0
0
1830
За дев’ять років юридичної практики, доводилось чути та бачити різне.
Кажуть, якщо хочеш більше взнати людину подивись, як вона розлучається.
Спілкуючись с адвокатами по регіонам мною був зроблений висновок, що в кожній окремій області існує своя історія та практика застосування сімейної медіації.
Ніколи не вийде якісно вирішувати сімейних спір, виходячи лише з букви закону, приймаючи висновки та відповідні рішення. На жаль, вони не завжди можуть забезпечити успішне вирішення спору та належне майбутнє для дітей, які є часто учасниками сімейних конфліктів.
Будь-який сімейний конфлікт, це ціла психологія, він лежить в іншій площині на іншому глибокому рівні. Часто ситуацію не реально вирішити в правому просторі, виникає необхідність застосувати нестандартне мислення, підходи, способи, інструменти, психологію, додаткові знання та навички.
На практику застосування сімейної медіації вливають керівники в органах місцевого самоврядування, їхній курс політики, представники органу опіки та піклування, соціальні працівники, які систематично стикаються з людьми та їх сімейними конфліктами.
Говорячи про збереження сім’ї, її цінностей, традицій, єдності, інтереси дітей потрібно в першу чергу, говорити про такий мирний спосіб врегулювання спору, як медіація.
Часто причинами сімейних конфлікт є паралельне існування у однієї із сторін трудового, організаційного конфлікту на роботі або в бізнесі.
Звичайно, що більш активно сімейна медіація застосовується у великих містах, але сумна ситуація в маленьких містах, селах. Одна із сторін нехтуванням у застосуванні сімейної медіації для мирового врегулювання спору є відсутність прямої вказівки у законі і її застосування сьогодні носить рекомендаційний характер.
Сімейні спори відносять до категорії самих складних, в яких вирішується доля дітей, подружжя. Вирішення сімейного спору шляхом медіації в будь-якому випадку покращує комунікацію між сторонами, допомагає краще почути та зрозуміти один одного, знімає стреси, страхи, внутрішню напругу та інше.
Багато із батьків навчалися в академіях, університетах, але мало хто навчався мистецтву управлінню конфліктами в житті та професійній сфері, правильному сприйняттю та розумінню конфліктів.
Можливо, варто покласти обов’язки на органи місцевого самоврядування проводити відповідні публічні й громадські заходи для сімей з дітьми? Часто проходить цілий ряд святкових та публічних заходів, але повна майже відсутність заходів спрямованих на підвищення правової культури, свідомості у суспільстві, покращення їхньої ефективності, рівня освіти, усвідомленості, відповідальності тощо. На такі заходи варто запрошувати досвідчених та професійних сімейних медіаторів, психотерапевтів, дитячий психологів, педагогів, які зможуть роз’яснити та відповісти на цілий ряд питань на болючі та актуальні теми, що виникають у сфері сімейних взаємовідносин.
Чому ніхто не зацікавлений в проведенні таких заходів? Вважаю,що через такі масові заходи більше людей буде пізнавати сімейну медіацію, краще розуміти сімейні конфлікти, їх наслідки та рівень психологічної травми для дітей. Практика показує, що завдяки застосуванню сімейної медіації багато людей зберегли свої сім’ї.
На жаль, в Україні не кожна родина має часові та фінансові ресурси відвідувати подібні заходи в індивідуальному порядку.
На мою думку для успішного застосування сімейної медіації, варто здійснити належну підготовку адвокатів, які практикують в сфері сімейного права.
Адвокат має діяти в першу чергу виключно в інтересах свого клієнта, щоб його основний сімейний конфлікт був ліквідований, був вирішений оперативно, без втрати його ділової репутації, мінімальної психологічної травми для нього та його дітей.
Такими чином, практика застосування сімейної медіації залежить від кожного з нас, нашого світогляду, мислення, стереотипів, професійної підготовки сімейних медіаторів, адвокатів, соціальних працівників тощо.
Звичайно на практиці існують дуже складні конфлікти, які можливо вирішити лише в порядку передбаченого законом з отриманням відповідних висновків, рішень.
Необхідно приділити максимальні зусилля для того, щоб медіація була застосована в тих сім’ях, де вона буде корисною та доцільною ( крім сімейних справ в яких наявне фізичне, психологічне насилля, психічні захворювань, зловживання наркотичними та алкогольними засобами).
З іншої сторони, варто більш жорстко реагувати та робити висновки стосовно грубого порушення прав та інтересів дітей, які загрожують їхньому здоров’ю, життю, психологічному розвитку й активніше приймати рішення про позбавлення батьківських прав. Не варто на мою думку витрачати час на примирення в тих сімейних справах в яких існують усі підстави для позбавлення батьківських прав. Дорослу людину ніхто не може змінити, перевиховати, якщо вона сама цього не бажає.
Велике значення у застосуванні сімейної медіації відіграє встановлення взаємодії, співпраці сімейного медіатора с соціальними працівниками, органами місцевого самоврядування. На жаль, на сьогодні далеко не кожен соціальний працівник володіє знаннями та навичками для успішного проведення сімейної медіації. Тренінги з медіації є одними із дорогих та найцінніших.
Класичний спосіб вирішення сімейних спорів має застосовуватися в виняткових та безнадійних випадках. Відомо, що майже усі діти негативно сприймають участь в комісіях, перевірках, спостереженнях, систематичні співбесіди про їхнє особисте життя, їх психологічне діагностування, перевірка умов проживання помешкання тощо. Усі вищевикладені обставини можуть негативно вплинути на їх взаємовідносини з однолітками, оточуючими, процес виховання та психологічне здоров’я.
Гріх не застосувати сімейну медіацію в тих справах, де вона буде працювати в інтересах дітей.
Щасливі та успішні сім’ї в державі, це велике майбутнє та розвиток!
Статтю підготувала: Олеся Сергієнко – бізнес-тренер, коуч, медіатор ПП ЮФ «Компроміс-Право», адвокат
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
194
Коментарии:
0
Просмотров:
956
Коментарии:
0
Просмотров:
379
Коментарии:
2
Просмотров:
365
Коментарии:
0
Просмотров:
397
Коментарии:
0
Просмотров:
408
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.