Главная Блог ... Новости Що робити підприємствам, які через кібератаку не встигли вчасно виконати зобов'язання Що робити підприємствам, які через кібератаку не в...

Що робити підприємствам, які через кібератаку не встигли вчасно виконати зобов'язання

Отключить рекламу
Що робити підприємствам, які через кібератаку не встигли вчасно виконати зобов'язання - tn1_shcho_robiti_pidpriemstvam_yaki_cherez_kiberataku_ne_vstigli_vchasno_vikonati_zobov_yazannya_595b56d6405f4.jpg

Підприємці, які постраждали від хакерських атак вірусу Petya A., мають засвідчити форс-мажорні обставини обставин (обставин непереборної сили), звернувшись до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України.

Як повідомляє прес-служб Торгово-промислової палати України, у разі отримання довідки або витягу про відкриття кримінального провадження від кіберполіції про засвідчення форс-мажорних обставин.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, ТПП просить Кіберполіцію надавати офіційне підтвердження термінів (дат початку та закінчення) здійснення хакерської атаки на мережі органів влади та корпоративні. Крім того, кіберполіцію ТПП просить надавати роз’яснення, що є юридичною підставою, яка підтверджує здійснення хакерської атаки на мережі суб’єктів господарювання.

Згадайте новину: Нацполіція зареєструвала 1,5 тисячі скарг від юридичних і фізичних осіб на вірус Petya.A

"У зв’язку із несанкціонованим втручання в роботу комп’ютерних мереж (кібератакою) цілої низки підприємств та організацій України ми маємо дві проблеми. Перша – неможливість своєчасного виконання підприємцями зобов’язань перед бюджетом – у строк відзвітувати перед ДФС і зробити відповідні податкові платежі. Друга проблема – неможливість своєчасно виконати свої зобов’язання за договорами (контрактами). Деякі великі компанії через атаку вірусу навіть не можуть повноцінно зібрати інформацію про те, які зобов’язання за контрактами вони не можуть виконати", - зазначив віце-президент ТПП Михайло Непран.

Раніше в Міністерстві фінансів заявило про намір прийняти рішення, яким звільнятимуться від штрафів підприємства, що не встигли вчасно подати до Державної фіскальної служби податкову накладну.

Мінфін вже підготував проект змін до Податкового кодексу, яким можна було б звільнити платників від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані з 1 по 15 червня, та які зареєструються до 15 липня.

"Ми розуміємо, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника в цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає норми, які б звільняли платника від відповідальності в такому випадку", - пояснили в Мінфіні.

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

Вспомните новость: Мир захлестнула эпидемия вирусов-вымогателей: самые громкие хакерские атаки с 2015 года и до сегодня

 • 2114

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 2114

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст