1. Емітент цінних паперів (крім облігацій внутрішньої державної позики та депозитних сертифікатів банків) у порядку та строки, що встановлені Комісією, зобов’язаний подати до Центрального депозитарію або до Національного банку України відповідно до компетенції щодо обліку цінних паперів, встановленої цим Законом, тимчасовий глобальний сертифікат, проспект емісії цінних паперів та інформацію про особу, визначену на надання емітенту реєстру власників іменних цінних паперів (далі - визначена особа), що обрана відповідно до статті 22 цього Закону.
{Абзац перший частини першої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2210-VIII від 16.11.2017 , № 738-IX від 19.06.2020 }
У разі додаткової емісії акцій інформація про визначену особу, зазначена в частині першій цієї статті, не подається.
Емітент депозитних сертифікатів банку у порядку та строки, що встановлені Комісією за погодженням з Національним банком України, зобов’язаний подати до Центрального депозитарію інформацію про здійснення емісії депозитних сертифікатів банку та інформацію про визначену особу, що обрана відповідно до статті 22 цього Закону.
{Частину першу статті 21 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
2. У разі емісії цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) Центральний депозитарій або Національний банк України протягом одного робочого дня з дати депонування тимчасового глобального сертифіката, а також інформації, зазначеної в частині першій цієї статті, зараховує всі цінні папери цієї емісії на рахунок емітента у цінних паперах.
{Частина друга статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
3. У разі надходження від емітента цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) або андеррайтера розпорядження про переказ розміщених цінних паперів з рахунка емітента на рахунок у цінних паперах депозитарної установи, в якій відкрито рахунок депонента - першого власника або номінального утримувача, клієнтом якого або клієнтом клієнта якого є перший власник, а також від такої депозитарної установи розпорядження про переказ на її рахунок відповідної кількості цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) Центральний депозитарій або Національний банк України здійснює протягом одного робочого дня такий переказ.
{Абзац перший частини третьої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
При цьому депозитарна установа, в якій відкрито рахунок депонента - першого власника або номінального утримувача, клієнтом якого або клієнтом клієнта якого є перший власник, дає таке розпорядження Центральному депозитарію або Національному банку України протягом одного робочого дня виключно за умови надходження від депонента - першого власника або номінального утримувача, клієнтом якого або клієнтом клієнта якого є перший власник, розпорядження про зарахування на його рахунок відповідної кількості прав на цінні папери.
{Частина третя статті 21 в редакції Закону № 2418-VIII від 15.05.2018 }
4. Депозитарна установа зараховує на рахунок у цінних паперах депонента - першого власника або номінального утримувача, клієнтом якого або клієнтом клієнта якого є перший власник, права на відповідну кількість цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) протягом одного робочого дня з дати переказу Центральним депозитарієм або Національним банком України на рахунок у цінних паперах такої установи відповідної кількості цінних паперів з подальшим обмеженням обігу зазначених цінних паперів на період до отримання Центральним депозитарієм або Національним банком України глобального сертифіката, оформленого за наслідками реєстрації звіту про результати розміщення цінних паперів.
{Абзац перший частини четвертої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2418-VIII від 15.05.2018 , № 738-IX від 19.06.2020 }
Депозитарна установа після отримання від Центрального депозитарію або від Національного банку України інформації про зняття обмежень щодо обігу цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) відповідного випуску здійснює зняття обмежень щодо обігу цінних паперів, права на які обліковуються на рахунках депонентів - перших власників або номінальних утримувачів, клієнтами яких або клієнтами клієнтів яких є перші власники.
{Абзац другий частини четвертої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2418-VIII від 15.05.2018 , № 738-IX від 19.06.2020 }
5. Особливості обліку цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) у процесі їх емісії до реєстрації Комісією звіту про результати розміщення таких цінних паперів, у тому числі в разі їх розміщення на організованих ринках капіталу, встановлюються Комісією.
{Частина п ’ ята статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
6. У разі розміщення цінних паперів (крім депозитних сертифікатів банків) на організованих ринках капіталу інформація про депонентів - перших власників подається Центральному депозитарію або Національному банку України оператором організованого ринку капіталу в порядку, встановленому Комісією.
У разі наявності в інформації, що подається оператором організованого ринку капіталу до Центрального депозитарію або до Національного банку України, відомостей, що свідчать про вчинення на організованому ринку капіталу правочинів щодо відчуження першими власниками цінних паперів, які обмежені в обігу на період до отримання Центральним депозитарієм або Національним банком України глобального сертифіката, оформленого за наслідками реєстрації звіту про результати емісії цінних паперів, Центральний депозитарій або Національний банк України не вносить зміни до системи депозитарного обліку на підставі такої інформації та повертає оператору організованого ринку капіталу отриману інформацію для усунення порушень, про що Центральний депозитарій або Національний банк України повідомляє Комісію офіційним каналом зв’язку, передбаченим Законом України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Оператор організованого ринку капіталу несе в установленому законом порядку відповідальність за повноту і достовірність поданої Центральному депозитарію або Національному банку України інформації.
{Частина шоста статті 21 в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 }
7. Особливості порядку оформлення та депонування глобального сертифіката та тимчасового глобального сертифіката випусків цінних паперів інститутів спільного інвестування, а також обліку таких цінних паперів встановлюються Комісією.
8. Порядок взаємодії учасників депозитарної системи щодо емісії цінних паперів, депозитарний облік яких відповідно до цього Закону веде Національний банк України, встановлюється Національним банком України відповідно до законодавства.
Порядок взаємодії учасників депозитарної системи щодо емісії депозитних сертифікатів банків встановлюється Комісією за погодженням з Національним банком України.
{Частину восьму статті 21 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.