20.03.2015    Просмотров:  318
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Представники Венеціанської комісії підтримують процес очищення влади в Україні

Представники Венеціанської комісії підтримують процес очищення влади в Україні - predstavniki_venetsianskoi_komisii_pidtrimuyut_protses_ochishchennya_vladi_v_ukraini_550c3878e40a7.jpg

Консультації з експертами Венеціанської комісії зняли усі питання, які були у представників цієї організації стосовно Закону про очищення влади. Представники комісії кардинально змінили свою позицію і повністю підтримують процес очищення влади в Україні. Про це після засідання Венеціанської комісії повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Дівіться відео: Хто підпадає під люстрацію згідно закону

«Після консультацій з експертами Венеціанської комісії ми дійшли згоди за всіма питаннями, які виникали у експертів. Ставлення до Закону про очищення влади і процесу його втілення у життя у експертів Венеціанської комісії з грудня кардинально змінилося», - зазначив очільник Мін′юсту.

Аналізуйте судовий акт: Рішення ВСУ звернутися до КС України із конституційним поданням, щодо відповідності Конституції України окремих положень ЗУ "Про очищення влади."

За його словами, під час консультацій, які пройшли учора, а також в ході сьогоднішнього засідання Венеціанської комісії представники цієї організації заявили, що в Україні прийнятий унікальний закон, який відрізняється від практик усіх країн, які проводили класичну люстрацію.

«Цей закон має блок, пов’язаний з очищенням влади від корупційної складової, яка мала масовий характер під час режиму Януковича. Так само, цей закон має елементи класичної люстрації щодо представників компартії та КДБ. Найголовніше, вони визнали можливість проведення в Україні очищення правової системи і очищення влади, яка була змінена у неконституційний спосіб через повернення Януковичем до старої конституції і так звану адміністративну реформу», - наголосив Міністр юстиції.

Інтерв'ю: Голова ВСУ Ярослав Романюк "... Для пересіченого громадянина звернення ВСУ до КС України справді може здатися підтвердженням того, що судді проти люстрації чи гальмують її. Але це не так..."

Він також повідомив, що експерти ВК підтвердили право України застосувати колективний критерій щодо звільнення посадових осіб, які займали найвищі посади під час режиму Януковича. І ця принципова позиція залишиться навіть після внесення змін до Закону про очищення влади.

Міністр зауважив, що експерти дуже високо оцінили меморандум і юридичні пояснення, які були надані Міністерством юстиції, а також діяльність робочої групи з напрацювання змін до закону, яка складалася з членів парламенту та Мін′юсту.

«Ми завершимо консультації протягом квітня і розраховуємо на отримання максимально позитивного для України висновку. Це означає, що процес люстрації в Україні триватиме, не залежно від бажання окремих осіб, політичних партій чи інституцій зупинити процес очищення влади, посилаючись на думку ВК. Комісія підтримує цю ініціативу української держави і українського Уряду», - резюмував Павло Петренко.

Джерело: Мінюст України

ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Міністр юстиції України Павло Петренко - про строки проведення люстрації.

Згадайте новину: Верховний Суд України проти люстрації?

Очищення влади, вже  є такий закон.

Люстрація у Державній виконавчій службі України.

Спостерігайте подію: Люстрація суддів або неконституційність ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Судді Конституційного Суду України: боротьба за виживання.

Дивіться відео: Адвокат Татьяна Монтян о люстрации, Порошенко, войне на Донбассе и многом другом.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: