Стаття 19. Види адвокатської діяльності

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 20403

    Просмотров

  • 20403

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Видами адвокатської діяльності є:

    1) надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

    2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

    3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

    4) надання правничої допомоги свідку у кримінальному провадженні;

    5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов’язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;

    6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;

    7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

    8) надання правничої допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань;

    9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв’язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.

    {Частину першу статті 19 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 198-IX від 17.10.2019 }

    Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.

    Предыдущая

    19/61

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: І все ж таки в ордері необхідно зазначати КОНКРЕТНИЙ суд у якому адвокат буде представляти інтереси клієнта (ВС/КГС у справі № 911/2636/19 від 17.08.2020)

     Аналізуючи «сталу» судову практику касаційних судів я все більше і більше приходжу до думки, що доцільність повернення такого поняття як «керівні постанови Пленуму Верховного Суду» адже відстежити блискавичні зміни у трактуванні норм права вищих судів просто не вистачає ані часу ані натхнення.

    Свого часу мною аналізувалась постанова Касаційного господарського суду у справі № 910/1669/19 від 14.11.2019 у якій останній зробив висновок про те, що у оредрі про надання правової (правничої) допомоги назву конкретного суду можна не вказувати та обійтись лише посиланням на кшталт «в усіх судах України».

    Але все тече та все змінюється.

    У даній справі адвокатом було подано апеляційну скаргу в інтересах підприємства. Однак апеляційним судом вказану скаргу було повернуто у зв’язку із тим, що її підписано особою, яка не має права підпису (п. 1 ч. 5 ст. 260 ГПК України).

    Так у своїй ухвалі апеляційний суд зазначив, що копія ордеру доджаного до апеляційної скарги, не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів довірителя саме у Північному апеляційному господарському суді, а зазначення в ордері "в усіх судах України" не свідчить про дотримання вимог закону у частині зазначення такого обов`язкового реквізиту ордеру як назва органу, у якому надається правова допомога адвокатом.

    На таке рішення було подано касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що повернення апеляційної скарги з формальних підстав унеможливлює доступ скаржника до правосуддя для повного захисту своїх прав та інтересів шляхом судового розгляду справи.

    Однак КГС із такими твердженнями не погодився і своїй висновок обґпрунтував наступним.

    За нормами частини 2 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

    Водночас ордер повинен містити, зокрема, назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

    Проте, копія ордеру додана о апеляційної скарги ордер не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів клієнта у Північному апеляційному господарському суді, що не відповідає вимогам п. 15.4 Положення №36, а зазначення в ордері "в усіх судах України" не свідчить про дотримання вимог у частині зазначення такого обов`язкового реквізиту ордеру як назва органу, у якому надається правова допомога адвокатом.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати