правил.

Направити копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами особі, яка подала касаційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя доповідач Н. Є. Блажівська

Судді М. М. Гімон

М. Б. Гусак
logo