Главная Блог ... Новости США наполягають на змінах до закону про Антикорупційний суд США наполягають на змінах до закону про Антикорупц...

США наполягають на змінах до закону про Антикорупційний суд

Отключить рекламу
США наполягають на змінах до закону про Антикорупційний суд - tn1_0_89602600_1530116209_5b33b871dac9c.jpg

Сполучені Штати вважають вкрай важливим ухвалення змін до закону про Антикорупційний суд і закликають українських чиновників швидше прийняти такі зміни, повідомляє Радіо Свобода.

Про це у Вашингтоні 26 червня заявив виконуючий обов’язки заступника помічника держсекретаря США Джорган Ендрюс, який очолює офіс у справах Східної Європи Держдепартаменту і є відповідальним за Україну.

“Тільки внесення змін до цього закону, згідно з яким суд зможе розглядати всі справи, які входять в його юрисдикцію (включаючи апеляції по існуючих справах про корупцію) допоможе подолати корупційні загрози, які існують (в Україні – ред.)”, – пояснив Ендрюс позицію зовнішньополітичного відомства США.

При цьому, за словами чиновника, офіційний Вашингтон не хоче бути стороною переговорів щодо цього і наполегливо вказує на необхідність прямих переговорів між українським урядом і керівництвом Міжнародного валютного фонду.

“Оскільки Антикорупційний суд – один з найважливіших пунктів переговорів (Україна – ред.) з Міжнародним валютним фондом і є умовою для отримання нового траншу в розмірі 1,9 мільярда доларів, ці переговори … повинні бути безпосередньо між Україною та МВФ”, – підкреслив дипломат.

Відповідаючи на питання, які наслідки матиме ситуація, якщо Верховна Рада відмовиться приймати такі зміни до закону, Ендрюс зазначив, що саме по зусиллях у боротьбі з корупцією в Сполучених Штатах судять, наскільки Україна просувається на шляху реформ.

“Україна серйозно просунулася, але так і не досягла критичної точки, після якої всі проведені реформи почнуть працювати разом … Без суду, куди б (всі антикорупційні структури) могли направити справи, всі результати справ по боротьбі з корупцією підуть в старі суди, які, відверто кажучи, самі залишаються корумпованими. Тому ми і говоримо – Україна пройшла частину шляху, але повинна закінчити справу повністю”, – пояснив Ендрюс.

Джорган Ендрюс також зазначив, що частиною необхідних реформ є позбавлення від впливу олігархів, і сказав, що саме в цьому є одна з причин затримки з реформами.

“Ми повинні допомогти Україні розірвати ланцюг між інтересами олігархів і владою і системою. І складні реформи настільки складно проводити саме через цей конфлікт інтересів, і ми повинні допомогти українському уряду приймати рішення, в інтересах всіх українців, не тільки декількох багатих і впливових осіб”, – зазначив Ендрюс.

Згадайте новину: Норма, згідно з якою Вищий антикорупційний суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, переданих до моменту його створення, потребує перегляду

Чумак: Ігнорувати зауваження Держдепу щодо закону про антикорупційний суд наша влада не зможе. Адже тоді траншу не дадуть

Для внесення правки в закон про антикорупційний суд України потрібна лише політична воля вищого керівництва країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

Gordonua.com Українська влада не зможе залишити поза увагою зауваження Держдепартаменту США, який наполягає на внесенні змін до закону про антикорупційний суд у частині правки про апеляцію. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив позафракційний нардеп, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак. "Ігнорувати зауваження Держдепу щодо закону про антикорупційний суд наша влада не зможе. Адже тоді траншу не дадуть. Вони вже навіть на митниці красти не хочуть, тому що грошей немає. Їм доводиться фінансові кошти з митниці пускати в бюджет, щоб хоч якось його наповнити. Тож із внесенням поправки трохи посмикаємося, як завжди, але потім усе одно ухвалимо. Є така штука, як репутація. Але якщо у президента її немає, то нічого страшного не станеться", – сказав нардеп. За його словами, влада країни побоюється, що не зможе контролювати антикорупційний суд.

"За бажання питання поправки в закон можна закрити протягом двох пленарних тижнів. Ми вміємо прокурора протягом одного дня призначати – можемо і правку до закону про антикорупційний суд швидко внести. Було б бажання. Нічого складного немає. Але [голова комітету Верховної Ради з правової політики Руслан] Князевич не хоче ганьбитися. Нехай тоді вносить поправку [нардеп від БПП] Олег Барна (йому вже все одно) або хтось ще з БПП. Та хто завгодно. Уранці у вівторок збереться комітет Князевича, розгляне це питання, а після обіду Верховна Рада вже зможе ухвалювати зміни до закону. Тобто жодних проблем тут немає взагалі. Усе, що потрібно, – лише політична воля. Але її немає. А є тільки політичний страх, що вони не зможуть контролювати антикорупційний суд", – підкреслив Чумак.

Теми: ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «ПРО ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД» (порівняльна таблиця)

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко. 13 червня після публікації закону в офіційній пресі Центр протидії корупції заявив, що в документі з'явилася норма, якої не зачитували в Раді і не обговорювали у профільному комітеті. Згідно з нею, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України, які вже надійшли в суди, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді. НАБУ пояснило, що зазначена правка може нівелювати роботу детективів бюро протягом останніх трьох років. У комітеті Ради з питань правової політики та правосуддя запевнили, що уточнення щодо апеляції пройшло всі стадії узгодження. Згідно з комюніке, це була рекомендація експертів Венеціанської комісії. В останній запевнили, що не мають стосунку до норми. 14 червня в парламенті зареєстрували законопроект №8473 про скасування правки. 18 червня спікер парламенту Андрій Парубій допустив внесення змін до закону. 26 червня в.о. заступника помічника державного секретаря США Джорган Ендрюс, який очолює офіс у справах Східної Європи Держдепартаменту, заявив, що Сполучені Штати наполягають на змінах до закону про антикорупційний суд України в частині поправки про апеляцію.

Вспомните новость: Чем займется антикоррупционный суд, когда начнет работать и какие проблемы возможны при его создании

Фото: www.rbc.ua

  • 1368

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1368

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст