Главная Сервисы для юристов ... Законы Про державну реєстрацію актів цивільного стану Стаття 9. Державна реєстрація актів цивільного стану Стаття 9. Державна реєстрація актів цивільного ста...

Стаття 9. Державна реєстрація актів цивільного стану

Про державну реєстрацію актів цивільного стану (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
 • 994

  Просмотров

 • 994

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

  2. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

  3. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

  Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках.

  Інформація про персональні дані фізичної особи, що містяться в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

  {Абзац третій частини третьої статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5461-VI від 16.10.2012 }

  Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

  Зразки актових записів цивільного стану затверджуються Кабінетом Міністрів України.

  4. Для державної реєстрації актів цивільного стану подається паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця заявника та документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

  5. Правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

  {Частина п'ята статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5461-VI від 16.10.2012 }

  6. Особливості проведення державної реєстрації актів цивільного стану дипломатичними представництвами і консульськими установами України визначаються Консульським статутом України та інструкцією про державну реєстрацію актів цивільного стану, яка затверджується центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України за погодженням із Міністерством юстиції України.

  {Частина шоста статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5461-VI від 16.10.2012 }

  7. Органи державної реєстрації актів цивільного стану, крім дипломатичних представництв і консульських установ України, подають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, відомості про фізичних осіб для внесення або зміни таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Відомості передаються у вигляді відповідних облікових карток за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, та погодженою з Міністерством юстиції України, у разі проведення державної реєстрації смерті, проведення реєстрації інших актів цивільного стану, що пов'язані із зміною прізвища, імені, по батькові чи інших даних про фізичну особу, які включаються до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Порядок взаємодії між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та відділами реєстрації актів цивільного стану відповідно до Податкового кодексу України та цього Закону встановлюється Кабінетом Міністрів України.

  {Статтю 9 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 2756-VI від 02.12.2010 ; в редакції Закону № 5461-VI від 16.10.2012 }

  Предыдущая

  9/26

  Следующая
  Добавить в избраное
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст