Главная Блог ... Новости Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі: депутат Шуляк назвала строки Самочинне будівництво каратиметься позбавленням во...

Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі: депутат Шуляк назвала строки

Отключить рекламу
 - 9b8fbf89b684d3731936f1e137a47ea7.jpg
Самочинне будівництво будівель або споруд каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років у тому випадку, якщо ці дії створили небезпеку чи призвели до настання тяжких технологічних аварій, екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення.
Про це повідомляє голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
За її словами, таку норму містить законопроект № 5877 про зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення у будівельній сфері. Цей документ — логічне продовження законопроекту № 5655 про містобудування.
«Незаконні споруди не просто формально порушують якісь абстрактні бюрократичні норми. Вони завдають цілком реальною шкоди людям або природі. Це — злочин, і винні в ньому мають нести покарання», — зазначила вона.
Згідно з законопроєктом, самочинне будівництво на самовільно зайнятих земельних ділянках, яким завдано значної шкоди її законному власнику, каратиметься:
Також документом передбачений тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва, який накладається на період розгляду справи до виконання постанови про адміністративне порушення. Тобто, мова про тимчасове позбавлення можливості відчуження, користування та розпорядження такими об’єктами з метою припинення правопорушення та відшкодування заподіяних збитків.
Як повідомлялося раніше, законопроект № 5877 є доповненням до базового документу реформи містобудування, законопроекту № 5655, прийнятого парламентом 13 грудня 2022 року. Включити його положення до самого № 5655 було неможливо, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов’язково мають проводитися окремими законами.
Нагадаємо, законопроєкт № 5655 про реформу містобудування має на меті тотальну цифровізацію процесу будівництва. Така прозорість, зокрема, буде сприяти залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

 • 1190

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1190

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст