Главная Блог ... Новости Президент-свідок: як Порошенка допитували в справі Януковича Президент-свідок: як Порошенка допитували в справі...

Президент-свідок: як Порошенка допитували в справі Януковича

Отключить рекламу
Президент-свідок: як Порошенка допитували в справі Януковича - tn1_0_48012000_1519321098_5a8f000a75405.jpg

Петро Порошенко виступив свідком під час засідання суду в справі про державну зраду Віктора Януковича. Він розповів про свої поїздки до Криму та Донбасу 2014 року, але ухилився від запитань про конституційність дій Ради.

Нинішній глава української держави Петро Порошенко відмовився від президентського імунітету і дав свідчення у суді у справі про державну зраду, яку інкримінують екс-президенту Віктору Януковичу. Попри очікуване прибуття Порошенка до зали суду в останній момент допит було вирішено провести в режиму відеоконференції з президентської адміністрації. Глава держави свідчив понад годину, відповідаючи на запитання обвинувачення і захисту, але жодних сенсацій в його словах не прозвучало.

Згадайте новину: 10 фактів про Майдан, втечу Януковича та напад Росії. Версія Турчинова

Надзвичайні заходи безпеки

Будівля Оболонського райсуду від ранку була оточена бійцями Нацгвардії та патрульною поліцією. Подвір'я суду та саме приміщення обстежували кінологи Державної служби охорони зі службовими собаками. Понад сотня журналістів юрмилася на вході, де на них чекала процедура обстеження особистих речей і сканування металошукачами. Надзвичайні заходи безпеки службовці пояснювали запланованою участю в судовому засіданні за обвинуваченням екс-президента України Януковича у державній зраді.

Пульт для виступу в суді в Києві лишився вільним - Порошенко не приїхав

Замість очікуваного виступу Петра Порошенка в залі суду виступ відбувся лише в режимі відеоконференції з Банкової

Згадайте новину: Порошенко хоче перешкодити розслідуванню справ Майдану – адвокати

Найбільшу увагу правоохоронці приділяли жінкам, яких на вході до суду просили розстібати верхній одяг для догляду, а на вході до судової зали ще раз обстежували в окремій кімнаті. Після цієї процедури деякі журналістки стверджували, що так правоохоронці намагалися запобігти проникненню на суд активісток жіночого руху Femen, представниця якої нещодавно в Австрії прилюдно продемонструвала президентові оголені груди з недвозначними закликами прибратися.

В очікуванні прибуття Порошенка журналісти не приховували свого здивування тим, що президент вирішив виступити свідком в суді у справі Януковича, але не прийшов на жодне судове засідання у справах про розстріл людей на Майдані 2014 року, роковини якого відзначаються в ці дні. На початку судового засідання військовий прокурор Руслан Кравченко виголосив клопотання про допит Порошенка в режимі відеоконференції і передав судді відповідного листа з президентської адміністрації про щільний робочий графік Порошенка. А коли суд попри протести адвокатів задовольнив це клопотання, журналісти розчаровано зазначили, що "урочистий допит президента в суді замінили його урочистим виступом у телевізорі".

Допит президента

Призначений на 14 годину відеодопит Порошенка почався із незначним запізненням. Глава держави заявив, що відмовляється від свого президентського імунітету та готовий виступити свідком на загальних підставах. Він дав докладні відповіді на запитання сторони обвинувачення, розповів про свій візит до Сімферополя в момент захоплення Верховної Ради Криму "зеленими чоловічками" - подій, які передували анексії півострова Росією.

Порошенко розповів у суді про візит до Криму 2014 року

Порошенко розповів у суді про візит до Криму в часи підготовки його анексії Росією

Вспомните новость: По делам Майдана уже вынесли 43 обвинительных приговора

Порошенко сказав, що його прибуття намагалися заблокувати невідомі ще в аеропорту Сімферополя, а Верховна Рада Криму була тоді зачинена і не ухвалювала жодних рішень. "Була віддана команда, щоб мене заблокувати, оточити і застосувати засоби фізичного впливу (…) Я був оточений сотнями людей, частина з них були провокаторами, в той час була безпосередня загроза моєму життю", - заявив Порошенко.

Він також розповів про обстріл його авто під час відвідин Луганська та прикордонного з Росією селища Ізварине у квітні 2014, коли там уже відбувалися проросійські заворушення, і сказав, що там його авто обстріляли невідомі, що "перейшли кордон з боку Росії". Метою обох цих поїздок Порошенко назвав пошук порозуміння з місцевими мешканцями та представниками місцевої влади задля мирного врегулювання напруженої ситуації.

Суд виходить на фініш

Відповідаючи на запитання захисту Януковича, Порошенко фактично встиг сказати лише про процедуру усунення Верховною Радою України від влади Віктора Януковича та передачі його повноважень тодішньому голові парламенту Олександру Турчинову. Порошенко пояснив цю постанову депутатів, за яку він сам також голосував, "самоусуненням Януковича" від виконання обов'язків президента. Захист екс-президента запитував про конституційність таких дій парламенту та про те, чи можна вважати таємну тижневу відпустку самого Порошенка на Мальдівах на початку цього року його самоусуненням від виконання обов'язків. Послідовно знімаючи ці питання як такі, що не мають стосунку до справи, головуючий суддя Владислав Дев'ятко зрештою завершив допит свідка "через недоречні запитання сторони захисту".

Оболонський суд міста Києва - справа Януковича

Під час допуску до зали суду всі проходили ретельний контроль - особливо жінки

Вспомните новость: Адвокаты Януковича пропустили 13 судебных заседаний по делу Майдана, суд просит наказания

Після цього адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив журналістам, що він обурений таким рішення судді і вимагатиме продовження допиту Порошенка. "Майже кожне питання сторони захисту судом знімалося. Більше 200 запитань було підготовлено, і Петро Порошенко якщо погодився виступати свідком, мав би мати достатньо часу", - сказав Сердюк. Інші адвокати Януковича заявили, що вважають суд упередженим і таким, що дотримується подвійних стандартів, виступаючи на користь сторони обвинувачення.

Натомість прокурор Руслан Кравченко заявив, що адвокати, на його думку, остерігалися ставити запитання Петру Порошенку по суті і вдавалися до питань, "які не стосуються суті справи". Він заперечив припущення журналістів про те, що його запитання до глави держави були заздалегідь погоджені зі свідком. "Жодних питань з адміністрацією президента не було узгоджено", - заявив Кравченко. За його словами, допит свідків обвинувачення завершений і тепер слід чекати допиту свідків захисту, а після цього - завершення розгляду справи.

Вспомните новость: Судьи Майдана – что с ними? Информация о привлечённых к ответственности по данным ВСЮ

 • Автор новини: Олександр Савицький
 • Джерело: dw.com

 • 1189

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1189

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст