Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 22.09.2019 року у справі №9901/502/19 Ухвала КАС ВП від 22.09.2019 року у справі №9901/5...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 22.09.2019 року у справі №9901/502/19



УХВАЛА

15 жовтня 2019 року

Київ

справа №9901/502/19

адміністративне провадження №П/9901/502/19

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду

Білоуса О. В., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про скасування рішення,

УСТАНОВИЛ:

ОСОБА_1 14 вересня 2019 року звернулася до суду з позовом Вищої ради правосуддя (далі - ВРП) в якому просила скасувати рішення ВРП від 11 липня 2019 року №1838/0/15-19 та поновити її на посаді судді Апеляційного суду Харківської області.

Ухвалою Верховного Суду від 20 вересня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 до ВРП про скасування рішення залишено без руху у зв'язку із недодержанням вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, ОСОБА_1 оскаржується рішення ВРП від 11 липня 2019 року №1838/0/15-19, а тому строк на його оскарження закінчився 12 серпня 2019 року (10 та 11 серпня 2019 року вихідні дні).

Позовну заяву до суду подано 14 вересня 2019 року, тобто з пропуском місячного строку звернення до адміністративного суду.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначала, що копію оскаржуваного рішення ВРП від 11 липня 2019 року, яке було направлене відповідачем до відділу кадрового забезпечення Апеляційного суду Харківської області для вручення їй та долучення до особистої справи, вона отримала 3 вересня 2019 року.

Суд визнав такі доводи позивача необґрунтованими та вказав, що відповідно до вимог статті 122 КАС України строк звернення до адміністративного суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з супровідного листа ВРП від 26 липня 2019 року №27944/0/9-19 (доданий позивачем до матеріалів касаційної скарги), оскаржуване рішення ВРП отримано Апеляційним судом Харківської області 30 липня 2019 року.

При цьому, позивач посилалась на те, що отримала його лише 3 вересня 2019 року і не зазначала причини, з яких не отримала його в період з 30 липня по 3 вересня 2019 року.

Крім того, позивачем у позовній заяві не зазначено про вчинення будь-яких дій для отримання оскаржуваного нею рішення протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.

З урахуванням вказаних обставин, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом зазначення інших підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до суду із вказаним позовом.

Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, копію ухвали Верховного Суду від 20 вересня 2019 року позивач отримала 28 вересня 2019 року.

Станом на 15 жовтня 2019 року позивач не усунула недоліки позовної заяви, які стали підставою для залишення її без руху, будь-яких заяв чи клопотань до суду не подала.

За приписами частини 2 статті 123 КАС України, якщо заяву не буде подано у зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до частини 5 статті 169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи, що позивачем не усунуто недоліків позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для її повернення.

Керуючись статтями 123 169 243 248 256 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про скасування рішення повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її прийняття та набирає законної сили після її перегляду в апеляційному порядку або після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Суддя О. В. Білоус
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати