16.10.2014    Просмотров:  1702
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Прокуратура в Україні втратила "загальний нагляд"!

Прокуратура в Україні втратила "загальний нагляд"! - prokuratura_v_ukraini_vtratila_zagalniy_naglyad_544136145492d.jpg

Прокуратура в Україні втратила функцію «загальний нагляд»!

14 жовтня 2014 року Верховна Рада України ухвалила багатостраждальний закон про внесення  змін до закону України «Про прокуратуру», яким позбавила органи прокуратури в України функції загального нагляду та усіх пов’язаних з цією функцією повноважень. Прокурори тепер не будуть здійснювати нагляд за додержанням іі застосуванням законів всіма суб’єктами права та вживати заходів для усунення порушень закону у відношенні будь-кого, хто відповідний закон порушує. За зміни проголосувало 316 народних депутатів більше ніж конституційна більшість , що гарантує відсутність питань у Президента України.

Законом визначені наступні функції прокуратури:

  1. Підтримання державного обвинувачення у суді.
  2. Представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
  3. Нагляд за додержанням законів органи, які проводять оперативно - розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.
  4. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших  заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.

Оремо слід підкреслити, що у статті 121 Конституції України в редакції 2004 року на прокуратуру покладається також функція « нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами». І в цьому вбачається протиріччя між Конституцією України та ухваленими змінами до ЗУ «Про прокуратуру».

Зміни також відбудуться і у системи органів прокуратури України. Насамперед це скорочення чисельності працівників органів прокуратури, адже із скасуванням загального нагляду в них відпаде потреба. Запроваджується також проста ієрархічна структура: Генеральна прокуратура України,  регіональна прокуратура, місцева прокуратура. При цьому ліквідуються спеціалізовані прокуратури – транспортні, природоохоронні, військові. 

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Насправді загальний нагляд прокуратури це непогана ідея, хоча звичайно сьогодні він перетворився з засобу забезпечення законності на засіб матеріального забезпечення негідників, які називають себе прокурорами. І не аргумент, що такої функції нема у європейської прокуратури. Орган з такою функцією повинен бути у суспільстві, бо очевидно, що суди куди перекочують з прокуратури всі звернення ще більше потонуть у паперах і не забезпечать достатнього захисту прав громадян. Принаймні доцільним було б залишити за прокуратурою функцію нагляду за дотриманням законів  за органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у сфері прав та інтересів держави, прав та інтересів місцевої громади, насамперед заподіяння чиновниками збитків державному та комунальному майну.     

Читайте статтю: Чи потрібен нагляд прокуратурі як засіб забезпечення законності у державному управлінні?

 

 

1
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: