Главная Сервисы для юристов ... Постанови КМУ Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі Про реалізацію експериментального проекту щодо про...

Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі | від 29-03-2024

  • 137

    Просмотров

  • 137

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Державний герб України

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
    ПОСТАНОВА

    від 29 березня 2024 р. № 345
    Київ

    Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі

    {Додатково див. Повідомлення }

    Кабінет Міністрів України постановляє :

    1. Погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації та Міністерства юстиції стосовно реалізації експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія) (далі - експериментальний проект), протягом двох років з дня, наступного за днем опублікування Міністерством юстиції в Офіційному віснику України повідомлення про забезпечення передбаченої в абзаці другому підпункту 1 пункту 7 цієї постанови електронної інформаційної взаємодії між державними електронними інформаційними ресурсами, необхідними для реалізації експериментального проекту.

    2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі, що додається.

    3. Пункт 6 Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 “Питання Єдиного вебпорталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 3, ст. 136; 2022 р., № 69, ст. 4171; 2023 р., № 15, ст. 936), доповнити підпунктом 27 - 3 такого змісту:

    “27 - 3 ) проведення відеоконференцій в режимі реального часу з використанням програмних засобів інформаційно-комунікаційних систем;”.

    4. Установити, що учасниками експериментального проекту є:

    1) чоловіки та жінки, які виявили намір зареєструвати шлюб відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою, є громадянами України, на день державної реєстрації шлюбу досягли 18 років, мають реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру;

    2) відділ державної реєстрації актів цивільного стану, визначений Міністерством юстиції для проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі.

    5. Координаторами експериментального проекту є Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції.

    6. Фінансування експериментального проекту здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної допомоги, а також інших не заборонених законодавством джерел.

    7. Міністерству юстиції та Міністерству цифрової трансформації:

    1) протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити:

    електронну інформаційну взаємодію між державними електронними інформаційними ресурсами, необхідними для реалізації експериментального проекту;

    технічну можливість проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія), у тому числі проведення відеоконференцій в режимі реального часу з використанням програмних засобів інформаційно-комунікаційних систем;

    2) вжити організаційних заходів, необхідних для реалізації експериментального проекту.

    8. Міністерству юстиції протягом одного місяця після завершення реалізації експериментального проекту поінформувати Міністерство цифрової трансформації про результати його реалізації, а також у разі потреби надати пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавчих та інших нормативно-правових актів за результатами реалізації експериментального проекту.

    9. Міністерству цифрової трансформації протягом двох місяців після завершення реалізації експериментального проекту подати Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації, а також у разі потреби пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавчих та інших нормативно-правових актів за результатами реалізації експериментального проекту.

    Прем'єр-міністр України

    Д. ШМИГАЛЬ

    Інд. 49



    ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 29 березня 2024 р. № 345

    ПОРЯДОК
    реалізації експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі

    1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

    Державна реєстрація шлюбу в електронній формі (послуга “Шлюб онлайн”) включає проведення державної реєстрації шлюбу, організацію та проведення індивідуального обряду державної реєстрації шлюбу в електронній формі, доставку та вручення свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу.

    2. У цьому Порядку під терміном “заявники” слід розуміти чоловіків та жінок, які виявили намір зареєструвати шлюб відповідно до цього Порядку, є громадянами України, на день державної реєстрації шлюбу досягли 18 років, мають реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру.

    Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Сімейному кодексі України, Законах України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

    3. Для державної реєстрації шлюбу в електронній формі заявникам необхідно установити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, і обрати відповідну послугу, пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів електронної ідентифікації, що мають високий або середній рівень довіри, та сформувати заяву про державну реєстрацію шлюбу в електронній формі (далі - заява) засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у формі, придатній для сприйняття її змісту. Заява має містити відомості, передбачені законодавством у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

    За бажанням заявника перед формуванням заяви один із заявників надсилає другому із заявників засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) пропозицію щодо державної реєстрації шлюбу в електронній формі (далі - пропозиція).

    4. Пропозиція формується засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у формі, придатній для сприйняття її змісту, і містить пропозицію щодо державної реєстрації шлюбу в електронній формі та відомості про прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника.

    Пропозиція приймається другим із заявників протягом 14 календарних днів з моменту її отримання.

    Після підтвердження пропозиції другим із заявників засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) заявникам пропонується сформувати заяву.

    У разі непідтвердження пропозиції другим із заявників або відмови від пропозиції заявник отримує відповідне повідомлення засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

    5. Відомості для формування заяви вносяться у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) заявниками почергово, зокрема шляхом отримання/підтвердження відомостей, необхідних для її формування.

    Заявник вносить відомості у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) не пізніше ніж через 48 годин з моменту вибору дати та часу проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі.

    Під час формування заяви засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) отримуються/підтверджуються такі відомості щодо заявників:

    з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать особи, дата та місце народження, серія та/або номер, дата видачі паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, найменування уповноваженого суб’єкта, що видав паспорт, строк дії паспорта, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

    з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків -реєстраційний номер облікової картки платника податків;

    з Державного реєстру актів цивільного стану громадян - відомості про державну реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу.

    Заявник не може редагувати/видаляти відомості, внесені іншим заявником. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несуть заявники в частині внесених ними відомостей.

    6. Дата та час проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі пропонуються у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) і обираються заявником, що ініціює формування заяви, та вважаються підтвердженими другим із заявників під час внесення відомостей про себе у заяві.

    Дата проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі не може бути обраною раніше ніж через п’ять календарних днів з моменту вибору дати проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі.

    7. За здійснення державної реєстрації шлюбу в електронній формі справляється державне мито та плата за надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

    Державне мито та плата за надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану вноситься засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) заявником, що ініціює формування заяви, у розмірі, визначеному законодавством.

    Бажання заявника провести державну реєстрацію шлюбу в електронній формі підтверджується сплатою державного мита і внесенням плати за надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану та не потребує подання відповідної письмової заяви.

    8. Формування заяви припиняється засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у разі:

    коли зазначені у заяві відомості надані не в повному обсязі та/або не пройшли арифметичний та/або формато-логічний контроль;

    відсутності сплати державного мита та плати за надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану;

    наявності актового запису про попередній шлюб заявника, в якому відсутня відмітка про розірвання шлюбу, або відсутності актового запису про розірвання попереднього шлюбу заявника відповідно до відомостей Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

    9. Сформована заява з накладеними на неї віддаленими кваліфікованими електронними підписами “Дія. Підпис” (“Дія ID”) заявників блокується для редагування та передається разом з електронними копіями паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру, заявників засобами Порталу Дія до Державного реєстру актів цивільного стану громадян для перевірки працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

    10. Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану наступного робочого дня після отримання заяви, але не пізніше ніж за 12 годин до обраної заявниками дати та часу проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі, перевіряє зазначені у ній відомості і відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян про сімейний стан заявників, підтверджує дату та час проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі або відмовляє у такій реєстрації з підстав, визначених законом.

    11. Засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) заявники отримують нагадування про дату та час проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі або відмову відділу державної реєстрації актів цивільного стану в її проведенні із зазначенням причин.

    12. Дата та/або час проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі може бути змінена за бажанням заявників відповідно до пункту 6 цього Порядку не пізніше ніж за 24 години до підтвердженої заявниками дати та часу державної реєстрації шлюбу. Така зміна може бути здійснена заявниками не більше одного разу.

    13. Заявники можуть у будь-який час до проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі скасувати засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) її проведення.

    У разі скасування проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі державне мито та плата за надані відділом державної реєстрації актів цивільного стану платні послуги повертається в порядку, визначеному законодавством.

    У разі скасування проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі заявники можуть подати повторно заяву не раніше ніж через одну добу після її скасування.

    14. Державна реєстрація шлюбу в електронній формі та індивідуальний обряд такої реєстрації проводяться засобами Порталу Дія шляхом участі у відеоконференції заявників та працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в режимі реального часу та перегляду відеоконференції іншими особами, яким заявниками надано інформацію про спосіб підключення до відеоконференції.

    Відеоконференція проводиться з використанням засобів Порталу Дія за умови проходження заявниками електронної ідентифікації та автентифікації з використанням віддалених кваліфікованих електронних підписів “Дія. Підпис” (“Дія ID”).

    До початку проведення відеоконференції засобами Порталу Дія перевіряється відповідність реквізитів паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру, реквізитам паспорта, зазначеним у заяві.

    Якщо за результатами проведеної перевірки виявлено невідповідність реквізитів відповідних документів, проведення державної реєстрації шлюбу скасовується працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

    15. У разі відсутності обох або одного із заявників чи працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану протягом 15 хвилин з моменту призначеного початку відеоконференції або неможливості проведення відеоконференції з технічних причин, які не усунені протягом 15 хвилин, заявники мають право обрати протягом того ж дня інший найближчий час для проведення державної реєстрації шлюбу в електронній формі. У такому випадку державне мито та плата за надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану повторно не справляється.

    16. Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану під час відеоконференції проводить державну реєстрацію шлюбу в електронній формі без пред’явлення заявниками документів для посвідчення їх особи і віку, а також документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (для осіб, які раніше перебували в шлюбі), та за допомогою Державного реєстру актів цивільного стану громадян складає в електронній формі актовий запис про шлюб.

    Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану під час відеоконференції пересвідчується у вільній згоді заявників на шлюб.

    На підтвердження вільної згоди на укладення шлюбу під час відеоконференції заявники засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) підписують актовий запис про шлюб, складений в електронній формі, шляхом накладення віддалених кваліфікованих електронних підписів “Дія. Підпис” (“Дія ID”).

    Актовий запис про шлюб, складений в електронній формі, з накладеними на нього віддаленими кваліфікованими електронними підписами “Дія. Підпис” (“Дія ID”) заявників підписується працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану, що проводив державну реєстрацію шлюбу, шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.

    17. На підставі відомостей про шлюб, внесених до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, у кожного із подружжя протягом 24 годин після проведення відеоконференції засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) формується електронне відображення актового запису про шлюб.

    18. Після проведення державної реєстрації шлюбу відділом державної реєстрації актів цивільного стану забезпечується доставка та вручення свідоцтва про шлюб кожному з подружжя.

    Доставка свідоцтва здійснюється в межах території України на поштову адресу, зазначену у заяві, крім адміністративно-територіальних одиниць, що належать до територій активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.

    19. Електронна інформаційна взаємодія між електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати