Суду знадобилося півтора року, щоб змусити президента України Зеленського спілкуватись державною мовою

эксклюзив
09.10.2020 | Автор: Вергун Денис    Просмотров:  24922
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Президента України зобов'язали спілкуватися українською мовою під час своїх виступів. Таке рішення прийняв Верховний Суд, зазначивши, що президент зобов'язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків.

"Визнати спілкування Президента України Зеленського Володимира Олександровича 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою – протиправним. Зобов`язати Президента України Зеленського Володимира Олександровича утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень Президента України", – йдеться в матеріалах справи.

Саме перше рішення суду з цього питання датовано ще липнем минулого року, після чого позов пройшов довгу дорогу аж до Верховного суду. З однієї сторони, питання, яке описане у позові було очевидне - президент України має спілкуватись держаною мовою "на роботі".

На справді ж вийшло, що держава понесла великі трудовитрати на юристів президента, щоб цей позов відхилити. А можно було просто визнати очевидне і не витрачати гроші платників податків на захист репутації президента.

Історія питання

Ще у 2019 році Володмимир Зеленський виступив на iForum, через три дні після своєї інавгурації. Він виголосив промову російською мовою.

Після цього активіст Святослав Літинський подав до Львівського суду позов з вимогою надати переклад виступу Зеленського на українську мову. Цей суд львів'янин програв.

Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні своїх повноважень.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі.

Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою.

Згадайте новину: Апеляція скасувала вирок, бо розгляд провели російською мовою

Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.

Враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згадайте новину: Приговор Януковича о государственной измене собираются обжаловать в Верховном суде

"З погляду позивача, такими діями (здійснення 23 травня 2019 року публічного виступу на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою, що підтверджується інформацією засобів масової інформації) глава держави створив привілеї за мовною ознакою для однієї із національних меншин України, що призводить до розпалення міжнаціональної ворожнечі та міжнаціональних конфліктів за мовною ознакою і створює реальну загрозу територіальній цілісності України та її недоторканності", – йдеться в матеріалах справи.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Бесплатная консультация - быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.
------
Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.
------
Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации
------
Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
24922
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0