Главная Блог ... Новости Президент Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів. Що воно передбачає Президент Зеленський ввів у дію положення про реєс...

Президент Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів. Що воно передбачає

Отключить рекламу
Президент Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів. Що воно передбачає - b6cda887314675e522c19e1e960ab9a7.webp

Президент України Володимир Зеленський 29 червня ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке цього ж дня затвердила Рада національної безпеки і оборони.

Про це йдеться на сайті президента.

Положення, зокрема, визначає порядок формування і ведення реєстру олігархів. Документ існуватиме в електронній формі. Туди не вноситимуть відомості, що містять державну таємницю та службову інформацію.

Крім того, відомості про олігархів, які вноситимуть до реєстру, не можуть бути визнані конфіденційними: вони перебуватимуть у вільному та безкоштовному доступі.

Водночас до електронних кабінетів олігархів матимуть доступ не лише самі олігархи, але й, зокрема, президент України, секретар та члени Ради національної безпеки і оборони України.

Згадайте новину: «Олігархи» мали достатньо часу , аби позбутися цього статусу, втім, не скористалися ним, як цього вимагає закон – міністр юстиції Малюська

Що передбачає закон про олігархів

Президент України Володимир Зеленський підписав його на початку листопада. Він передбачає, що олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:

 • бере участь у політичному житті;
 • має значний вплив на засоби масової інформації;
 • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;
 • має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).

Згадайте новину: Закон про олігархів прийняли. Але далі буде дуже непросто - міністр Малюська

Якщо ж людину визнають олігархом, на неї накладатимуть такі обмеження:

 • заборона робити внески на підтримку політичних партій;
 • купувати об’єкти великої приватизації;
 • фінансувати будь-яку політичну агітацію, проведення мітингів або демонстрацій із політичними вимогами та гаслами.

Олігархи також повинні подавати декларацію, як це роблять чиновники. Включати людей до реєстру та виключати їх із нього буде Рада національної безпеки та оборони.

Згадайте новину: РНБО нарахувала 13 олігархів в Україні: Порошенко посеред них

 • 2249

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 2249

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Закон для галочки, а не для реальної ліквідації олігархічної системи в Україні.

  01.07.2022 21:09

  тобто, лоббістом власних шкурних інтересів від першої особи у ВР бути може.

  03.07.2022 16:45

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст