Головна Блог ... Новини Прокуратура в Україні втратила "загальний нагляд"! Прокуратура в Україні втратила "загальний нагляд"!...

Прокуратура в Україні втратила "загальний нагляд"!

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 1

 • 10696

Відключити рекламу
Прокуратура в Україні втратила \

Прокуратура в Україні втратила функцію «загальний нагляд»!

14 жовтня 2014 року Верховна Рада України ухвалила багатостраждальний закон про внесення змін до закону України «Про прокуратуру», яким позбавила органи прокуратури в України функції загального нагляду та усіх пов’язаних з цією функцією повноважень. Прокурори тепер не будуть здійснювати нагляд за додержанням іі застосуванням законів всіма суб’єктами права та вживати заходів для усунення порушень закону у відношенні будь-кого, хто відповідний закон порушує. За зміни проголосувало 316 народних депутатів більше ніж конституційна більшість , що гарантує відсутність питань у Президента України.

Законом визначені наступні функції прокуратури:

 1. Підтримання державного обвинувачення у суді.
 2. Представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
 3. Нагляд за додержанням законів органи, які проводять оперативно - розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.
 4. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.

Оремо слід підкреслити, що у статті 121 Конституції України в редакції 2004 року на прокуратуру покладається також функція « нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами». І в цьому вбачається протиріччя між Конституцією України та ухваленими змінами до ЗУ «Про прокуратуру».

Зміни також відбудуться і у системи органів прокуратури України. Насамперед це скорочення чисельності працівників органів прокуратури, адже із скасуванням загального нагляду в них відпаде потреба. Запроваджується також проста ієрархічна структура: Генеральна прокуратура України, регіональна прокуратура, місцева прокуратура. При цьому ліквідуються спеціалізовані прокуратури – транспортні, природоохоронні, військові.

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Насправді загальний нагляд прокуратури це непогана ідея, хоча звичайно сьогодні він перетворився з засобу забезпечення законності на засіб матеріального забезпечення негідників, які називають себе прокурорами. І не аргумент, що такої функції нема у європейської прокуратури. Орган з такою функцією повинен бути у суспільстві, бо очевидно, що суди куди перекочують з прокуратури всі звернення ще більше потонуть у паперах і не забезпечать достатнього захисту прав громадян. Принаймні доцільним було б залишити за прокуратурою функцію нагляду за дотриманням законів за органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у сфері прав та інтересів держави, прав та інтересів місцевої громади, насамперед заподіяння чиновниками збитків державному та комунальному майну.

Читайте статтю: Чи потрібен нагляд прокуратурі як засіб забезпечення законності у державному управлінні?

 • 10696

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 10696

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Президент Порошенко не точен. Функция общего надзора появилась благодаря Ленину, а не Сталину, а если ещё точнее Петру І. Око государево - вот как это называлось.   

  17.10.2014 22:05

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст