Стаття 13. Рада пенсійного фонду

Про недержавне пенсійне забезпечення (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 869

    Просмотров

  • 869

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Для забезпечення управління та здійснення контролю за поточною діяльністю пенсійного фонду утворюється рада пенсійного фонду.

    {Абзац перший частини першої статті 13 в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011 }

    Рада фонду утворюється у кількості не менше п'яти осіб. З числа членів ради фонду обираються голова та секретар ради фонду простою більшістю голосів.

    2. Члени ради будь-якого фонду обираються на три роки з правом переобрання на наступний строк з числа осіб, які:

    1) є дієздатними;

    2) відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та статутом пенсійного фонду;

    3) не були засуджені за умисні кримінальні правопорушення;

    {Пункт 3 частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

    4) не були протягом останніх семи років керівниками юридичних осіб, визнаних банкрутами або підданих процедурі примусової ліквідації у період перебування цієї особи на керівній посаді;

    5) не є пов'язаними особами інших членів ради фонду.

    Кандидат у члени ради пенсійного фонду інформує засновника щодо прямого та/або опосередкованого володіння самостійно чи разом з іншими особами 10 і більше відсотками статутного капіталу та/або правом голосу щодо акцій, паїв юридичної особи, або незалежного від формального володіння можливості суттєвого впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

    {Частину другу статті 13 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3668-VI від 08.07.2011 }

    Член ради фонду може скласти з себе повноваження достроково за власним бажанням.

    3. Засновник (засновники) пенсійного фонду, роботодавці - платники корпоративного пенсійного фонду, а також роботодавці, які є вкладниками професійних пенсійних фондів, делегують своїх представників до складу ради фонду в порядку, передбаченому статутом фонду. Такі представники визнаються членами ради фонду після їх затвердження засновником (зборами засновників) фонду.

    Члени ради фонду набувають своїх повноважень у разі погодження їх кандидатур з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Погодження або відмова у погодженні здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження списку членів ради фонду до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У разі відмови у погодженні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку надає обґрунтування причин відмови та повний перелік зауважень.

    Кількість представників у раді фонду від засновників пенсійного фонду будь-якого виду та роботодавців - платників корпоративного пенсійного фонду, а також роботодавців, які є вкладниками відкритих або професійних пенсійних фондів на користь своїх працівників, встановлюється статутом пенсійного фонду чи за рішенням засновника (зборів засновників) фонду. Можливим є визначення одного представника від кількох засновників, роботодавців - платників корпоративного пенсійного фонду, роботодавців, які є вкладниками відкритих або професійних пенсійних фондів на користь своїх працівників.

    {Частина третя статті 13 в редакції Закону № 4225-VI від 22.12.2011 }

    4. Право на представництво у раді фонду від роботодавця-платника, який приєднався до вже створеного корпоративного пенсійного фонду, при сформованому складі ради цього фонду, реалізується при черговому переобранні членів ради фонду.

    5. Повноваження члена ради фонду припиняються у разі:

    1) закінчення строку повноважень;

    2) вибуття зі складу засновників фонду або виходу із складу роботодавців-платників всіх осіб, представником яких був такий член ради фонду;

    {Пункт 2 частини п'ятої статті 13 в редакції Закону № 4225-VI від 22.12.2011 }

    2 - 1 ) розірвання всіх пенсійних контрактів роботодавцями, які є вкладниками професійних пенсійних фондів, представником яких був такий член ради фонду;

    {Частину п'яту статті 13 доповнено пунктом 2 - 1 згідно із Законом № 4225-VI від 22.12.2011 }

    3) прийняття засновником (зборами засновників) рішення про припинення членом ради своїх повноважень за поданням засновника, роботодавця - платника, роботодавця, який є вкладником, або кількох з них, представником якого (яких) був такий член ради;

    {Пункт 3 частини п'ятої статті 13 в редакції Закону № 4225-VI від 22.12.2011 }

    4) подання членом ради фонду голові або секретарю ради фонду заяви про вихід із складу ради фонду за власним бажанням;

    5) визнання судом члена ради фонду недієздатним;

    6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо цього члена ради фонду;

    7) визнання члена ради фонду судом безвісно відсутнім або померлим;

    8) недотримання умов, установлених частиною другою цієї статті;

    9) вчинення членом ради корпоративного пенсійного фонду дій, які спричинили анулювання наданої одноосібному засновнику такого фонду ліцензії на провадження адміністрування пенсійних фондів у разі, коли адміністрування цього фонду здійснювалося цим засновником;

    {Пункт 9 частини п’ятої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 79-IX від 12.09.2019 }

    10) подання письмової вимоги учасниками фонду, які становлять не менш ніж 25 відсотків від загальної кількості учасників фонду, про відкликання або переобрання члена ради фонду;

    10 - 1 ) дій або бездіяльності, що шкодять інтересам учасників фонду;

    {Частину п'яту статті 13 доповнено пунктом 10 - 1 згідно із Законом № 3668-VI від 08.07.2011 }

    11) смерті члена ради фонду.

    6. Рішенням засновника (зборів засновників) фонду може бути встановлена винагорода членам ради фонду. Виплата такої винагороди здійснюється за рахунок тих осіб, представниками яких є члени ради фонду.

    {Частина шоста статті 13 в редакції Закону № 4225-VI від 22.12.2011 }

    7. Організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності ради фонду та проведення зборів засновників здійснюється адміністратором фонду за рахунок коштів, сплачених йому відповідно до умов договору про адміністрування пенсійного фонду.

    {Частину восьму статті 13 виключено на підставі Закону № 4225-VI від 22.12.2011 }

    9. Член ради пенсійного фонду може оскаржити до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку рішення щодо припинення його повноважень у випадку, передбаченому пунктом 9 частини п'ятої цієї статті, протягом двох місяців після прийняття такого рішення, а у разі незгоди з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - до суду.

    10. Члени ради фонду зобов'язані діяти лише в інтересах учасників фонду, належно виконувати свої обов'язки.

    Члени ради фонду несуть відповідальність за порушення вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до закону.

    {Статтю 13 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 3668-VI від 08.07.2011 }

    Предыдущая

    13/68

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст