Розслідування злочину завершене, але строки давності минули. Чи діє презумпція невинуватості?

06.09.2019 | Автор: Дроздов Олександр Михайлович    Просмотров:  3305
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Особа уникла кримінальної відповідальності через те, що минули строки давності. Втім її зв’язок із злочином було прямо відображено в обвинувальних вироках щодо інших осіб. Чи діє в такій ситуації презумпція невинуватості?

Рішення у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява № 69717/14) ухвалив Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Пані Віду Янушкявічене та інших осіб підозрювали у злочинах, пов’язаних із шахрайством, у складі організованої групи. Розслідування було розділене на частини і проведено кілька судових розглядів. У різний час суди визнали підсудних (крім Янушкявічене) винними. У цих рішеннях містилися твердження про те, що Янушкявічене та інші отримували підроблені рахунки та готівку, а також те, що вони діяли спільно.

Хоча проти жінки також були висунуті остаточні звинувачення, а справу було передано до суду, останній припинив провадження як погашене давністю.

Янушкявічене поскаржилася до Європейського суду з прав людини зокрема на те, що вона не мала можливості оскаржити судові рішення проти третіх осіб. А ці рішення порушували її право на презумпцію невинуватості.

Суд у Страсбурзі розглянув цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та констатував відсутність порушення гарантій.

Згадайте новину: Практика ЄСПЛ:Усиновлення не припиняє автоматично зв'язки дитини з рідними дідом і бабою

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 300 (2019)
03.09.2019

Januškevičienė проти Литви (заява № 69717/14)

Заявник, пані Віда Янушкявічене (Vida Januškevičienė), є громадянкою Литви, яка народилася в 1955 році та мешкає в м. Вільнюс.

Справа стосувалась її скарги на те, що в судових рішеннях у справах, які стосуються інших підсудних, було зазначено, що вона вчинила кримінальні злочини незважаючи на те, що вона не була притягнута до судової відповідальності в цих провадженнях.

У 2007 році Відділ Служби розслідування фінансових злочинів м. Вільнюс офіційно повідомив заявника, що її та інших осіб підозрювали у різних злочинах, пов’язаних із шахрайством, як частину організованої групи, в тому числі виставленні підроблених рахунків.

Згадайте новину: Держава не відповідає за звичайну медичну помилку або недбалість лікарів, – ЄСПЛ

Згодом розслідування було розділене на частини і було проведено декілька судових розглядів. Зокрема, у 2009 році, 2012 та 2014 рока суди визнали винними інших підсудних. У рішеннях судів містилися заяви, такі як те, що заявник та інші особи отримали підроблені рахунки та готівку, а також те, що особи, які перебувають під слідством, діяли спільно із заявником та іншими.

У 2014 році проти заявника були висунуті остаточні звинувачення і справа була передана для судового розгляду. Проте суд припинив провадження в 2018 році як погашене давністю.

Заявник скаржилася, зокрема, на те, що вона не мала можливості оскаржити рішення проти третіх осіб, які вплинули на її право на презумпцію невинуватості. Суд розглядав цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської Конвенції з прав людини.

Згадайте новину: Що має врахувати суд аби кваліфікувати певне твердження як наклеп

Відсутність порушення статті 13

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
3305
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0