Історія справи
Ухвала КАС ВП від 19.02.2018 року у справі №808/2963/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 грудня 2018 року
Київ
справа №808/2963/16
провадження №К/9901/18060/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Смоковича М. І.,
суддів: Білоуса О. В., Стрелець Т. Г.,
розглянув у письмовому провадженні у касаційній інстанції адміністративну справу № 808/2963/16
за позовом ОСОБА_2 до Запорізької обласної державної адміністрації в особі голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля Костянтина Івановича, за участю третіх осіб - Запорізької міської ради, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, про визнання незаконним та скасування розпорядження від 19 травня 2016 року № 275 в частині перейменування вулиць міста Запоріжжя, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року, прийняту у складі головуючого судді Дуляницької С. М., та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2017 року, постановлену у складі колегії суддів: головуючого - Щербака А. А., суддів: Баранник Н. П., Спірічев Я. В.
І. Суть спору
1. У жовтні 2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Запорізької обласної державної адміністрації в особі голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля Костянтина Івановича (далі - Запорізька ОДА), за участю третіх осіб - Запорізької міської ради, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, про визнання незаконним та скасування розпорядження голови Запорізької ОДА № 275 від 19 травня 2016 року "Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"" в частині перейменування наступних об'єктів топоніміки м. Запоріжжя:
- вул. Панфілівців на вул. Михайла Гончаренка;
- вул. Ватутіна на вул. Петра Третяка;
- вул. Маршала Чуйкова на вул. Професора Толока;
- вул. Гудименка на вул. Героїв 93-ї бригади:
- вул. Толбухіна на вул. Григорія Нелюбова;
- вул. Карбишева на вул. Привітну;
- вул. Тимошенка на вул. Академіка Вернадського;
- вул. Кузнецова на вул. Миколи Корищенка.
2. В обґрунтування позову зазначає, що 19 травня 2016 року головою Запорізької ОДА видано розпорядження "Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"", яким були перейменовані декілька вулиць міста Запоріжжя.
2.1. Позивач вказує, що назви вулиць Панфілівців, Ватутіна, Маршала Чуйкова, Гудименка, Толбухіна, Карбишева, Тимошенка, Кузнецова, які насамперед перейменовано наведеним розпорядженням не підпадають під дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", оскільки вказані назви пов'язані з опором та вигнанням нацистських окупантів з України.
2.2. Позивач стверджує, що питання опору та вигнання нацистських окупантів з України пов'язані із загальною перемогою Українського народу в Другій світовій війні, перемогою над нацизмом, значний вклад в яку внесли учасники цієї війни: панфіловці, Ватутін, Маршал Чуйков, Гудименко, Толбухін, Карбишев, Тимошенко, Кузнецов.
2.3. Вважаючи, що оскаржуване розпорядження прийнято відповідачем без наявних на те повноважень, оскільки питання перейменування топонімів міського підпорядкування вже вирішено розпорядженням Запорізького міського голови від 20 лютого 2016 року № 83р., ОСОБА_2 звернувсь до суду з вимогою про його скасування.
ІІ. Встановлені судами фактичні обставини справи
3. 20 лютого 2016 року Запорізьким міським головою прийнято розпорядження № 83р "Про виконання Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VІІІ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" щодо перейменування топонімів міського підпорядкування та демонтажу об'єктів монументального мистецтва міста Запоріжжя", яким перейменовано деякі топоніми міського підпорядкування, що підпадають під дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"
4. 29 лютого 2016 року головою Запорізької ОДА видано розпорядження № 90, відповідно до якого утворено обласну комісію з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні, затверджено її склад та відповідне Положення.
5. 04 березня 2016 року на адресу Запорізького міського голови відповідачем направлено лист № 08-38/0702, в якому, виходячи з необхідності врахування думки жителів міста Запоріжжя, громадських організацій та трудових колективів, висловлено прохання сприяти збору пропозицій щодо перейменування об'єктів топоніміки згідно з додатком, широкому оприлюдненню відповідної інформації у засобах масової інформації та на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування.
6. Крім того Запорізька ОДА листом від 30 березня 2016 року № 08-27/1004 повідомила Запорізьку міську раду про включення додатково до переліку об'єктів топоніміки для громадського обговорення вулиці Кузнецова.
7. В свою чергу 15 квітня 2016 року Запорізькою міською радою направлено Запорізькій обласній комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні лист № 04505/02-21/01, в якій містились пропозиції щодо перейменування об'єктів топоніміки міста Запоріжжя. Так, серед наданих пропозицій містилися пропозиції щодо перейменування вулиць Панфіловців, Толбухіна, Карбишева, Тимошенко, Гудименка, та містилася пропозиція не перейменовувати вулицю Маршала Чуйкова.
8. В подальшому, на засіданні Запорізької обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні 11 травня 2016 року затверджено пропозиції голові Запорізької ОДА щодо перейменування об'єктів топоніміки у містах та районах Запорізької області.
9. Розпорядженням голови Запорізької ОДА від 19 травня 2016 року № 275 "Про виконання Закону України "Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"" перейменовано об'єкти топоніміки міст та районів області згідно з додатком 1, серед яких:
- вул. Панфілівців перейменовано на вул. Михайла Гончаренка;
- вул. Ватутіна на вул. Петра Третяка;
- вул. Маршала Чуйкова на вул. Професора Толока;
- вул. Гудименка на вул. Героїв 93-ї бригади:
- вул. Толбухіна на вул. Григорія Нелюбова;
- вул. Карбишева на вул. Привітну;
- вул. Тимошенка на вул. Академіка Вернадського;
- вул. Кузнецова на вул. Миколи Корищенка.
ІІІ. Рішення судів першої та апеляційної інстанцій і мотиви їх ухвалення
10. Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2017 року, в позові відмовлено.
11. Відмовляючи в позові, суд першої інстанції виходив з наявної інформації, наданої Українським інститутом національної пам'яті, експертної оцінки Інституту історії України НАН України, а також висновку Обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні, що в сукупності свідчать про правомірність визначення відповідачем назв вулиць, а саме Панфілівців, Ватутіна, Маршала Чуйкова, Гудименка, Толбухіна, Карбишева, Тимошенка, Кузнецова, які мали бути змінені.
12. Таку позицію Запорізького окружного адміністративного суду підтримав і Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, який здійснив перегляд цієї справи.
IV. Касаційне оскарження
13. У касаційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати їх рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги.
14. В обґрунтування касаційної скарги вказує, що вулиці Панфілівців, Ватутіна, Маршала Чуйкова, Гудименка, Толбухіна, Карбишева, Тимошенка, Кузнецова у місті Запоріжжя не підлягали перейменуванню, оскільки назви цих вулиць не відносяться до символів комуністичного тоталітарного режиму. Крім того відповідачем не проведено процедуру громадського обговорення.
V. Релевантні джерела права й акти їх застосування
15. Статтею 327 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", що набув чинності 15 грудня 2017 року (далі - КАС України), обумовлено, що судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.
16. За правилами частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
17. Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
18. Приписами частини першої статті 341 КАС України визначено, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
19. Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
20. За змістом статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
21. Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради України і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
22. 09 квітня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (далі - Закон № 317-VIII), яким, зокрема, засуджено комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначено правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлено порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.
23. Строки та повноваження органів і посадових осіб місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій щодо здійснення в установленому порядку перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, а також інших географічних об'єктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму встановлено пунктом 6 статті 7 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 317-VIII.
24. Згідно з пунктом 6 статті 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 317-VIII Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку здійснити демонтаж пам'ятників, пам'ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов'язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов'язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, а також в установленому порядку перейменувати райони у містах, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, інші об'єкти топоніміки населених пунктів, а також інші географічні об'єкти, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.
У разі якщо протягом зазначеного в абзаці першому цього пункту строку сільською, селищною, міською радою в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення про перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі розпорядження приймається відповідним сільським, селищним, міським головою (або особою, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) у тримісячний строк, що обчислюється з моменту закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту. Таке розпорядження приймається з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.
25. Відповідно до абзацу 4 пункту 6 статті 7 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 317-VIII у разі якщо протягом строку, зазначеного в абзаці другому цього пункту, сільським, селищним, міським головою (або особою, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення у формі розпорядження про перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації (або особи, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження). Голова обласної державної адміністрації (або особа, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) зобов'язаний прийняти таке розпорядження у тримісячний строк, який обчислюється з моменту закінчення строку, визначеного абзацом другим цього пункту. Таке розпорядження приймається з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.
26. Аналогічні норми щодо обов'язку голови обласної державної адміністрації здійснити перейменування вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, містяться в розділі VII Заключних положень Закону України "Про місцеві державні адміністрації".
27. Відповідно до підпункту "є" пункту 4 частини першої статті 1 Закону № 317-VIII символіка комуністичного тоталітарного режиму - символіка, що включає назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов'язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов'язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).
28. Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності, які за ними закріплені, об'єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 (далі - Порядок № 989).
29. За змістом пункту 1 Порядку № 989, його дія поширюється на суб'єктів, що готують подання про присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, визначених статтею 7 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій".
30. Таким суб'єктом подання про присвоєння імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події скверам, бульварам, вулицям, провулкам, узвозам, проїздам, проспектам, площам, майданам, набережним, мостам відповідно до пункту 7 частиною першою статті 7 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" є сільський, селищний, міський голова.
31. В силу частини десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
VI. Позиція Верховного Суду
32. Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що перейменування об'єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, є обов'язковим для органу місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку. У разі якщо протягом зазначеного строку таке рішення не прийняте, воно у формі розпорядження приймається головою відповідної обласної державної адміністрації (або особи, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) у тримісячний строк, що обчислюється з моменту закінчення строку, встановленого для органу місцевого самоврядування.
33. Оскільки Закон № 317-VIII набрав чинності 21 травня 2015 року, встановлений для сільської, селищної, міської ради шестимісячний строк для перейменування об'єктів топоніміки припав на 22 листопада 2015 року, а кінцевим строком, наданим законом сільським, селищним, міським головам для перейменування, було 23 лютого 2016 року.
34. Так, з матеріалів справи вбачається, що 20 лютого 2016 року Запорізьким міським головою прийнято розпорядження № 83р "Про виконання Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VІІІ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" щодо перейменування топонімів міського підпорядкування та демонтажу об'єктів монументального мистецтва міста Запоріжжя".
35. Водночас, сторони не заперечують тих обставин, що вказаним розпорядженням Запорізького міського голови не перейменовано вулиці Панфілівців, Ватутіна, Маршала Чуйкова, Гудименка, Толбухіна, Карбишева, Тимошенка, Кузнецова.
36. Верховний Суд зауважує, що обов'язок прийняти відповідне розпорядження про перейменування об'єктів топоніміки, покладений на голову обласної державної адміністрації у випадку недотримання строків прийняття таких рішень органами місцевого самоврядування, передбачений приписами абзацу 4 пункту 6 статті 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 317-VIII, є імперативним та не встановлює свободу вибору дій. Діючим законодавством не допущено певну свободу розсуду у вирішенні питання прийняття чи неприйняття такого розпорядження.
37. З урахуванням строків, наведених абзацом 4 пункту 6 статті 7 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 317-VIII, кінцевим строком, наданим законом голові Запорізької ОДА для перейменування вулиць, було 24 травня 2016 року.
38. Оскільки оскаржуване рішення прийнято відповідачем 19 травня 2016 року, Верховний Суд дійшов висновку, що наведене розпорядження видано з дотриманням строків та в межах повноважень, передбачених Законом № 317-VIII.
39. Слід зазначити, що під час прийняття рішення було враховано наявність інформації Українського інституту національної пам'яті № 01/2717 від 15 листопада 2016 року, лист Українського інституту національної пам'яті від 23 січня 2017 року № 01/128, а також висновок Обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні від 31 жовтня 2016 року № 23-ев.
40. Стосовно доводів позивача про порушення Запорізькою ОДА процедури громадського обговорення, Верховний Суд зауважує, що аналіз положень Порядку № 989 свідчить, що організатором громадського обговорення щодо присвоєння імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події скверам, бульварам, вулицям, провулкам, узвозам, проїздам, проспектам, площам, майданам, набережним, мостам є сільський, селищний, міський голова.
41. При цьому, приписами Порядку № 989 обумовлено, що голова обласної державної адміністрації не наділений повноваженнями організатора проведення таких громадських обговорень, а тому посилання позивача на непроведення саме Запорізькою ОДА громадських обговорень стосовно перейменування вулиць міста Запоріжжя є безпідставним і таким, що не ґрунтується на нормах чинного законодавства.
42. З матеріалів справи вбачається, що заступник голови Запорізької ОДА листом від 04 березня 2016 року звернувся до Запорізького міського голови з проханням сприяти збору пропозицій щодо перейменування об'єктів топоніміки, широкому оприлюдненню інформації в засобах масової інформації, а також на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування.
43. В свою чергу Запорізька міська рада надала пропозиції щодо перейменування об'єктів топоніміки м. Запоріжжя. Крім того пропозиції щодо перейменування вулиць надійшли на адресу відповідача також від Громадської організації "Запорізьке міське об'єднання сімей загиблих воїнів АТО", Державного вищого навчального закладу "Запорізький національний університет".
44. Матеріали справи містять звернення щодо: збереження назви вулиці імені Маршала Чуйкова; збереження назв вулиць Ватутіна, Чуйкова, Тимошенка; збереження назви вулиці Гудименко; збереження назви вулиці Панфіловців.
45. Отже, громадяни та представники громадських організацій були обізнані про роботу, яка ведеться щодо перейменування вулиць, взяли участь в громадському обговоренні питання перейменування вулиць міста Запоріжжя та надали свої пропозиції.
46. Аналіз наведених обставин справи свідчить, що думка громадськості міста Запоріжжя взята до уваги, а їх пропозиції слугували підставою для прийняття спірного розпорядження.
47. Доводи ж касаційної скарги не спростовують висновки судів попередніх інстанцій і зводяться до переоцінки встановлених судами обставин справи.
48. З огляду на викладене, висновки судів попередніх інстанцій є правильними, обґрунтованими, відповідають нормам матеріального та процесуального права, підстави для скасування чи зміни оскаржуваних судових рішень відсутні.
49. Зважаючи на приписи статті 350 КАС України, касаційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін.
VII. Судові витрати
50. З огляду на результат касаційного розгляду та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених учасниками справи у зв'язку з переглядом справи в суді касаційної інстанції, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 3, 341, 345, 349, 350, 355, 356, 359 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
2. Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2017 року у цій справі залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий М. І. Смокович
Судді О. В. Білоус
Т. Г. Стрелець