Главная Сервисы для юристов ... Законы Про депозитарну систему України Стаття 13. Національний банк України як учасник депозитарної системи України Стаття 13. Національний банк України як учасник де...

Стаття 13. Національний банк України як учасник депозитарної системи України

Про депозитарну систему України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 970

    Просмотров

  • 970

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. До виключної компетенції Національного банку України належить здійснення депозитарного обліку державних цінних паперів. Особливості провадження Національним банком України депозитарної та клірингової діяльності з державними цінними паперами встановлюються Комісією за погодженням з Національним банком України.

    {Частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    2. Для забезпечення депозитарного обліку облігацій внутрішньої державної позики України, цільових облігацій внутрішньої державної позики України, казначейських зобов’язань України Національний банк України здійснює такі повноваження:

    {Абзац перший частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    1) зарахування цінних паперів у систему депозитарного обліку, їх облік та зберігання, а також списання цінних паперів у зв’язку з їх погашенням та/або анулюванням;

    2) ведення обліку зобов’язань емітента за цінними паперами власних випусків стосовно кожного випуску цінних паперів на підставі депонування глобального сертифіката та/або тимчасового глобального сертифіката;

    3) зберігання глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів;

    4) складення реєстрів власників іменних цінних паперів;

    5) зберігання інформації про осіб, визначених на надання емітенту реєстру власників іменних цінних паперів;

    6) отримання доходів та інших виплат за операціями емітентів (у тому числі тих, що розміщені та обертаються за межами України) на рахунок Національного банку України для їх подальшого переказу отримувачам;

    7) відкриття та ведення рахунків у цінних паперах емітентів, депозитарних установ, депозитаріїв-кореспондентів, осіб, які провадять клірингову діяльність.

    {Пункт 7 частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    3. Національний банк України провадить депозитарну діяльність, передбачену пунктами 3 та 5 частини першої статті 3 цього Закону, в порядку, установленому Комісією.

    {Статтю 13 доповнено новою частиною згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    4. Для забезпечення діяльності, передбаченої Законом України "Про Національний банк України", Центральний депозитарій відкриває Національному банку України рахунок (рахунки) у цінних паперах. Особливості функціонування цього рахунка (цих рахунків) та проведення операцій за ним (ними) встановлюються Комісією за погодженням з Національним банком України.

    {Частина четверта статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    5. Забороняється накладати арешт та інші обмеження прав на цінні папери, а також здійснювати примусове звернення стягнення на цінні папери, що знаходяться на рахунках у цінних паперах Національного банку України, відкритих у Центральному депозитарії.

    {Статтю 13 доповнено новою частиною згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    6. Національний банк України надає інформацію до Комісії у строки та у порядку, що узгоджені між Національним банком України та Комісією, щодо здійснення ним депозитарної діяльності.

    Предыдущая

    13/35

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати