Стаття 19. Заходи державного контролю

Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 429

    Просмотров

  • 429

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Заходи державного контролю здійснюються у формі аудиту, інспектування, передзабійного та післязабійного огляду, відбору зразків, лабораторного дослідження (випробування), документальної перевірки, перевірки відповідності, фізичної перевірки. У межах заходів державного контролю здійснюється державний моніторинг.

    2. Державний моніторинг проводиться компетентним органом з метою:

    1) визначення пріоритетних напрямів державної політики у сфері харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин;

    2) розроблення заходів з недопущення обігу небезпечних харчових продуктів та кормів;

    3) визначення загального рівня забруднення харчових продуктів та кормів залишками пестицидів та ветеринарних препаратів, іншими забруднюючими речовинами.

    Державний моніторинг передбачає збирання, системний аналіз та оцінку:

    інформації щодо безпечності харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин, зокрема щодо виявлення в харчових продуктах і кормах залишків ветеринарних препаратів, пестицидів та забруднюючих речовин, визначення мікробіологічних критеріїв та протимікробної резистентності, а також формування відповідних баз даних;

    {Абзац шостий частини другої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3221-IX від 30.06.2023 }

    звернень фізичних та юридичних осіб щодо порушень законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин;

    іншої необхідної інформації.

    Щорічний план державного моніторингу повинен ґрунтуватися на ризик-орієнтованому підході та визначати кількість відборів зразків різних видів харчових продуктів і кормів та їх лабораторних досліджень (випробувань) за визначеними показниками відповідно до методик, встановлених довгостроковим планом державного контролю.

    3. Аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, та постійно діючих процедур, розроблених оператором ринку з метою дотримання гігієнічних вимог, повинен передбачати перевірку безперервності та ефективності їх застосування, у тому числі:

    1) документації;

    2) ведення записів;

    3) процесів, що впливають на безпечність харчових продуктів та/або кормів;

    4) системи внутрішнього контролю оператора ринку;

    5) коригувальних дій, вжитих оператором ринку внаслідок аналізу виявлених невідповідностей;

    6) кваліфікації персоналу.

    Результати аудиту обов’язково враховуються під час визначення ступеня ризику діяльності оператора ринку (потужності) та періодичності здійснення планових заходів державного контролю.

    Одна і та сама особа не може здійснювати аудит на одній і тій самій потужності більше двох разів поспіль.

    {Абзац дев'ятий частини третьої статті 19 в редакції Закону № 3221-IX від 30.06.2023 }

    4. Інспектування передбачає перевірку дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин та відповідності їх діяльності вимогам щодо:

    1) гігієни;

    2) плану коригувальних дій, розробленого та впровадженого оператором ринку за результатами попередніх перевірок;

    3) інцидентів, пов’язаних з безпечністю харчових продуктів та/або кормів.

    Інспектування може включати в себе перевірку потужностей, прилеглої території, приміщень, обладнання та інвентарю, транспортних засобів, а також харчових продуктів та кормів; сировини, інгредієнтів, допоміжних матеріалів для переробки, які використовуються для приготування та виробництва харчових продуктів та кормів, напівфабрикатів; предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами; засобів та процесів прибирання і догляду, а також пестицидів; маркування, зовнішнього вигляду та реклами; простежуваності.

    {Абзац п'ятий частини четвертої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3221-IX від 30.06.2023 }

    5. Особа, яка здійснює інспектування або аудит, має право проводити прості дослідження (випробування) у разі появи у неї обґрунтованої підозри щодо невідповідності або якщо такі дослідження передбачені щорічним планом державного контролю.

    Предыдущая

    19/67

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст