Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 27.07.2016 року у справі №908/4263/13 Постанова ВГСУ від 27.07.2016 року у справі №908/4...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова ВГСУ від 27.07.2016 року у справі №908/4263/13

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2016 року Справа № 908/4263/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого суддіДанилової М.В.,суддівДанилової Т.Б., Корсака В.А.,

за участю представників:позивачаМихайловський А.С. (дов. від 10.06.2016 р. №02-17/03461)відповідачаЧернюк В.В. (дов. від 26.05.2016 р. №13-14-9940)

розглянувши матеріали касаційної скаргиПублічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра"на постановуДонецького апеляційного господарського суду від 19.05.2016у справі №908/4263/13 Господарського суду Запорізької областіза позовомЗапорізької міської радидоПублічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра"провнесення змін до договору оренди землі №040926102297 від 17.12.2009 р.

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2013 року Запорізька міська рада звернулася до господарського суду Запорізької області з позовом до Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" про внесення змін до договору оренди землі від 17.12.2009 р. № 040926102297.

Рішенням господарського суду Запорізької області від 23.03.2016 р. (суддя Зінченко Н.Г.), позов задоволено: внесено зміни до договору оренди землі від 05.12.2008 р. реєстраційний № 040926102297 щодо оренди земельної ділянки площею 0,5344 га, розташованої у м. Запоріжжя по вул. Сталеварів, 27, для розташування відділення банку, укладеного Запорізькою міською радою та Публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "Надра" і зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" 17.12.2009 р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 040926102297, шляхом викладення наступних пунктів таким чином:

"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 9 772 679,68 грн. (дев'ять мільйонів сімсот сімдесят дві тисячі шістсот сімдесят дев'ять грн. 65 коп.) в цінах 2013 року."

"9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 781 814,37 грн. (сімсот вісімдесят одна тисяча вісімсот чотирнадцять грн. 37 коп.), що складає восьмикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року.".

Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 19.05.2016 р. (колегія суддів: головуючий Ушенко Л.В., судді Агапова О.Л., Мартюхіна Н.О.), рішення господарського суду Запорізької області від 23.03.2016 р. - залишено без змін.

Не погоджуючись із прийнятими судовими рішеннями, Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить судові рішення скасувати, та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 11.07.2016 р. справа повинна розглядатись у складі колегії суддів: головуючий суддя - Данилова М.В., судді Данилова Т.Б., Корсак В.А.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 14.07.2016 р. касаційну скаргу прийнято до провадження та призначено до розгляду у вищевказаному складі.

Запорізькою міською радою було заявлено клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконфренції, однак від даного клопотання у судовому засіданні 27.07.2016 р. представник ради відмовився.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення присутніх у судовому засіданні 27.07.2016 р. представників сторін, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.12.2008 р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством комерційним банком "Надра" (в подальшому перейменовано у Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра") (орендар) було укладено договір оренди землі.

Відповідно до п. 1 договору оренди орендодавець, відповідно до рішення 25 сесії 5 скликання Запорізької міської ради № 60/182 від 24.09.2008 р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування відділення банку, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 27.

Пунктом 2 договору оренди визначено, що загальна площа земельної ділянки складає 0,5344 га.

На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: будівлі та споруди орендаря, інші об'єкти інфраструктури відсутні. Земельна ділянка передається в оренду разом з будівлями та спорудами орендаря (п.п. 3, 4 договору оренди).

Відповідно до п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 7 235 188, 16 грн. (в цінах 2008 року).

Пунктом 8 договору оренди встановлено, що цей договір укладається строком на 10 років.

Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Орджонікідзевського району 33215812700007 в управлінні Держказначейства у м. Запоріжжі Головного управління Держказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677145, код 13050200, у грошовій формі та в розмірі: 361 759,41 грн., що складає 5 % від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2008 року (п.п. 11, 9 договору оренди).

Положеннями п. 12 договору сторони визначили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 32 договору оренди зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Договір оренди набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації (п. 39 договору оренди).

Судами попередніх інстанцій встановлено, що договір оренди зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.12.2009 р. за № 040926102297.

Пунктом 19 договору встановлено, що передача земельної ділянки орендарю здійснюється орендодавцем на умовах, які визначені у договорі, за актом прийому-передачі земельної ділянки, який підписується сторонами і є невід'ємним додатком до договору.

З огляду на матеріали справи, факт передачі земельної ділянки в оренду підтверджується актом прийому-передачі земельної ділянки без дати (т. 1 а.с. 20).

27.07.2011 р. позачерговою сесією шостого скликання Запорізької міської ради прийнято рішення № 16 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя", згідно з яким встановлено коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати за земельні ділянки.

Рішенням Запорізької міської ради від 26.06.2012 р. № 37 "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті Запоріжжя" внесено зміни до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16, зокрема затверджено нові розміри орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя.

Так, для земельних ділянок, наданих фінансовим установам та їх підрозділам, встановлено коефіцієнт "8" (у попередньому рішенні Запорізької міської ради від 27.07.2011 р. № 16 для аналогічних земельних ділянок був встановлений коефіцієнт " 5").

Також зазначеним рішенням Запорізької міської ради було зобов'язано орендарів земельних ділянок, у яких розмір орендної плати, встановлений в договорі оренди землі, не відповідає даному рішенню або розрахований без урахування рішення міської ради від 03.03.2008 р. № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", укласти додаткові угоди на збільшення орендної плати (п. 2 рішення Запорізької міської ради від 26.06.2012 р. № 37).

Вказане рішення № 37 набрало чинності 01.01.2013 р. (відповідно до п. 5 цього рішення), було оприлюднено 24.07.2012 р. в газеті "Запорізька Січ" № 146 (5087) та на даний момент є чинним.

01.07.2013 р. позивачем на адресу відповідача була направлена пропозиція вих. № 01/02-21/02040 щодо внесення змін до договору оренди землі, шляхом викладення п. 9 договору у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 781 814,37 грн. (сімсот вісімдесят одна тисяча вісімсот чотирнадцять грн. 37 коп.), що складає восьмикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року".

Відправлення зазначеної пропозиції підтверджується фіскальним чеком № 7493 від 03.07.2013 р., який міститься в матеріалах справи.

Листами від 21.08.2013 р. вих. № 5/4/5/914, від 28.10.2013 р. вих. № 5/4/5/1097, від 03.12.2013 р. вих. № 5/4/5/1189 відповідач звертався до Держземагентства з проханням проведення перерахунку нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки, оскільки вважав, що оцінка здійснена без достатнього врахування положень технічної документації та є значно завищеною (не було враховано відсутність забезпечення земельної ділянки центральним теплопостачанням).

Відповіді на зазначені листи відповідачем не отримано.

Листами від 19.07.2013 р. вих. № 5/4/5/807, від 22.08.2013 р. вих. № 5/4/5/920 та від 25.12.2013 р. вих. № 5/4/5/1264 відповідач інформував позивача, про те, що він не згоден з нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки, що перешкоджає укладенню додаткового договору до договору оренди землі.

В позасудовому порядку сторони не досягли згоди щодо внесення змін до договору оренди землі відносно розміру орендної плати і тому позивач звернувся до суду з позовом про внесення змін до договору оренди землі від 17.12.2009 р. шляхом викладення п. 5 договору в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 9 772 679,68 грн. (дев'ять мільйонів сімсот сімдесят дві тисячі шістсот сімдесят дев'ять грн. 68 коп.) в цінах 2013 року" та п. 9 договору в наступній редакції: "9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 781 814,37 грн. (сімсот вісімдесят одна тисяча вісімсот чотирнадцять грн. 37 коп.), що складає восьмикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року".

Приймаючи рішення у даній справі суди попередніх інстанцій правомірно виходили з наступного.

Відповідно до приписів статті 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Згідно зі статтею 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, що передбачено статті 652 Цивільного кодексу України.

При цьому, відповідно до частини 1 статті 652 Цивільного кодексу України зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Згідно ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

На час вирішення даного спору в суді першої інстанції питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою було врегульовано Податковим кодексом України, який набув чинності з 01.01.2011 р.

Статтею 287 Податкового кодексу України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до пункту 288 статті 288.1 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), 3 % нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12 % нормативної грошової оцінки. (пункт 288.5.1 статті 288 Податкового кодексу України).

Отже, статтею 288 Податкового кодексу України встановлений граничний розмір річної орендної плати за земельну ділянку.

Відповідно до статті 274.1 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки.

Згідно з пунктом 14.1.125 статті 14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Частиною 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України "Про оцінку земель" дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Як встановлено судами, 03.03.2008 р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", відповідно до якого вирішено: затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, виконану українським ДНДІПМ "Діпромісто"; затвердити базову вартість 1 кв.м. землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р.; впровадити оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р.

Земельна ділянка, яка передана відповідачу в оренду, пройшла нормативну грошову оцінку і на час звернення з позовом до господарського суду Запорізької області (2013 рік) розмір нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки, яка є об'єктом договору оренди землі, внесення змін до якого є предметом позовних вимог, становить 9 772 679,68 грн., що підтверджується Витягом з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, складеним Головним управлінням Держземагентства у Запорізькій області станом на 28.02.2013 р.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням Запорізької міської ради від 26.06.2012 р. № 37 "Про внесення змін до рішення міської ради № 16 від 27.07.2011 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя" встановлено, що розмір орендної плати за земельну ділянку у м. Запоріжжя, наданих фінансовим установам, їх підрозділам, дорівнює восьмикратному розміру земельного податку.

Статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами.

Пунктом 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно зі статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", в межах повноважень, приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно зі статею 144 Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території та оприлюднюються у встановленому законом порядку.

Судами попередніх інстанцій зазначено, що рішення Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012 р., яким встановлено орендну плату за земельну ділянку, що є предметом договору оренди землі, в розмірі 8 % від її нормативної грошової оцінки, прийняте Запорізькою міською радою в межах наданої чинним законодавством компетенції.

Станом на час вирішення спору в суді першої інстанції вказане рішення в установленому законом порядку не оскаржено, воно не змінено і не визнано недійсним, а тому суди попередніх інстанцій правомірно визначили, що в силу приписів статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" воно є обов'язковим для виконання на відповідній території.

Як вбачається із розрахунку позивача, розмір орендної плати за спірну земельну ділянку визначений у загальній сумі 9 772 679,68 грн., тобто 8 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2013 року.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення такої згоди спір вирішується в судовому порядку.

Аналогічні умови сторони передбачили в п. 32 договору оренди землі, яким встановлено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Як вже зазначалося раніше, пунктом 11 договору сторони погодили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Суди попередніх інстанцій вірно зазначили, що нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

Оскільки сторонами в договорі передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Якщо договір змінюється в судовому порядку, зобов'язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили (частина 3 статті 653 Цивільного кодексу України, частина 5 статті 188 Господарського кодексу України).

Таким чином, враховуючи, що розмір орендної плати за надану відповідачу земельну ділянку, визначений пунктом 9 договору оренди землі, не відповідає граничному розміру цієї плати, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що наявні достатні підстави для зміни договору у частині, що стосується розміру орендної плати за користування земельною ділянкою з викладенням пункту 9 договору у запропонованій позивачем редакції.

Внесення змін до п. 5 договору щодо розміру нормативної грошової оцінки землі, виходячи з наявного у справі витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки землі, виданої Головним управлінням Держземагентства у Запорізькій області станом на 28.02.2013 р., не суперечить закону, оскільки обчислення розміру орендної плати безпосередньо залежить від нормативної грошової оцінки землі з урахуванням її індексації.

В своїй касаційній скарзі скаржник посилається на те, що відповідно до норм статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" під час здійснення ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, а підвищення орендної плати призведе до виникнення додаткового грошового зобов'язання банку перед позивачем.

Разом з тим, такі доводи спростовуються тим, що на момент набрання чинності рішенням № 37 Запорізької міської ради від 26.06.2012 р. та звернення позивача з позовом Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" не перебувало в процесі ліквідації.

До того ж, предметом розгляду у даній справі є внесення змін до діючого договору землі щодо розміру орендної плати.

В пункті 12 договору сторони дійшли згоди, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік.

Таким чином, зміна розміру орендної плати не є додатковим грошовим зобов'язанням, а є лише підставою для приведення договору оренди земельної ділянки комунальної форми власності у відповідність до рішення Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012 р. та вимогам діючого законодавства.

Також, спростовуються і доводи скаржника про те, що позовні вимоги суперечать даним витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 1160/05/05 від 21.01.2014 р. та станом на час розгляду справи в суді є не актуальними, адже, позивачем були заявлені позовні вимоги про зміну розміру орендної плати та нормативної грошової оцінки земельної ділянки в цінах саме 2013 р.

Крім того, відповідної пропозиції, щодо застосування нормативної грошової оцінки земельної ділянки в цінах на 2014 р. від позивача відповідачу не надходило.

Доводи відповідача стовно того, що нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки за 2013 рік була визначена невірно, оскільки коефіцієнт (0,90) при розрахунку нормативної грошової оцінки землі на 2013 рік не застосовувався і внаслідок чого оцінка землі збільшилася, також не приймається до уваги, оскільки зазначене питання було предметом розгляду адміністративного позову в Запорізькому окружному адміністративному суді.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.09.2014 р. у справі № П/808/154/14, яка набула законної сили, відмовлено в задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" про здійснення перерахунку нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки за 2013 рік із застосуванням коефіцієнту (0,90).

Згідно з приписами статті 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи викладене, колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій щодо задоволення позовних вимог Запорізької міської ради про внесення змін до п. 5, 9 договору оренди землі, укладеного 26.04.2006 р. Запорізькою міською радою та Публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "Надра", в цінах 2013 року.

Відповідно до приписів 1117 Господарського процесуального кодексу України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів касаційної інстанції зазначає про те, що зазначені у касаційній скарзі доводи не спростовують висновків судів попередніх інстанцій, пов'язані з переоцінкою доказів, що виходить за межі повноважень суду касаційної інстанції і не є таким, що тягнуть за собою скасування оскаржуваних рішень.

За таких обставин касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-

П О С Т А Н О В И В :

Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" залишити без задоволення.

Постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.05.2016 р. у справі №908/4263/13 Господарського суду Запорізької області залишити без змін.

Головуючий суддя М. Данилова

Судді: Т. Данилова

В. Корсак

logo