23.12.2016 | Автор:
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Поліцейські не зобов’язані дозволяти фотографувати свої посвідчення

Поліцейский має пред’явити своє посвідчення для ознайомлення, але не зобовязаний предявляти його для фіксації на фото- та відеопристрій. Такою є відповідь Департаменту патрульної поліції України.

Громадянин цікавився, чи має право громадянин України фіксувати на відео/фото-пристрій, службове посвідчення патрульного поліцейського під час виконання ним службових обов'язків та яка відповідальність передбачена поліцейському за ухилення від предявлення  посвідчення та фіксації його на фото.
У відповіді Департамент патрульної поліції посилається на ч. 3 ст. 18 закону «Про національну поліцію», яка містить згадку про обов’язок поліцейського пред’явити посвідчення:

Результат пошуку зображень за запитом "Поліцейські свої посвідчення"

Згадайте новину: Аваков показав, як рівень зарплати впливає на роботу поліції, – інфографіка

«Звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук».

Зауважимо, що закон не містить не лише згадок про обов’язок поліцейського дати зафіксувати своє посвідчення, але й заборони громадянинові зробити це.


Від: Залевський Олександр

До: Міністерство внутрішніх справ України

22 листопада 2016

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чи має право громадянин України фіксувати на відео-фото пристрій, службове посвідчення патрульного поліцейського під час виконання ним службових обов'язків, на підставі статті 18 п.3 Закону України про Національну поліцію?
Яка відповідальність передбачена за ухилення від пред'явлення на фото-відеопристрій службового посвідчення, патрульним поліцейським?

Надайте будь ласка відповідь.

З повагою,

Олександр

Згадайте новину: Троян: У грудні поліція затримала вже 7 банд, які здійснили 50 разбійних нападів


Відповіді на запит:

Від: vidkrytist
Міністерство внутрішніх справ України

23 листопада 2016

Міністерством внутрішніх справ розглянуто запит на інформацію                                  гр. Залевського О.

Ураховуючи те, що розпорядником запитуваної інформації є Національна поліція України, на підставі п. 3 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», надсилаємо зазначений запит для розгляду та надання інформації запитувачу в установлений Законом термін.

 

Заступник директора

Департаменту                                                                                     В.Б. Батрак

Читайте статтю: Нагрудна камера поліцейського — порушення права на приватність


Від: Відділ забезпечення доступу до публічної інформації НПУ

24 листопада 2016

У Національній поліції України розглянуто Ваш інформаційний запит.

інформуємо, що за змістом Ваш запит є зверненням. Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» дія цього Закону не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, тому Ваш запит буде розглянуто згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».

На підставі вищевикладеного Ваш запит зареєстрований відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» за]№ 3-35264 від 24.; 1.2016.

Про результати розгляду Вас буде поінформовано додатково.

 

Заступник начальник Департаменту                                        Ю.О. Старчук

Згадайте новину: Копи при грошах. Зарплати українських, американських та європейських поліцейських


Від: Департамент патрульної поліції

06 грудня 2016

У Департаменті патрульної поліції в межах компетенції розглянуто Ваш запит, зареєстрований за № 604зі від 28.11.2016, стосовно фіксації на фото- та відсопрнстрІй службового посвідчення поліцейською патрульної поліції під час виконання ним службових обов'язків.

Повідомляємо, що відповідно до ч. З ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов'язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред'явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук. Форма ознайомлення громадянами України з викладеною інформацією в службовому посвідченні поліцейського у законодавстві не визначена.

Таким чином, поліцейський має пред'явити службове посвідчення для ознайомлення, але не зобов'язаний пред'являти його для фіксації на фото- та відсопристрій.

Дякуємо за Ваше звернення та сподіваємось на взаєморозуміння.

 

З повагою начальник                                                                                   підполковник поліції                                                                     Є.О. Жуков

 

Джерело: Доступ до правди

4
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: