Главная Сервисы для юристов ... Постанови КМУ Питання Акціонерної компанії "Держінвест України"

Питання Акціонерної компанії "Держінвест України" | від 27-05-2000 - 771-98-п

  • 89

    Просмотров

  • 89

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    ПОСТАНОВА від 2 червня 1998 р. N 771 Київ

    ( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 841 ( 841-2000-п ) від 27.05.2000 )

    Питання Акціонерної компанії "Держінвест України"

    Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Затвердити статут Акціонерної компанії "Держінвест України", що додається.

    2. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 1995 р. N 973 ( 973-95-п ) "Питання Української державної кредитно-інвестиційної компанії".

    Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

    Інд.67

    ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 1998 р. N 771

    СТАТУТ Акціонерної компанії "Держінвест України"

    I. Загальні положення

    1. Акціонерна компанія "Держінвест України" (далі - Компанія) заснована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 1998 р. N 24 ( 24-98-п ) шляхом реорганізації державного підприємства "Українська державна кредитно-інвестиційна компанія".

    Компанія є відкритим акціонерним товариством.

    2. Повна назва Компанії - Відкрите акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Держінвест України".

    Скорочена назва Компанії - Акціонерна компанія "Держінвест України".

    Назва Компанії англійською мовою - Joint-Stock Company "Derzhinvest of Ukraine".

    3. Засновником Компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України.

    4. Місцезнаходження Компанії: 254053, м. Київ, вул. Артема, 73.

    II. Мета, основні завдання та предмет діяльності Компанії

    1. Метою діяльності Компанії є залучення внутрішніх і зовнішніх кредитних ресурсів та інвестицій у пріоритетні галузі економіки України та участь у реалізації державної політики у цій сфері, сприяння врегулюванню проблеми зовнішньої заборгованості, надання консультаційних та інших послуг відповідно до законодавства України.

    2. Основними завданнями Компанії є:

    розроблення та здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок бюджетних і позичкових коштів, коштів суб'єктів підприємницької діяльності, іноземних інвестицій та кредитів, супроводження інвестиційних проектів та контроль за раціональним використанням залучених ресурсів;

    обслуговування іноземних кредитів, у тому числі за дорученням Кабінету Міністрів України - кредитів, які відповідно до міжнародних договорів України надаються під гарантії Кабінету Міністрів України урядами іноземних держав, міжнародними фінансовими організаціями та іноземними банками;

    співробітництво з міжнародними організаціями, урядовими та неурядовими організаціями іноземних держав з питань залучення фінансових ресурсів в економіку України.

    3. Предметом діяльності Компанії є:

    підготовка пропозицій та обгрунтування доцільності залучення іноземних кредитів та інвестицій, у тому числі тих, що потребують гарантій Кабінету Міністрів України;

    обстеження потенційних об'єктів інвестиційної діяльності, створення відповідного банку даних, здійснення інформаційного забезпечення учасників інвестиційного процесу;

    організація на договірній основі експертизи та конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, пошук їх виконавців як в Україні, так і за її межами, у тому числі на конкурентних засадах, участь у реалізації інвестиційних проектів та кредитних ліній;

    співробітництво з органами управління суб'єктів господарської діяльності щодо реалізації інвестиційних програм з використанням іноземних кредитів, у тому числі одержаних під гарантії Кабінету Міністрів України;

    пошук потенційних інвесторів та кредиторів для суб'єктів господарської діяльності України, надання послуг з підготовки техніко-економічних обгрунтувань інвестиційних проектів та кредитних ліній, проведення маркетингових досліджень;

    лізингова діяльність;

    випуск та проведення державних грошових лотерей;

    здійснення за дорученням Кабінету Міністрів України агентських функцій, пов'язаних із забезпеченням своєчасного обслуговування окремих зовнішніх боргових зобов'язань держави, підготовка пропозицій щодо їх зменшення;

    сприяння залученню коштів українськими юридичними особами на міжнародних ринках капіталів, надання українським емітентам цінних паперів послуг для виходу на міжнародні ринки капіталів;

    надання консультаційних послуг з питань обігу цінних і приватизаційних паперів, реорганізації, ліквідації, створення та придбання підприємств;

    організація підготовки спеціалістів у галузі інвестиційної діяльності;

    надання юридичних послуг;

    рекламно-видавнича діяльність.

    4. Компанія, відповідно до мети своєї діяльності, здійснює будь-які види господарської діяльності, за винятком заборонених законодавством України, взаємодіє з органами виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями України та іноземних держав.

    5. Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, здійснюються Компанією після одержання відповідної ліцензії.

    III. Юридичний статус Компанії

    1. Компанія є юридичною особою відповідно до законодавства України. Права та обов'язки юридичної особи Компанія набуває з дня її державної реєстрації. Компанія має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку із своєю повною назвою, фірмовий знак, а також інші необхідні реквізити.

    2. Компанія у своєї діяльності керується законодавством України, нормами і правилами, що випливають із міжнародних договорів, в яких бере участь Україна, та цим Статутом.

    3. Компанія діє на принципах повної господарської самостійності, самоокупності і самостійно планує свою діяльність, несе відповідальність за її наслідки та виконання зобов'язань перед бюджетом і партнерами.

    4. Компанія здійснює зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства України, мети, основних завдань і предмета діяльності, передбачених цим Статутом.

    5. Компанія реалізує власну продукцію, виконує роботи, надає послуги за цінами і тарифами згідно із законодавством України.

    6. Компанія несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки у межах свого майна. Компанія не відповідає за зобов'язаннями держави, держава не відповідає за зобов'язаннями Компанії.

    7. Компанія є правонаступницею прав і обов'язків Української державної кредитно-інвестиційної компанії.

    8. Майно Компанії складається з основних фондів і оборотних коштів та інших цінностей, що утворюють її статутний фонд, а також з іншого майна, вартість якого відображена в балансі Компанії.

    9. Компанія є власником:

    майна, у тому числі акцій, що передано їй засновником у власність;

    доходів, одержаних від власної господарської діяльності;

    іншого майна, набутого на підставах, не заборонених чинним законодавством.

    Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що є власністю Компанії або передане їй в користування, несе Компанія.

    10. Компанія має право продавати, обмінювати, надавати в оренду юридичним та фізичним особам засоби виробництва та інші матеріальні цінності, що перебувають у власності Компанії, використовувати та відчужувати їх іншим особам, якщо це не суперечить законодавству України та цьому Статуту.

    З моменту прийняття рішення про приватизацію майна Компанії застава її майна здійснюється з дозволу відповідного органу приватизації.

    11. Компанія має право відповідно до законодавства:

    випускати цінні папери;

    бути засновником (учасником) об'єднань підприємств;

    бути засновником, акціонером та учасником господарських товариств, у тому числі за участю іноземних юридичних та фізичних осіб;

    створювати на території України та за її межами свої філіали, представництва та дочірні підприємства;

    укладати договори (контракти), інші угоди з підприємствами, установами, організаціями та громадянами як на території України, так і за її межами, зокрема договори (контракти) купівлі-продажу, підряду, застави, поруки, гарантії, лізингу, страхування майна, перевезень, зберігання, доручення і комісії тощо;

    набувати майнові та особисті немайнові права, нести зобов'язання;

    бути позивачем та відповідачем у суді, арбітражному суді, третейському суді України, а також у судах інших держав;

    вчиняти інші дії, що не суперечать законодавству.

    12. Створені Компанією філіали, представництва та дочірні підприємства можуть наділятися основними засобами та оборотними коштами, які належать Компанії. Керівництво їх діяльністю здійснюється особами, що призначаються радою директорів Компанії. Філіали та представництва Компанії діють на підставі положень, а дочірні підприємства - статутів, що затверджуються вищим органом Компанії.

    IV. Статутний фонд та акції Компанії

    1. Статутний фонд Компанії становить 45844407 гривень.

    2. Після державної реєстрації Компанія випускає прості іменні акції кількістю 8732268, номінальна вартість кожної акції дорівнює 5,25 гривні.

    100 відсотків акцій Компанії перебувають у державній власності до прийняття Фондом державного майна України за погодженням з Кабінетом Міністрів України рішення про приватизацію майна Компанії.

    3. Компанія має право збільшувати або зменшувати розмір статутного фонду.

    4. Збільшення статутного фонду здійснюється у порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, шляхом:

    випуску нових акцій;

    збільшення номінальної вартості акцій;

    обміну облігацій на акції додаткової емісії.

    Збільшення статутного фонду може бути здійснено лише після повної оплати акцій всіма учасниками, крім випадків, передбачених законодавством України.

    Рішення про збільшення статутного фонду приймається вищим органом Компанії.

    Збільшення статутного фонду Компанії не більш як на одну третину його розміру може бути здійснено за рішенням ради директорів Компанії.

    5. Зменшення статутного фонду здійснюється шляхом:

    зменшення номінальної вартості акцій;

    зменшення кількості акцій через їх придбання з подальшим анулюванням.

    Рішення про зменшення статутного фонду приймається вищим органом Компанії.

    6. Рішення Компанії про зміни розміру статутного фонду набирає чинності з дня внесення змін до державного реєстру.

    7. Компанія випускає прості іменні акції на весь розмір статутного фонду та проводить їх реєстрацію у порядку, передбаченому законодавством.

    8. До прийняття рішення про приватизацію майна Компанії Фонд державного майна України не може відчужувати належні державі акції Компанії.

    9. Обіг акцій Компанії здійснюється відповідно до законодавства.

    V. Порядок розподілу прибутку та покриття витрат

    1. Прибуток Компанії утворюється шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат та амортизаційних відрахувань, визначених та нарахованих відповідно до законодавства України. З балансового прибутку Компанії сплачуються відсотки за кредитами банків та за облігаціями, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у розпорядженні Компанії.

    Компанії перераховується не менше 25 відсотків чистого прибутку її дочірніх підприємств.

    2. Порядок розподілу чистого прибутку та покриття збитків визначається вищим органом Компанії відповідно до Статуту та законодавства України.

    3. Компанія створює:

    резервний (страховий) фонд;

    фонд виплати дивідендів;

    фонд накопичення;

    інші фонди.

    1) резервний фонд Компанії створюється у розмірі не менше 25 відсотків від розміру статутного фонду Компанії. Кошти резервного фонду використовуються для відшкодування витрат, пов'язаних з покриттям збитків, та відшкодування незапланованих витрат.

    Резервний фонд створюється щорічними відрахуваннями від чистого прибутку Компанії розміром не менше як 5 відсотків.

    Рішення про використання резервного фонду приймається вищим органом Компанії.

    У разі повного або часткового використання резервного фонду відрахування до нього поновлюються у порядку, встановленому цим Статутом;

    2) фонд виплати дивідендів створюється за рахунок чистого прибутку Компанії. Розмір планової та нарахованої за рік суми цього фонду затверджується вищим органом Компанії за поданням ради директорів Компанії, погодженим з наглядовою радою Компанії.

    Право на отримання дивіденду мають власники акцій Компанії. Розмір дивіденду затверджується на одну акцію та виплачується пропорційно кількості акцій, які має власник. Виплата дивідендів здійснюється один раз на рік до 1 липня за підсумками попереднього календарного року шляхом перерахування коштів на рахунок акціонера або іншим чином за рішенням вищого органу Компанії.

    Розмір дивіденду не може бути більшим від рекомендованого радою директорів Компанії, але може бути зменшений за рішенням вищого органу Компанії. Вищий орган Компанії має право прийняти рішення щодо недоцільності виплати дивідендів за результатами певного року.

    З моменту оголошення Компанією виплати дивідендів Компанія бере на себе зобов'язання щодо їх виплати.

    Рада директорів Компанії та вищий орган Компанії не мають права оголошувати виплату та виплачувати дивіденди, якщо Компанія є неплатоспроможною або може стати неплатоспроможною внаслідок такої виплати;

    3) фонд накопичення створюється за рахунок чистого прибутку Компанії шляхом щорічних відрахувань у розмірі не менше 30 відсотків чистого прибутку. Розмір, порядок та напрями використання фонду затверджуються вищим органом Компанії за поданням ради директорів Компанії.

    4) за рішенням вищого органу Компанії можуть бути створені інші фонди Компанії.

    VI. Акціонери Компанії

    1. Акціонерами Компанії є:

    до прийняття рішення про приватизацію майна Компанії - Кабінет Міністрів України;

    після прийняття рішення про приватизацію майна Компанії - Фонд державного майна України, а також юридичні та фізичні особи України, іноземних держав та особи без громадянства, що набули право власності на акції Компанії у процесі приватизації та на вторинному ринку цінних паперів.

    2. Ведення реєстру власників іменних цінних паперів Компанії здійснюється відповідно до законодавства України.

    3. Акціонери мають право:

    брати участь і голосувати на загальних зборах акціонерів особисто або через своїх представників;

    обиратися й бути обраними до органів управління Компанією, які визначені у розділі VII цього Статуту;

    брати участь у розподілі прибутку Компанії та отримувати їх частку (дивіденди). Право на отримання частки прибутку (дивідендів) пропорційно частці кожного з акціонерів мають особи, які є акціонерами Компанії на початок строку виплати дивідендів;

    отримувати інформацію про діяльність Компанії. На вимогу акціонера Компанія зобов'язана надавати йому для ознайомлення копії річних балансів, звітів Компанії про її діяльність, протоколів зборів;

    вільно розпоряджатися акціями, що їм належать, на свій розсуд без обмежень, зокрема продавати чи іншим чином відчужувати їх на користь інших юридичних та фізичних осіб, у порядку, визначеному законодавством та цим Статутом;

    отримувати частину вартості майна Компанії у разі її ліквідації пропорційно вартості належних їм акцій Компанії;

    користуватися переважним правом на придбання додатково випущених акцій Компанії.

    Акціонери можуть мати також інші права, передбачені законодавством.

    4. Акціонери Компанії зобов'язані:

    додержуватись установчих документів Компанії, виконувати рішення загальних зборів акціонерів та інших органів управління Компанією;

    не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Компанії;

    виконувати зобов'язання, які вони взяли на себе стосовно Компанії;

    виконувати інші обов'язки, якщо це передбачено законодавством України.

    VII. Органи управління Компанією

    1. Управління Компанією здійснюють:

    загальні збори акціонерів Компанії;

    наглядова рада Компанії;

    рада директорів Компанії;

    ревізійна комісія.

    2. Вищий орган Компанії.

    1) вищим органом Компанії є загальні збори акціонерів Компанії. У період до проведення перших загальних зборів акціонерів та набуття у процесі приватизації прав власності на акції іншими акціонерами, функції вищого органу Компанії здійснює наглядова рада Компанії (крім повноважень щодо реорганізації, ліквідації Компанії та внесення змін до її Статуту);

    2) правомочність загальних зборів акціонерів та прийнятих ними рішень, порядок та строки їх скликання визначаються відповідно до законодавства України та цього Статуту;

    3) до компетенції вищого органу Компанії належать:

    - визначення основних напрямів діяльності Компанії, затвердження її планів та звітів про їх виконання;

    - внесення змін і доповнень до Статуту Компанії;

    - обрання та відкликання голови та інших членів наглядової ради Компанії (за винятком випадків, передбачених у підпункті 2 пункту 3 цього розділу);

    - обрання та відкликання президента та інших посадових осіб ради директорів Компанії (за винятком випадків, передбачених у підпункті 4 пункту 4 цього розділу);

    - обрання та відкликання членів ревізійної комісії;

    - затвердження річних результатів діяльності Компанії, в тому числі її дочірніх підприємств, затвердження звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивідендів);

    - визначення порядку покриття збитків;

    - створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філіалів та представництв, затвердження їх статутів і положень;

    - винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Компанією;

    - затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів Компанії, визначення організаційної структури Компанії;

    - прийняття рішень про придбання Компанією власних акцій;

    - затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перевищує 25 відсотків статутного фонду Компанії;

    - визначення умов оплати праці посадових осіб органів управління Компанією, її дочірніх підприємств, філіалів та представництв;

    - прийняття рішення про припинення діяльності Компанії, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

    - вищий орган Компанії може розглядати й інші питання діяльності Компанії.

    Перші загальні збори акціонерів повинні бути проведені після відчуження відповідним органом приватизації 60 відсотків плюс одна акцій Компанії;

    4) загальні збори акціонерів визнаються правомочними, якщо у них беруть участь акціонери або їх представники, що мають відповідно до Статуту Компанії більш як 60 відсотків голосів;

    5) рішення загальних зборів акціонерів приймаються більшістю у три чверті голосів акціонерів, які беруть участь у зборах, з таких питань:

    а) зміна статуту Компанії;

    б) прийняття рішення про припинення діяльності Компанії;

    в) створення та припинення діяльності дочірніх підприємств, філіалів та представництв Компанії.

    Усі інші рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів або їх представників, які беруть участь у зборах.

    3. Наглядова рада Компанії.

    1) наглядова рада Компанії у межах компетенції, визначеної цим Статутом, контролює і регулює діяльність ради директорів Компанії;

    2) члени наглядової ради Компанії обираються на п'ять років з числа акціонерів. У період до проведення перших загальних зборів акціонерів персональний склад наглядової ради Компанії та зміни у ньому затверджуються Кабінетом Міністрів України;

    3) наглядова рада Компанії складається з 12 осіб;

    4) персональний склад наглядової ради Компанії та зміни у ньому затверджуються вищим органом Компанії;

    5) наглядова рада Компанії:

    - за рішенням вищого органу Компанії укладає контракт з президентом Компанії (крім президента Компанії, що призначається згідно з підпунктом 4 пункту 4 цього розділу);

    - розглядає та погоджує звіти, які подає рада директорів Компанії і ревізійна комісія;

    - аналізує дії ради директорів Компанії щодо управління Компанією, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, додержання номенклатури товарів і послуг;

    - виступає, у разі потреби, ініціатором проведення позачергових ревізій та аудиторських перевірок фінансово-господарської діяльності Компанії;

    - подає вищому органу Компанії пропозиції з питань діяльності Компанії;

    - здійснює інші дії щодо контролю за діяльністю ради директорів Компанії.

    За рішенням загальних зборів акціонерів на наглядову раду Компанії може бути покладено виконання окремих функцій, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів, за винятком тих, що згідно з законодавством належать до виключної компетенції загальних зборів акціонерів;

    6) наглядова рада Компанії має право:

    - отримувати інформацію про діяльність Компанії;

    - заслуховувати звіти ради директорів Компанії;

    - залучати експертів до аналізу окремих питань діяльності Компанії;

    7) наглядова рада Компанії не має права втручатися в оперативну діяльність ради директорів Компанії;

    8) засідання наглядової ради Компанії проводяться не рідше одного разу на квартал і вважаються правомочними, якщо на них присутні дві третини її членів. Члени наглядової ради Компанії повідомляються про засідання не пізніше ніж за 10 днів до визначеної дати засідання.

    Не пізніше одного місяця після закінчення фінансового року проводиться щорічне засідання наглядової ради Компанії з метою розгляду проекту річного балансу Компанії, рахунку прибутків та збитків і висновку ревізійної комісії. На щорічному засіданні голова надає наглядовій раді Компанії інформацію про основні результати діяльності та плани Компанії.

    Позачергове засідання наглядової ради Компанії скликається на вимогу голови наглядової ради Компанії, однієї третини її членів або ради директорів Компанії.

    Голова наглядової ради Компанії скликає засідання наглядової ради Компанії, на якому він головує. У разі його відсутності на засіданні голова засідання обирається із складу членів наглядової ради Компанії.

    Рішення наглядової ради Компанії приймаються простою більшістю голосів. У разі розподілу голосів порівну голос голови є вирішальним.

    У разі коли наглядова рада Компанії виконує функції вищого органу Компанії, рішення з питань, що належать до її компетенції, приймаються трьома чвертями голосів членів наглядової ради Компанії, що беруть участь у засіданні.

    Вирішення питань, що вносяться на розгляд наглядової ради Компанії, можливо без проведення її засідань на підставі отримання письмової згоди всіх членів наглядової ради Компанії щодо питань, які запропоновано до розгляду;

    9) наглядова рада Компанії не має права делегувати свої повноваження іншим особам або органам відповідно до законодавства України.

    Члени наглядової ради Компанії не можуть бути посадовими особами ради директорів Компанії та членами ревізійної комісії.

    4. Рада директорів Компанії.

    1) виконавчим органом Компанії, що здійснює керівництво її поточною діяльністю, є рада директорів Компанії.

    Рада директорів Компанії підзвітна загальним зборам акціонерів і наглядовій раді Компанії та організовує виконання їх рішень;

    2) до компетенції ради директорів Компанії належать усі питання діяльності Компанії, крім тих, що згідно з законодавством, цим Статутом або рішенням вищого органу Компанії віднесені виключно до компетенції іншого органу Компанії. Вищий орган Компанії може приймати рішення про передачу частини належних йому прав до компетенції ради директорів Компанії.

    Рада директорів Компанії розпоряджається майном та коштами Компанії у межах, що визначені загальними зборами акціонерів або цим Статутом.

    Рада директорів Компанії:

    - організовує господарську діяльність Компанії, фінансування, ведення обліку, складання звітності тощо;

    - здійснює керівництво діяльністю філій, представництв та дочірніх підприємств Компанії, забезпечує виконання покладених на них завдань, розглядає матеріали ревізій і перевірок, а також звіти керівників філій, представництв і дочірніх підприємств Компанії та приймає відповідні рішення;

    - приймає рішення про придбання паїв (акцій) господарських товариств та участь у створенні інших господарських товариств;

    - розглядає питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації працівників Компанії;

    - визначає фонд оплати праці, затверджує умови оплати праці, ставки заробітної плати працівників і схеми посадових окладів згідно з законодавством України;

    - готує річний звіт і баланс Компанії;

    - розглядає питання про притягнення до майнової відповідальності працівників Компанії (за винятком тих, які входять до складу ради директорів Компанії);

    3) рада директорів Компанії обирається на п'ять років;

    4) рада директорів Компанії складається з 7 посадових осіб, у тому числі президента Компанії, віце-президента Компанії, директорів Компанії та членів ради директорів Компанії.

    До проведення перших загальних зборів акціонерів президент Компанії призначається Кабінетом Міністрів України, віце-президент Компанії, директори Компанії та члени ради директорів Компанії призначаються на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням президента Компанії.

    Наступний склад ради директорів Компанії обирають загальні збори акціонерів;

    5) президент Компанії керує роботою ради директорів Компанії.

    Президент Компанії здійснює свою діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту;

    6) президент Компанії має право:

    - без доручення представляти інтереси Компанії та діяти від імені Компанії;

    - розпоряджатися коштами та майном Компанії у межах, що визначені цим Статутом та рішеннями загальних зборів акціонерів;

    - представляти Компанію в її відносинах з іншими юридичними та фізичними особами;

    - вести переговори та укладати угоди від імені Компанії;

    - відкривати розрахунковий, інші рахунки в будь-якому банку України та за кордоном для зберігання коштів і здійснення усіх видів розрахунків, кредитних та касових операцій Компанії;

    - підписувати доручення на провадження дій від імені Компанії;

    - затверджувати штатний розпис, призначати на посаду та звільняти з посади працівників Компанії, затверджувати конкретні розміри ставок заробітної плати і посадових окладів працівників Компанії;

    - підписувати від імені ради директорів Компанії колективні договори з трудовим колективом;

    - вживати заходів до заохочення працівників Компанії та накладення стягнення на них відповідно до законодавства України;

    - розподіляти обов'язки між посадовими особами ради директорів Компанії;

    - скликати загальні збори акціонерів Компанії.

    Питання повноважень, умов діяльності та матеріального забезпечення президента Компанії визначається в контракті, що укладається між президентом Компанії та вищим органом Компанії;

    7) засідання ради директорів Компанії проводяться не рідше одного разу на місяць і вважаються правомочними, якщо на них присутня половина її посадових осіб. Рішення ради директорів Компанії приймаються простою більшістю голосів. У разі розподілу голосів порівну голос президента Компанії є вирішальним.

    Позачергове засідання ради директорів Компанії скликається на вимогу президента Компанії або однієї третини її посадових осіб;

    8) на підставі рішень, прийнятих радою директорів Компанії, президент Компанії видає накази та інші розпорядчі документи щодо діяльності Компанії;

    9) рада директорів Компанії не має права делегувати свої повноваження іншим особам або органам, якщо інше прямо не встановлено законодавчими актами України або цим Статутом;

    10) на засіданнях наглядової ради Компанії та загальних зборах акціонерів раду директорів Компанії представляє президент Компанії, а у разі відсутності президента Компанії - інша посадова особа ради директорів Компанії на підставі виданого доручення.

    5. Ревізійна комісія.

    1) контроль за фінансово-господарською діяльністю ради директорів Компанії здійснюється ревізійною комісією, яка обирається з числа акціонерів.

    Членами ревізійної комісії не можуть бути посадові особи ради директорів Компанії, члени наглядової ради Компанії та інші посадові особи.

    Перевірки фінансово-господарської діяльності здійснюються за дорученням вищого органу Компанії, наглядової ради Компанії, з власної ініціативи ревізійної комісії Компанії або на вимогу акціонерів, що володіють у сукупності більш як 10 відсотками голосів. Ревізійній комісії Компанії повинні бути надані всі необхідні матеріали, бухгалтерські або інші документи і особисті пояснення посадових осіб на її вимогу;

    2) ревізійна комісія підзвітна тільки вищому органу Компанії. Матеріали перевірок ревізійна комісія надає вищому органу Компанії та наглядовій раді Компанії.

    Ревізійна комісія складається з 3 осіб. Ревізійна комісія здійснює свої повноваження протягом двох років. Члени ревізійної комісії із свого складу обирають Голову комісії.

    Ревізійна комісія має право залучати до своєї діяльності експертів, аудиторські організації;

    3) засідання ревізійної комісії проводяться у разі потреби. Ревізійна комісія приймає рішення простою більшістю голосів членів комісії. Під час голосування кожен член комісії має один голос;

    4) за здійснення своїх повноважень члени ревізійної комісії отримують винагороду і компенсацію згідно з порядком, передбаченим загальними зборами акціонерів Компанії;

    5) члени ревізійної комісії вправі брати участь у засіданнях ради директорів Компанії з правом дорадчого голосу;

    6) ревізійна комісія складає висновки за річними звітами та балансами. Без висновків ревізійної комісії вищий орган Компанії не має права затвердити річний баланс;

    7) ревізійна комісія зобов'язана вимагати позачергового скликання загальних зборів акціонерів або проведення засідання наглядової ради Компанії у разі, коли виникла загроза суттєвим інтересам Компанії або виявлено зловживання посадових осіб.

    VIII. Облік та звітність

    1. Компанія здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності відповідно до законодавства України, а також веде статистичну звітність та подає її у встановлених порядку та обсязі органам державної статистики.

    2. Фінансові результати діяльності Компанії визначаються на підставі річного бухгалтерського балансу. Перший фінансовий рік Компанії починається з дати її реєстрації та закінчується 31 грудня цього ж року. Наступні фінансові роки відповідають календарним.

    3. За місцем знаходження ради директорів Компанії ведеться повна документація щодо діяльності Компанії.

    4. Перевірка фінансової діяльності Компанії здійснюється згідно із законодавством України та цим Статутом.

    IX. Порядок внесення змін до Статуту Компанії

    1. Внесення змін до Статуту Компанії є компетенцією вищого органу Компанії, а до проведення перших загальних зборів акціонерів - Кабінету Міністрів України.

    2. Рішення загальних зборів акціонерів з питань змін у Статуті Компанії приймаються більшістю у три чверті голосів акціонерів, що беруть участь у зборах.

    X. Припинення діяльності Компанії

    1. Припинення діяльності Компанії здійснюється шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.

    2. Реорганізація Компанії здійснюється за рішенням вищого органу Компанії. При реорганізації Компанії вся сукупність її прав та обов'язків переходить до правонаступників.

    3. Діяльність Компанії припиняється:

    за рішенням Кабінету Міністрів України - до прийняття рішення про приватизацію майна Компанії;

    за рішенням вищого органу Компанії - після прийняття рішення про приватизацію майна Компанії;

    на підставі рішення суду або арбітражного суду за поданням органів, що контролюють діяльність Компанії;

    на підставі рішення арбітражного суду в порядку, встановленому Законом України "Про банкрутство";

    в інших випадках, передбачених законодавством України.

    4. Ліквідація Компанії здійснюється ліквідаційною комісією, призначеною вищим органом Компанії, а у разі банкрутства та ліквідації Компанії за рішенням суду або арбітражного суду - ліквідаційною комісією, що призначається цими органами.

    З дня призначення ліквідаційної комісії вона набирає повноваження з управління справами Компанії. Ліквідаційна комісія у триденний строк з моменту її призначення сповіщає в одному з офіційних органів преси про початок ліквідації Компанії та про строк подання заяв про претензії до неї.

    Ліквідаційна комісія відповідає за збитки, заподіяні нею Компанії, її акціонерам, а також третім особам.

    5. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Компанії, виявляє її кредиторів та дебіторів і розраховується з ними, вживає заходів до оплати боргів Компанії третім особам і акціонерам, складає ліквідаційний баланс і подає його вищому органу Компанії або органу, що призначив ліквідаційну комісію.

    Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинна бути підтверджена аудитором (аудиторською фірмою), якщо річний господарський оборот Компанії становить не менш як двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів.

    6. Майно Компанії продається ліквідаційною комісією на аукціоні. Наявні грошові кошти компанії, включаючи надходження від розпродажу її майна, після розрахунків з бюджетом, банками та іншими кредиторами, а також після оплати праці працівників Компанії, розподіляється ліквідаційною комісією між акціонерами пропорційно до загальної номінальної вартості належних їм акцій відповідно до законодавства.

    Майно, передане Компанії акціонерами у користування, повертається у натуральній формі без винагороди.

    7. У разі коли кошти Компанії є недостатніми для задоволення всіх зобов'язань перед кредиторами, кошти Компанії розподіляються між кредиторами пропорційно сумі вимог кредиторів відповідно до черговості, згідно з законодавством України.

    8. Ліквідація Компанії вважається завершеною, а Компанія такою, що припинила свою діяльність, з моменту внесення запису про це до державного реєстру.

    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати