Главная Блог ... Консультации от юристов Що треба знати про паркування: правила та штрафи

Що треба знати про паркування: правила та штрафи

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 3

 • 0

 • 10796

Отключить рекламу
 - tn1_shcho_treba_znati_pro_parkuvannya_56bb33ec615cc.jpg

Про що:

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про те, хто несе відповідальність за несплату за паркування і хто має право притягати до такої відповідальності.

Відповідно до останніх змін у законодавстві України запроваджується адміністративна відповідальність за несплату за паркування Вашого авто на платних майданчиках (ст. 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Яка відповідальність власників авто?

Якщо водій припаркувався на платному майданчику, який обладнаний паркувальними автоматами чи шлагбаумом з терміналом, і не сплатив за стоянку, - штраф від 136 грн. до 204 грн.

Користуйтесь консультацією: Как долго ездить на нерастаможенной машине (машине с иностранными номерами)

Якщо водій припаркувався на місцях, призначених для безоплатного паркування і не має такого права ( наприклад, місця для інвалідів), - штраф від 255 грн. до 306 грн.

Увага! Не сплачують за паркування на платних майданчиках для паркування та, відповідно, не притягаються до відповідальності за несплату паркування наступні особи (ст. 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"):

інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, певні члени їхніх сімей,

законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату,

водії автомобілів підприємств, установ, організацій громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

Сплата за паркування здійснюється у двох формах (п.29 Правил паркування транспортних засобів):

у безготівковій формі - шляхом придбання паркувального талона або за допомогою послуги "мобільне паркування";

готівкою або з використанням платіжної картки - через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали.

У випадку незабезпечення належного функціонування засобів сплати за паркування (паркомати, термінали) – сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не здійснюється.

Користуйтесь консультацією: Евакуатор і Ваш автомобіль. Правила гри та фінансова сторона питання.

Важливо! Це означає, що Ви маєте право не сплачувати за паркування (особливо готівкою), якщо відсутній паркомат.

Хто притягає до відповідальності?

Протокол про адміністративне правопорушення мають право складати посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами міських, сільських, селищних рад.

Важливо! Майте на увазі, що відсутність оплати повинна бути засвідчена чи за допомогою фотозйомки (відсутність платіжного документа на лобовому склі транспортного засобу) чи за даними бази даних, у випадку попередньої оплати паркування через мобільний зв'язок.

Розглядають справи та притягають до адміністративної відповідальності адміністративні комісії при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад.

Яка відповідальність власників паркувальних майданчиків?

Якщо власники парковок (їх посадові особи) порушують вимоги щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування, які визначені правилами паркування, – штраф від 340 грн. до 510грн. (ст. 152-1 КпАП).

Правила паркування транспортних засобів затверджені постановою КМУ від 3 грудня 2009 року № 1342.

Якщо власники парковок (їх посадові особи) не обладнали паркувальні майданчики паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування – штраф від 510 грн. до 680 грн.

Якщо порушення повторне, а саме, відсутнє паркувальне обладнання і вже було накладено штраф на власників (посадових осіб) парковок, – штраф від 1 020 грн. до 1 700 грн.

Хто притягає до відповідальності?

Розглядати такі справи та притягати до відповідальності має право керівник (уповноважені ним особи) та заступники керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

 • 10796

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 10796

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные консультации

  Смотреть все консультации
  Смотреть все консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст