Главная Блог ... Новости Свідку повідомлено про підозру у відмові від показань Свідку повідомлено про підозру у відмові від показ...

Свідку повідомлено про підозру у відмові від показань

Отключить рекламу
Свідку повідомлено про підозру у відмові від показань - tn1_0_71467400_1579605247_5e26dcffae81e.jpg

17 січня 2020 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру особі, яка без поважних причин відмовилася надавати показання у межах досудового розслідування кримінального провадження щодо декларування недостовірної інформації народним депутатом України VIII скликання, йдеться на сайті nabu.gov.ua

За даними слідства, підозрюваному можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Відтак, як свідок він отримав виклик на допит до Національного бюро.

Після того, як детективи роз’яснили свідку процесуальні права та обов’язки, останній власними підписами у відповідних графах протоколу підтвердив їх зрозумілість, а також підстав притягнення до кримінальної відповідальності за статтями 384 385 КК України. Однак, не дочекавшись запитань детектива на тему допиту, особа категорично відмовилася давати показання згідно зі ст. 63 Конституції України.

Згадайте новину:Коли безпідставне тримання під вартою не суперечить конвенції (Справа «Джедді проти Італії» (заява № 42086/14))

Посилання свідка на відповідну статтю Основного Закону було безпідставним та необґрунтованим, адже обставини, з яких він допитувався, не стосувалися його особисто або членів його сім’ї чи близьких родичів і не могли стати підставою для їхньої підозри у вчинені злочину.

Отже, всупереч процесуального обов’язку давати правдиві показання, свідок ухилився від повідомлення відомостей про факти, які йому були або могли бути відомі. Слідство переконане, що такі дії можуть суттєво вплинути на результати розслідування.

Дії підозрюваного кваліфікуються за ч.1 ст.385 Кримінального кодексу України («Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків»). Вказана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.

Згадайте новину: Верховний Суд роз’яснив, як обчислювати початок відліку строку на апеляційне оскарження

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  • 3731

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3731

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст