Главная Блог ... Новости Про детективів у сучасній Україні

Про детективів у сучасній Україні

Отключить рекламу
Про детективів у сучасній Україні - tn1_0_76765400_1554986829_5caf374dbb704.jpg

8 лютого 2019р. у Верховній раді було зареєстровано законопроект №10024 «Про приватну детективну (розшукову) діяльність».

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту - у більшості країн світу приватна детективна (розшукова) діяльність визнана на державному рівні, врегульована законами й оптимально використовується задля збільшення можливості громадян та юридичних осіб у захисті своїх законних прав та інтересів. Цивілізаційні потреби сучасного суспільства спонукають до пошуків шляхів удосконалення організаційної системи, структури і функції національних суб’єктів приватної детективної діяльності, у тому числі і через використання новітніх детективних технологій та передового досвіду приватної детективної діяльності інших країн, що визнаються й сприймаються Всесвітньою Асоціацією Детективів.

Згадайте новину: Президент ветував закон про приватних детективів

Досвід країн, у яких приватна детективна діяльність законодавчо врегульована, показує, що функціонування приватних детективів, детективних підприємств (агентств) та їх об’єднань значно підвищує відповідальність державної правоохоронної системи за своєчасне і високопрофесійне реагування на потреби громадян і суспільства, звільняє правоохоронців від необхідності виконання багатьох незначних та невластивих їм функцій, сприяє загальному оздоровленню криміногенної ситуації.

Так, приватні детективи та приватні детективні підприємства (агентства) (далі також – суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності) надають суттєву допомогу суб’єктам підприємницької діяльності у вивченні репутації та фінансового стану позичальників та інших партнерів, визначенні їх спроможності реально виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання, що у значній мірі запобігає укладенню ризикованих угод та ухиленню боржників від сплати заборгованості.

Крім того, суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності проводять велику роботу по пошуку осіб, місце знаходження яких не відоме, розшуку зниклого майна і тварин, виявленню фактів порушень прав інтелектуальної власності, насамперед незаконного використання товарних знаків та інше.

В Україні на сьогодні такий вид діяльності офіційно не визнаний, а тому і не знайшов поки що свого законодавчого врегулювання, хоча фактично приватною детективною (розшуковою) діяльністю давно та плідно займаються не тільки фізичні особи, а й юридичні.

За неофіційними даними, зараз в усіх регіонах України працює декілька тисяч приватних детективів та приватних детективних агентств.

Отже, цілком очевидно, що становлення та функціонування в Україні приватної детективної (розшукової) діяльності є незворотнім процесом.

Прийняття Закону України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» дозволить легалізувати діяльність цього виду та вивести її з тіні, поставивши під належний контроль держави, а також значно розширить можливості сторони захисту щодо збору доказової бази, яка на противагу стороні обвинувачення має набагато менше можливостей для збирання відповідних доказів.

Тобто цілями і завданнями законопроекту є законодавче врегулювання здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.

Законопроект визначає основні права та обов'язки приватних детективів, регламентує їхню діяльність та встановлює, хто може, а хто ні займатися приватним розшуком.

Отже, хто ж все ж таки може бути приватним детективом?!

Громадянин України, який досяг 21 року;

володіє державною мовою;

має вищу освіту (не зазначеного якого напрямку) або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років;

пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримав у встановленому законом порядку свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

При цьому, приватний детектив не може бути:

службовою чи посадовою особою органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органів влади.

Особа, що має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;

Особа, що визнана судом недієздатною чи цивільна дієздатність якої обмежена;

Особа, яка перебуває на обліку в закладах охорони здоров’я у зв’язку з психічними захворюваннями, алкоголізмом чи наркоманією;

особа звільнена з посади судді, прокурора, нотаріуса, із служби у правоохоронних органах, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення;

особа, що позбавлена права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю - протягом трьох років з дня набрання чинності рішенням про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

Приватний детектив має право займатися приватною детективною діяльністю як фізична особа підприємець (одноособово) або спільно з іншими приватними детективами шляхом заснування об’єднання приватних детективів.

Якщо проект приймуть, то кожен громадянин зможе звернутися до приватного детектива, який буде зареєстрований у державному реєстрі за законним пошуком інформації, яка цікавить: розшукати родича, дитину, знайти свідків ДТП чи іншої події (пошук додаткових доказів), з‘ясувати чи вірна чоловік/дружина тощо.

А Ви б хотіли бути приватним детективом?! Я думаю що робота приватного детектива цікава і прибуткова. Особисто я колись хотіла, особливо, коли читала детективи Д.Х. Чейза чи А.І. Конон Дойла та Агати Крісті.

Автор новини: Анфьорова Катерина Сергіївна

  • 5799

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 5799

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст