13.04.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  204
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Рада відхилила проект змін до "закону Савченко"

Верховній Раді не вдалося ухвалити у другому читанні законопроект про внесення змін до ст. 72 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення.

За ухвалення законопроекту №5259 проголосувало 209 народних депутатів.

За передання його на повторне друге читання – 217 нардепів за необхідних 226.

Таким чином, законопроект уважається відхиленим.

Користуйтесь консультацією: «Закон Савченко»: окремі проблеми застосування

Поправки до закону, відомого за прізвищем автора, позафракційного депутата Надії Савченко, передбачали зміни норми про зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Такий порядок пропонували застосовувати тільки до осіб, які перебували в СІЗО більше 12 місяців.

У разі засудження за повторний злочин або рецидив норму про зарахування одного дня в СІЗО за два дні позбавлення волі пропонували не застосовувати незалежно від строку попереднього ув'язнення.

26 листопада 2015 року Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, підготовлені Савченко (на той момент вона перебувала в російському СІЗО). Закон передбачає зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

21 вересня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що "закон Савченко" "справді становить велику загрозу з напруження криміногенної ситуації у країні та відновлює порядок, що існував за СРСР".

Згадайте новину: Закон "Савченко": шокуючи цифри, але ріст злочинності зупинено

Савченко 24 вересня 2016 року заявила, що буде захищати свій закон. "Скасувати його – це показати Європі, що ми не дотримуємось європейських цінностей", – сказала вона.

15 листопада 2016 року Верховна Рада України не підтримала два законопроекти, якими пропонували внести зміни до "закону Савченко".

Перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, яка презентувала перед першим читанням законопроект №5259, підготовлений Кабінетом Міністрів, зазначила, що за "законом Савченко" понад 6 тис. людей вийшло на свободу, 11% із них скоїло повторні злочини.

Джерело: ГОРДОН

3
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення