Автор не вказаний
0
1
11968
Прокуратура в Україні втратила функцію «загальний нагляд»!
14 жовтня 2014 року Верховна Рада України ухвалила багатостраждальний закон про внесення змін до закону України «Про прокуратуру», яким позбавила органи прокуратури в України функції загального нагляду та усіх пов’язаних з цією функцією повноважень. Прокурори тепер не будуть здійснювати нагляд за додержанням іі застосуванням законів всіма суб’єктами права та вживати заходів для усунення порушень закону у відношенні будь-кого, хто відповідний закон порушує. За зміни проголосувало 316 народних депутатів більше ніж конституційна більшість , що гарантує відсутність питань у Президента України.
Законом визначені наступні функції прокуратури:
Оремо слід підкреслити, що у статті 121 Конституції України в редакції 2004 року на прокуратуру покладається також функція « нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами». І в цьому вбачається протиріччя між Конституцією України та ухваленими змінами до ЗУ «Про прокуратуру».
Зміни також відбудуться і у системи органів прокуратури України. Насамперед це скорочення чисельності працівників органів прокуратури, адже із скасуванням загального нагляду в них відпаде потреба. Запроваджується також проста ієрархічна структура: Генеральна прокуратура України, регіональна прокуратура, місцева прокуратура. При цьому ліквідуються спеціалізовані прокуратури – транспортні, природоохоронні, військові.
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Насправді загальний нагляд прокуратури це непогана ідея, хоча звичайно сьогодні він перетворився з засобу забезпечення законності на засіб матеріального забезпечення негідників, які називають себе прокурорами. І не аргумент, що такої функції нема у європейської прокуратури. Орган з такою функцією повинен бути у суспільстві, бо очевидно, що суди куди перекочують з прокуратури всі звернення ще більше потонуть у паперах і не забезпечать достатнього захисту прав громадян. Принаймні доцільним було б залишити за прокуратурою функцію нагляду за дотриманням законів за органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у сфері прав та інтересів держави, прав та інтересів місцевої громади, насамперед заподіяння чиновниками збитків державному та комунальному майну.
Читайте статтю: Чи потрібен нагляд прокуратурі як засіб забезпечення законності у державному управлінні?
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
181
Коментарі:
0
Переглядів:
600
Коментарі:
0
Переглядів:
182
Коментарі:
0
Переглядів:
1014
Коментарі:
0
Переглядів:
678
Коментарі:
1
Переглядів:
512
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Президент Порошенко не точен. Функция общего надзора появилась благодаря Ленину, а не Сталину, а если ещё точнее Петру І. Око государево - вот как это называлось.